כלכליסט - שתי כתבות בסגנון "אמת אחרת"

חוקי הפורום
לפני פרסום תגובות או נושאים, חובה לקרוא את חוקי הפורום
לא מוצאים את הידיים והרגליים? כנסו לאינדקס של הפורום לגישה נוחה לנושאים שנמצאים בו

כלכליסט - שתי כתבות בסגנון "אמת אחרת"

הודעהעל ידי insideman » ש' אוגוסט 07, 2010 12:04 pm

שתי כתבות מהשבוע

למכירה: צבא שכירי החרב של ג'ורג' בוש
"לזרוע הביטחון הסודית של ארצות הברית קוראים Blackwater, חברה פרטית שנויה במחלוקת שמבצעת משימות מלוכלכות בכל העולם תמורת מאות מיליוני דולרים. עכשיו המייסד אריק פרינס מוכר את החברה, ומשאיר אחריו אמריקה שהפריטה את מערכת הביטחון והתרגלה לצבא שנלחם בשביל כסף, לא בשביל צדק."
להמשך קריאת המאמר: http://www.calcalist.co.il/local/articl ... dcRef=ynet


העסקה הסודית של העולם המערבי
"אחד הדברים הראשונים שאליהם שמתי לב, עם הירידה מהמטוס ביום אפרפר של יולי, היו המצלמות. באוטובוס של נמל התעופה היו שתיים, אחת מלפנים ואחת מאחור, שתיעדו כל נוסע. בתחנת הרכבת היו חמש לפחות, שעקבו אחר הנעשה בכל פינה של הרציף. ברחוב בדרך למלון הכריזו שלטים: "האזור מצולם 24 שעות ביממה". האח הגדול בכל פינה: במדינה שאליה הגעתי לביקור קצר יש מצלמת מעקב אחת על כל 12 תושבים. וזו לא סינגפור או דובאי, זו אנגליה. המדינה שמתגאה במגנה כרטה ובמורשת דמוקרטית בת מאות שנים היא גם המדינה שבה מותקנות לפחות 5 מיליון מצלמות, חמישית ממספר מצלמות המעקב בעולם. אז מה כבר ההבדל בינה לבין משטרים נוקשים יותר כמו בסינגפור או ברוסיה? לא ממש גדול, טוען ג'ון קמפנר.

"אנחנו עדים לתהליך גלובלי של מיזוג הדמוקרטיה עם משטרים סמכותיים למחצה. בכל העולם אפשר לזהות את אותה ברית שכרתו האזרחים עם השלטונות: אני לא אתעסק עם המדינה, והמדינה לא תתעסק איתי", מסביר קמפנר ל"מוסף כלכליסט" במבטא אוקספורדי מצוחצח.

בשנים האחרונות מנסה קמפנר, פרשן גלובלי ותיק ומוערך, מהבולטים באירופה, להבין איך זה קרה. בשנה שעברה פרסם את הספר "חופש למכירה: איך עשינו כסף ומכרנו את החירות שלנו" - קמפנר ריכז בספר, והוא ממשיך לעשות זאת מאז, דוגמאות לאופן שבו אזרחי העולם המערבי מעדיפים להסתגר במבצר הנוחות של חייהם הפרטיים, לצבור עושר ונכסים, ולא להתמודד עם העובדה שבתמורה הם מוותרים על זכותם וחובתם הדמוקרטית ומאפשרים למדינה לשלול מהם עוד ועוד חירויות, לרכז בידיה עוד ועוד כוח ולשתות מהאזרחים את האפשרות הממשית לפעול בזירה הציבורית, להילחם למען עצמם ולהביא לשינוי כלשהו. נהנים מבתי יוקרה ומכוניות פאר, ועוצמים עין לנוכח מצלמות המעקב והמאגרים הביומטריים. חרדים לגובה מס ההכנסה שלהם, אבל לא לרמת החופש שהם חיים בו."
לקריאת המשך המאמר: http://www.calcalist.co.il/local/articl ... 40,00.html


אפשר לראות שהעיתון הזה נוגע בנושאים שהם לא מיינסטרימים בנושא המעטה....לא משנה שהם עושים ספין ומתייחסים לנושא בגיחוך....מה דעתכם?
סמל אישי של המשתמש
insideman
חבר מתקדם
חבר מתקדם
 
הודעות: 133
הצטרף: א' מרץ 07, 2010 8:32 pm


Re: כלכליסט

הודעהעל ידי lenon » ש' אוגוסט 07, 2010 2:54 pm

מעולה אינסייד!
נשלח היישר לתיבות האימייל של כמה מהמזלזלים הגדולים שבחבריי המהופנטים ה"משכילים".
תודה...
בחיים תעשו חיים כי בחיים לא תצאו מהחיים בחיים!
lenon
חבר קבוע
חבר קבוע
 
הודעות: 628
הצטרף: ש' מרץ 06, 2010 12:10 am

Re: כלכליסט - שתי כתבות בסגנון "אמת אחרת"

הודעהעל ידי איש המפתח » ש' אוגוסט 07, 2010 5:19 pm

תודה רבה inside.

ערכתי את ההודעה המקורית שלך והוספתי מעט פרטים לנוחיות הגולשים.
סמל אישי של המשתמש
איש המפתח
חבר ותיק
חבר ותיק
 
הודעות: 1671
הצטרף: ש' פברואר 27, 2010 7:54 pm

Re: כלכליסט - שתי כתבות בסגנון "אמת אחרת"

הודעהעל ידי יעל י. » ש' אוגוסט 07, 2010 9:13 pm

טוב מאוד.

גם אני רציתי להוסיף מכמה כתבות שנתקלתי בהן לאחרונה...

מוסף סופשבוע של ה-30 ביולי, 2010, מעריב, מהטור "לא עוצר בירוק" של אביב לביא:

המדביר לצרכן
מרכז המחקר של הכנסת בחן את ה"השפעות הבריאותיות של החשיפה לחומרי הדברה". חומר קריאה רלוונטי לכל ישראלי, לא לפני השינה


אחד המהלכים החשובים בהתרחשת בכנסת הנוכחית היה הקמתה של תת ועדה ברשות דב חנין לענייני סביבה ובריאות, קשר כאוב שזכה עד היום להתעלמות מזרועות הממסד השונות. לאחרונה נערך בוועדה דיון על השימוש בחומרי הדברה בישראל. לקראת הדיון, כמקובל, הכין מרכז המחקר והמידע של הכנסת סקירה של הספרות המדעית העדכנית בנושא.
מדובר בנייר מפורט, עם מראי מקום אקדמיים והפניות למחקרים הרלוונטיים. הוא מכיל מספר פרקים. בחרתי להתרכז בפרק העוסק ב"השפעות הבריאותיות של החשיפה לחומרי הדברה". החומר הוגש לחברי הכנסת, אבל רלוונטי לכל אזרח בישראל, מדינה שבה מדי פעם מפציע שרלטן או בעל עניין ומסביר באותות ובמופתים שלחקלאות נטולת כימיקלים אין יתרונות בריאותיים. רשות הדיבור - בקיצורים הכרחיים - למרכז המידע והמחקר של הכנסת:
"מחקרים אפידמיולוגיים (הקשורים לתפוצת מחלות. י"י) מראים בבירור שחשיפה לחומרי הדברה עלולה להשפיע לרעה על בריאות האדם. חשיפה לחומרי הדברה נקשרת לבחילות, סחרחורות, הקאות, כאבי ראש ובטן ובעיות עור ועיניים. מחקרים מראים כי חשיפה ממושכת לחומרי הדברה קשורה בירידה ביכולת הקוגנטיבית, מעבר לתופעות כגון חולשה, עייפות, סחרחורות, לחץ בחזה, קושי בנשימה, נדודי שינה, בלבול והפרעות ריכוז. חשיפה לחומרי הדברה נקשרת גם למחלות כרוניות כגון מחלות נשימתיות, הפרעות בזיכרון, בעיות עור, דיכאון, בעיות נוירולוגיות, הפלות, מומים מולדים וסוגים שונים של סרטן.
"החשיפה התעסוקתית לחומרי הדברה והשפעתה על מערכת הרבייה נחקרה רבות, וחומרי הדברה שונים אשר נמצאו מזיקים למנגנוני הרבייה הוצאו משימוש במגוון מדינות ובהן ארצות הברית. במחקרים נמצא קשר בין עיסוק בחקלאות ובין שינוי מורפולוגי בזרע. בנוסף על כך נטען כי חשיפה תעסוקתית של הורים לחומרי הדברה בעבודה חקלאית עלולה לגרום למומים מולדים בקרב צאצאיהם. יש לציין כי חוקרים חלוקים בדעותיהם בנוגע לקשר בין חשיפה לחומרי הדברה ופגיעה בפוריות.
"הקשר בין חשיפה לחומרי הדברה וסרטן: מחקרים אפידימיולוגיים שונים מראים שיש קשר מובהק בין חשיפה לסוגים מסוימים של חומרי הדברה (קוטלי חרקים וקוטלי עשבים) ותחלואה בסרטן. עם זאת, יש לציין כי למחקר האפידמיולוגי הצלחה מוגבלת בהוכחת קשר סיבתי עקבי בין חשיפה לחומר מסוים ובין תחלואה בסרטן. כיום רק קוטלי חרקים שמכילים ארסן מוכרים כמחוללי סרטן (קרסינוגנים) בקרב בני אדם, אף שהחשד הוא שלחומרים רבים נוספים השפעה כזאת.
"להלן סקירה חלקית של הממצאים העולם מהספרות האפידמיולוגית, העוסקת בקשר בין חשיפה לחומרי הדברה וסוגים מסוימים של סרטן:
"לימפומה שאינה הודג'קין - אחד מסוגי הסרטן הנחקרים ביותר בנוגע לחשיפה לחומרים כימיים בכלל ולחומרי הדברה בפרט. יותר מ-30 מחקרים הראו קשר בין שכיחות המחלה ובין חשיפה לקוטלי עשבים ולקוטלי חרקים אורגנו-כלורידיים ואורגנו-זרחניים.
"לוקמיה - בעשרות מחקרים נבדק הקשר בין לוקמיה לחשיפה לחומרי הדברה. ברוב המחקרים האפידמיולוגיים נמצא קשר בין תחלואה בלוקמיה ובין עבודה בחלקאות או חשיפה לחומרי הדברה. מחקרים שבחנו לוקמיה בקרב ילדים מראים כי יש השפעה גבוהה הן לחשיפה לחומרי הדברה במקומות סגורים והן לחשיפה לחומרים רעילים בנקודות זמן קריטיות בתהליך התפתחות הילד.
"השפעת החשיפה לחומרי הדברה על מערכת העצבים - לחומרי הדברה השפעה ברורה על מערכת העצבים. מחקרים רבים מוכיחים שנגרם נזק בריאותי מחשיפה חמורה קצרת טווח לחומרים אלו (למשל הרעלה). לעומת זאת, נורת שנויה במחלוקת השאלה אם חשיפה כרונית במינון נמוך, האופיינית למגע יומיומי של בני אדם עם חומרי הדברה, היא רעילה למערכת העצבים (נוירוטוקסית). במחקרים נמצא כי חשיפה לחלק מחומרי ההדברה עלולה להגביר את הסיכון לחלות במחלה נוירולוגית.
"נזקים התפתחותיים - ילדים רגישים להשפעת חומרי הדברה בשל קצב חילוף החומרים הגבוה בגופם, צריכת המזון הגבוהה שלהם יחסית למשקלם וההתפתחות הנוירולוגית המהירה. נוסף על כך, ילדים קטנים נחשפים יותר לחומרי הדברה, בין היתר משום שתזונתם עשירה בפירות וירקות והמגע שלהם עם האדמה והקרקע תדיר יותר. מחקרים מראים שלילדים אשר נחשפו לרמה גבוהה של חומרים אורגנו-זרחניים טרם לידתם יש סיכון גבוה יותר ללקות בבעיות הפתחות מוטוריות וקוגניטיביות.
"ממצאים ראשוניים של מחקר על חשיפתן של נשים הרות בירושלים לזרחנים אורגניים מראים כי חשיפה של עובר ברחם לחומרים אלו יכולה להשפיע על משקל הלידה, משך הלידה והיקף הראש של העובר. יש לציין כי השפעה על היקף הראש נמצאה רק בקרב נשים בעלות רמות נמוכות של אנזים המפרק חומרים אורגנו-זרחניים.
"מחלות נוירולוגיות - במחקרים נמצא קשר קבוע ומובהק בין חשיפה לחומרי הדברה, בעיקר חשיפה ממושכת לקוטלי עשבים ולקוטלי חרקים, ובין פרקינסון. פרקינסון היא מחלה נוירולוגית כרונית, שמשפיעה על החלק במוח המייצר דופמין - מוליך עצבי שאחראי לייצור תנועה. יש ראיות לכך שחומרים מסוימים מעודדים את הרס התאים המייצרים דופמין במוח. במחקרים בחיות מעבדה נמצא קשר הדוק בין כמה חומרי הדברה לפרקינסון."

(את הדוח המלא ניתן לקרוא בערוץ הירוק של NRG).
Refusing to serve the conquerors of nations, he sets out to conquer hearts
סמל אישי של המשתמש
יעל י.
חבר ותיק
חבר ותיק
 
הודעות: 1347
הצטרף: א' פברואר 28, 2010 11:01 am

Re: כלכליסט - שתי כתבות בסגנון "אמת אחרת"

הודעהעל ידי insideman » ש' אוגוסט 07, 2010 9:57 pm

תודה לכם
סמל אישי של המשתמש
insideman
חבר מתקדם
חבר מתקדם
 
הודעות: 133
הצטרף: א' מרץ 07, 2010 8:32 pm

Re: כלכליסט - שתי כתבות בסגנון "אמת אחרת"

הודעהעל ידי יעל י. » א' אוגוסט 08, 2010 12:59 am

עוד כתבה מדהימה. "נקודה למחשבה" של אהרון לפידות, מ"ישראל שישבת" של "ישראל היום", ה-6 לאוגוסט 2010.

(...) "האינטרנט מעניק לנו, לכאורה, אנונימיות מושלמת: הגולש המצוי יכול לבחור לעצמו כל כינוי שעולה על דעתו ולגלוש, בלתי מזוהה, במרחבי הסייברספייס. (...)

"אבל, כמו שכבר זיהה הכלכלן מילטון פרידמן, אין ארוחות חינם. (...) גם החינמיות והאנונימיות באינטרנט הן יותר טיעון שיווקי מאשר מציאות. השבוע חשף ה"וול-סטריט ג'ורנל" כי מרבית האתרים המובילים בעולם שותלים תוכנות ריגול ומעקב במחשבי הגולשים.

"הממצאים מפחידים: לא פחות מ-800 מתוך 1,000 האתרים שנבדקו התקינו תוכנות ריגול ומעקב אצל גולשים. 50 האתרים הפופולריים ביותר, ובהם אי-ביי, יאהו!, אם.אס.אן ואפילו, למרבה המבוכה, אתר הוול-סטריט ג'ורנל עצמו, שותלים בממוצע 64 תוכנות מעקב כל אחד. לא מדובר ב"עוגיות" בלתי מזיקות, אלא בתוכנות ריגול משוכללות, המשמעות לבניית פרופיל צרכני מלא של הגולש. (...)

"אובדן הפרטיות הוא מחיר גבוה מאוד שאנו משלמים בבלי דעת על גלישת ה"חינם" באינטרנט. (...) מאגרי מידע אישי הם נשק שלא יסולא בפז בידי גורמים עוינים.

"האנונימיות שלנו ברשת - אין מדומה ממנה. למעשה אנחנו חשופים הרבה יותר ברשת מאשר בלכתנו ברחוב או אפילו על שפת הים. אנשים שסביבנו יכולים לראות בסך הכל את פנינו או את אותו חלק מגופנו שאנחנו בוחרים לחשוף. כדי להגיע עמוק יותר, הם חייבים לתקשר איתנו. (...) ברשת, לעומת זאת, אנחנו עירומים לעין כל. (...)".


***

אני גולשת עם פיירפוקס שמותקן עליו נוסקריפט, No-Script. אחלה דבר שחוסם לי 700 פעמים ביום את Google-analytics ואת Google syndication. נהדר. מרגיש כאילו, במידה מסויימת לפחות, הפיירפוקס שלי יצא מהמטריקס. ממליצה לכולם, זה אחד מה-add-ons של פיירפוקס.

מה אתם עושים למען הבטיחות הרשתית שלכם?

(יכול להיות שמגיע לזה פוסט נפרד אבל זכור לי שכבר דיברנו על זה אי שם בעבר. בינתיים נשאיר את השיחה העתידית כאן.)
Refusing to serve the conquerors of nations, he sets out to conquer hearts
סמל אישי של המשתמש
יעל י.
חבר ותיק
חבר ותיק
 
הודעות: 1347
הצטרף: א' פברואר 28, 2010 11:01 am

Re: כלכליסט - שתי כתבות בסגנון "אמת אחרת"

הודעהעל ידי daily planet » א' אוגוסט 08, 2010 2:58 am

זה השלב האחרון - הקפיטליסט ימכור לך את החבל שיתלה אותו - אם זה יכניס לו כסף.

קונספירציות מביאות רייטינג. זה גם אומר משהו, זה אומר שהן לא באמת פוגעות בלב של המערכת.
אני חושב שצריך לשנות משהו הרבה יותר מהותי מסתם לחשוף פרשיות שחיתות.
daily planet
חבר חדש
חבר חדש
 
הודעות: 19
הצטרף: א' מרץ 07, 2010 4:33 amחזור אל דיון כללי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד