הקרנת הבכורה העולמית של ZEITGEIST3

חוקי הפורום
לפני פרסום תגובות או נושאים, חובה לקרוא את חוקי הפורום
לא מוצאים את הידיים והרגליים? כנסו לאינדקס של הפורום לגישה נוחה לנושאים שנמצאים בו

Re: הקרנת הבכורה העולמית של ZEITGEIST3

הודעהעל ידי wtf » ה' דצמבר 30, 2010 9:31 am

freethinker תותח אתה תותח!!
World Taekwondo Federation
wtf
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי עידו » ה' דצמבר 30, 2010 12:51 pm

מסכים בהחלט שפרית'ינקר הוא תותח :)
אבל אני יותר נוטה להסכים עם דיילי פלנט. הלוואי היה לי את יכלות הביטוי שלו.
בכל מקרה אני יותר מאשמח לקרוא את המשך הדיון המעניין הזה.
תודה,
עידו
עידו
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי daily planet » ו' דצמבר 31, 2010 2:37 am

FreeThinker כתב:daily planet,

תודה רבה ;T1

אין בעיה (; הנה עוד תשובות:

האם התנועה תומכת בפיתוח הבינה המלאכותית על אף שמודלים רבים מראים שהבינה המלאכותית תגרום לכך שהמכונות ישלטו בעולם דה-פאקטו?

"הרעיון הרווח המטופח ע"י קומיקסים, והצורות הזולות יותר של מדע בדיוני, שמכונות אינליגנטיות צריכות להיות ישויות זדוניות, עוינות כלפי בני אדם, הוא כל כך מגוכח, שהוא בקושי מצדיק בזבוז כל אנרגיה כדי להפריח אותו. אני כמעט מתפתה לטעון שרק מכונות מחוסרות אינטליגנציה יכולות להיות כאלו.
אלה המדמיינים מכונות כאוייבים פעילים הם בסה"כ משליכים את העוינות של עצמם. ככל שהאינטליגנציה גבוהה יותר, כך גדלה מידת שיתוף הפעולה. אם אי פעם הייתה מלחמה בין בני אדם למכונות, זה יהיה קל לנחש מי התחיל אותה."
~אתור ס. קלאקר

חכה, אני אסביר:
נגיד אם יש לך מכונה שמייצרת לך אוכל - זה אחלה נכון?
אבל אם יהיה לך רובוט שיהיו לו חיישנים של ריח והוא ילך לכל מקום ויריח פרחים - במה זה עוזר לנו?
למכונות יהיו תכונות אנושיות - רק אם אנחנו נחליט שזה יקרה.
נקמה, כעס, קנאה - כל אלו הן תגובות אנושיות כל כך מטומטמות, שצריכים ממש להתאמץ כדי להכניס אותן למכונות. למה שנעשה זאת? מה עוזר לי רובוט שכועס עלי אם אני אני עושה משהו ואומר "לעזאזל, תוריד כבר את הזבל!" - למה לא למחזר הכל ושלא יהיה זבל למשל...

ובקשר לונוס, מישהו יצטרך להחליט האם הרעיון מקדם את האנושות או לא, מי יחליט, מי יחליטו, האם הם יהיו אנושיים?

מגיעים להחלטה הטובה ביותר. אף אדם יחיד לא מחליט.
המטרה בחברה היא ליצור את המוצרים והשירותים הטובים ביותר.

אני אסביר לך בדיוק מה זה אומר:
כיום יש לך בתהליכי קבלת החלטות נציגים של תעשיות, ואם אתה רוצה לבנות גשר לדוגמה, הם ידחפו את הפתרון שלהם לבטון - כי הם עובדים בחברת בטון.
כשאדם מראה לאדם (ואין לו אינטרס לתמוך בגשר מסוג מסויים) הוא יכול להראות לו ע"פ פרמטרים שההצעה שלו יותר טובה:
"החומר שאני מציע הוא יותר חזק (הוא שם את החומר במכונה שמודדת את חוזק החומר), קל יותר (הוא מבצע שקילה), צורך פחות משאבים (מראה לו את המספרים), פשוט יותר לשימוש"... אז האדם השני יגיד - "אתה צודק"!
כל עוד יש אינטרס כספי - כל אחד ינסה לדחוף את המוצר שלו בלי קשר לרלוונטיות חברתית ולפרמטרים הטכניים שמוצגים.

אחרי שמתגברים על הקיבעון בגלל הרווח הכספי, יש לך קיבעון של היצמדות פסיכולוגית למשהו מסויים.
למשל, אנשים רוצים בתים מעץ, כי הם חושבים שהם "יפים" ושזה "טיבעי". ובכן, הם לא כל כך יפים שהם נשרפים, או שהם מבזבזים חשמל בגלל שהם לא חדירים לאור שמש (שיכול לחסוך אנרגיה), והם לא עוזרים כשיש שיטפון, ואי אפשר למחזר את העץ לחלוטין ולהשתמש בו שוב לצרכים אחרים, ואי אפשר לכלול בתוך הקירות מכשור אלקטרוני.
הבניין של "הבית הלבן" הוא "מדהים" - אבל העמודים הרבים מעידים על שיטות בניה פרימיטיביות - כיום אתה לא צריך כל כך הרבה עמודים - ואז יש לך יותר מקום! ואנחנו לא מבזבזים משאבים.

אז אנחנו צריכים להתגבר על שני דברים - התמריץ הכספי שמונע מאיתנו להגיע להחלטות הטובות ביותר, או הקיבעון הרגשי שבו אנשים קושרים את הזהות שלהם עם ערכים מיושנים.

בעתיד אם יש לנו הצעה ל-4 סוגי גשרים למקום מסויים:
1. נריץ סימולטורים שונים - ומכלול התוצאות שלהם יראה אלו הכי טובים.
2. אם יש מספיק משאבים, ונשארנו עם 2 הצעות, אנחנו ננסה את שתיהן - ונמחזר את ההצעה הפחות טובה!

זה מצריך שינוי תודעה - בשביל זה התנועה שלנו קיימת.

זו טענתי המקורית, שפרוייקט ונוס לא יקרום עור וגידים אלא לאחר שהמקלטים יפתחו והשורדים יצאו מהם.

שורדים? למה הם יצאו? לעולם רדיואקטיבי וחרוך עד היסוד?
הם מאוד חכמים.. מאוד... בלעשות כסף. זהו.
בלשמור על אבני היסוד שיאפשרו להם לחיות, ולא לחוות שואה רדיואקטיבית ושהילדים שלהם לא יהיו מורעלים - בזה הם מקבלים ציון נכשל. וזה מה שחשוב.

אתה חושב שזה מה שיקרה?
יש לך דרך להוכיח את זה?
אולי אם נפעל נוכל להמנע מזה.

לגבי הרובוטיזציה שתחליף עבודות "משעממות", מי יקבע מה משעמם?

אם מישהו רוצה לשבת ולתקן נעליים כל היום כמו שהוא רגיל - שיהיה לו בכיף.
אנחנו מציעים את האפשרות לאנשים לא להתעסק בחרא - ולעשות דברים שהם אוהבים לעשות.
אין כפייה!

מתכנתים נהנים לתכנת כי הם תורמים לחברה. גם מתכנתים עם עבודות שמקבלים מלא כסף מנצלים את זמנם הפנוי כדי לתרום פיסות קוד. הסרטון הבא הוא הטוב ביותר שאני מכיר בנושא של תמריץ:

אני לא מסתמך רק על טכנולוגיה, היא לא תחליף לפיתוח המוח, היא רק כלי עזר.

אין לי מה להוסיף. מסכים עם המשפט.
רווחה היא לא מדד להתנוונות - חוסר מידע הוא מדד להתנוונות. אנשים הולכים כיום לחדר כושר למרות שהם לא חייבים - כי הם מבינים את החשיבות - יש להם את המידע.
אנחנו ניתן לאנשים כלים בעתיד להתמודד עם החיים, איך לתקשר אחד עם השני, איך לפתור בעיות, איך למצוא משמעות משלהם לחייהם!
אנשים לא התחילו אפילו לחיות כיום, כל מה שיש להם זה העבודההה הזאת. מגיל 0 אתה מועסק במסגרות שלא נותנות לך דקה לחשוב "מה היא הצלחה בשבילך?" - זו המשמעות האמיתית של הצלחה, ולא רכב, בית, משפחה, וכסף.

פרוייקט ונוס זה לא פרוייקט הנדסי - זו צורת מחשבה חדשה.
daily planet
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי TRUTHER » ו' דצמבר 31, 2010 3:15 am

אגב, גם נהלל היא עגולה למדי:

[img]http://www.nahalal.org.il/images/nahalal_air.jpg[/img]

אני מבין את הסקפטיות ובצדק. על אחת כמה וכמה ההבטחות שמבטיחים לנו מהממשלה/תאגידים שמתגלות ככוזבות ובעלות אינטרסים שלא לטובתנו. אבל לגבי הפרוייקט ונוס *עדיין* לא מצאתי משהו שיערער את מעמדם כאלטרנטיבה שפויה לדרך החיים המטורף והאכזרי שאנחנו חיים בו כיום
I THINK...THEREFORE I DON'T Trust the Media
תמונה
סמל אישי של המשתמש
TRUTHER
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי יניב » ו' דצמבר 31, 2010 3:58 am

אני מאוד שמח שהדיון הזה עלה. אני חושב שהוא היה צריך להיעשות מזמן ושאחרים לא ימהרו להסיק מסקנות לפני שהם דנים בזה עם מישהו שמעורב יותר בזייטגייסט.

daily planet, תודה על התשובות הטובות.

ארצה להוסיף כמה שאלות:

- מי יגיע להחלטה הטובה ביותר ? פאנל של מומחים ? האם לציבור תהיה יכולת השפעה ?

- פרית'ינקר שאל, האם משאבים יהיה מרוכזים במקומות מעטים ? או שיש שאיפה לביזור כוח ?
למשל, אם מחשבי-על יהיו ממוקמים במרכזים מעטים, או כלי נשק (למרות שבאידיאל לא יהיו.. אבל כל דבר יכול להפוך לנשק..) או חומרי גלם, מזון.. ?

- מה עם סודות מדעיים\טכנולוגיים ? האם הם יהיו גלויים לכולם ?
- מה אם מישהו "ישתגע" ויחליט לתפוס עמדת שליטה ? מה אם יהיו אנשים שירצו לחיות בטירה על חוף הים ?
- מי אמר שתהיה מלחמה גרעינית ? יש דרכים אחרות להשמיד ולהשאיר עולם נקי ויפה.

וכן אלה שאלות לחוות דעתך, כי אני לא יודע מה חושבים אנשים אחרים בתנועה.
סמל אישי של המשתמש
יניב
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי FreeThinker » ו' דצמבר 31, 2010 4:54 pm

daily planat,

למכונות יהיו תכונות אנושיות - רק אם אנחנו נחליט שזה יקרה.

זו בדיוק הייתה שאלתי, האם כבר הוחלט שאין צורך ברובוטים דמויי אדם כדי לספק כל מיני צרכים (גם מיניים) של כל מיני אנשים?
מכיוון שאני די בטוח (תקן אותי אם אני טועה) שלא היה עדיין דיון בעניין, הייתי רוצה לנסות ולהבהיר מדוע דבר זה הוא מסוכן ביותר.
כבני אדם אנחנו מרגישים עליונים על החיות, אנחנו נחשבים לבריאה מתקדמת יותר, שמשתמשת בשפה גבוהה ועשירה יותר, שמצליחה לחיות בכל מיני סוגי חברות (אינדיאנים, נוודים, אסקימוסים, עירוניים, חקלאים וכו') במקביל ועדיין להיות מסוגלים לתקשרץ אבל חסר לנו משהו כדי שנוכל להגיד שאנחנו אלוהיים, אנחנו צריכים לברוא משהו, ליצר משהו יש מאין.
הרפואה היום היא מתקדמת מאד ויודעת להשתיל איברים של אדם א' באדם ב', ג' וד', החיסרון הוא שכדי לעשות כך על אדם א' בדר"כ למות.
הסינים מצאו פתרון למחסור בתורמי איברים וחלק מהאסירים הם תורמי איברים (בכפייה) בפוטנציה, כמובן שבשביל זה גם החמירו את הענישה ויש גזר דין מוות (לאחר שלוקחים את האיברים הרצויים) על פשעים מינוריים ביותר, זה הפתרון הסיני, יש גם את הפתרון הטכנולוגי, זה הפתרון שמפחיד אותי.
מכיוון שהטכנולוגיה יודעת לייצר עובר (שיתפתח לאדם בוגר) מתאי זרע, ואפילו מתאים מוקדמים יותר (חפש על יצירת עובר מ2 נשים!!), אין בעיה להכליא בהנדסה גנטית בין רובוט דמוי אדם לבין עובר אנושי, לצערי אני די בטוח שניסויים כאלו מתבצעים כבר היום ויתבצעו בעתיד, פרוייקט ונוס בתור אלטרנטיבה אמור לשלול מכל וכל את השימוש בהנדסה גנטית על בני אדם ויצירת רובוטים דמויי אדם (כי משם הדרך להכלאה פתוחה).
מכיוון שאמרת שכל אחד אמור לעשות בזמנו הפנוי (כי אין לו כבר חובה לעבוד) מה שירצה, אני מניח שיהיו כאלו שירצו שיהיו להם 234543 נשים לשירותן, רובוטים דמויי אדם הם פתרון הגיוני לרצון הזה, הרי מי יגיד לו שהרעיון לא ישים מבחינה חברתית, המחשב המרכזי?

מגיעים להחלטה הטובה ביותר. אף אדם יחיד לא מחליט.
המטרה בחברה היא ליצור את המוצרים והשירותים הטובים ביותר.

אני מסכים עם הרעיון שעומד בבסיס התאוריה של הכלכלה המבוססת על משאבים, היא מאד הגיונית, אבל היא מתאימה לאנשי העתיד שכבר הבינו הכל וראו הכל וכעת הם יותר נפש מגוף. בעולם שלנו, הנוכחי, מה יקרה עם נגיד חצי מהאנשים באפריקה נמאס להם מהחום והיובש וירצו לגור בבית פרטי על הים (או סביב לאגם), איך בדיוק תתנהל הישיבה שתחליט האם לתת להם את מבוקשם, מי יהיה הקבלן, מה יהיו החומרים ומתי תושלם העבודה? האם יש הגבלות על אזורי מגורים לפי אופי האדם? האם כולם יחויבו לחיות בערים (אוניברסיטאות) גם אם כלל לא רוצים בכך וטוב להם עם חייהם הנוכחיים (למשל הבדואים)?
ולגבי שירותים, מי קובע מהם השירותים שיינתנו לאנושות? יותר נכון, מי קובע מהם השירותים שלא יינתנו לאנושות? למשל, בעולם האוטופי לא יהיו מכוניות אלא מסילות רכבת ועליהן ינועו (על גבי מגנטים) סוגי קרונות שונים), האם יהיה מפעל שייצר מפלצות טסטוסטרון, הקרויות בימינו אופנועים? או האם יהיה מסוק פרטי לכל אחד? מהם המגבלות (למעט המשאבים) על סוגי המוצרים לייצור?

בלשמור על אבני היסוד שיאפשרו להם לחיות, ולא לחוות שואה רדיואקטיבית ושהילדים שלהם לא יהיו מורעלים - בזה הם מקבלים ציון נכשל.

אני חולק על קביעתך זו, אכן הם לא משתפים את רוב האנושות בבונקרים העולמיים שלהם אבל הם כן משמשרים שם המון מיני צמחים ומיני בע"ח, יש בונקר ענק באלסקה למטרת שימור הזרעים העולמיים. נון שהם גומרים את מקורות הנפט למשל אבל לא אני ולא אתה חושבים שזהו המקור לאנרגיה העתידית בעולם ולכן הם כולה הורסים משאב שהוא לא אבן יסוד כמו שהם מוכרים לנו (למטרות אחרות לחלוטין). לגבי הרדיואקטיביות, זה יקרה במקרה של שואה גרעינית ויש דרכים לפזר נשורת רדיואקטיבית תוך שנים ספורות, את הש/נים הללו יעבירו בבונקרים המתוכננים לכך. ובכל מקרה יש דרכים טובות יותר להכניע מלחמות גם בלי פטריות רדיואקטיביות, למשלן פצצות אלקטרומגנטיות, שיפגעו בכל מכשירי החשמל ברדיוס ענק, אבל אנשים לא יפגעו וגם לא הסביבה (לפחות לא ישירות אבל למשל מעכת הביוב תקרוס אם לא יהיה לה כוח מחשוב).

יש לך דרך להוכיח את זה?
אולי אם נפעל נוכל להמנע מזה.

אין לי דרך להוכיח לך את זה, תצטרך לחכות ולראות אם צדקתי, אני מאד מקווה שאטעה. כדי לשנות את העתיד צריך לכבר עכשיו להרוס את כל מאגרי הנשק (מכל סוג) בעולם, זה נראה לי קצת גדול ולא ישים בינתיים, אולי נתחיל בכך שנפסיק לייצר חדשים כל שנייה ושנייה, וישראל כידוע היא חוד החנית בייצור כלי משחית, איך בדיוק עוצרים את המכונה?

רווחה היא לא מדד להתנוונות - חוסר מידע הוא מדד להתנוונות.

מסכים בהחלט לגבי חוסר המידע, אכן הוא גורם להתנוונות המוח ובעקבותיו גם הגוף.
לא לגמרי מסכים לגבי הרווחה, לפי התיאור שלך (ולפי מה שקראתי באתר הפרויקט באנגלית) החיים לא יהיו רק קלים אלא קלים מדי, אפילו לטאטא לא תצטרך, יהיו אנשים שהרווחה הזו תוביל אותם בהכרח לבטלה, עם כוס בירה (אם היא תהיה מותרת) ביד, שלט רחוק עם 10000 ערוצים (אפילו הטובים ביותר) ויעבירו כך את חייהם, וזאת אלא אם כן אבן הפינה לפרויקט תיבנה רק אחרי השינוי התודעתי הגדול שיעבור על העולם, כלומר שינוי בתודעה כדרישה מקדימה להתחלת הפרויקט. ההתנוונות תהיה מרצון, לא מכפייה, שמזה הרבה יותר קשה לגמול.

פרוייקט ונוס זה לא פרוייקט הנדסי - זו צורת מחשבה חדשה.

מסכים לחלוטין!!
צורת מחשבה מתקדמת מאד, מהפכנית מאד, לא מתאימה לאנשים שמבלים את רוב זמנם בשנאת האחר ומחשבה איך אפשר להיפטר ממנו, צורת מחשבה שהקדימה את זמנה ומחכה לאסון כלשהו (זרז) שיגרום לשינוי תודעתי כה מרחיק לכת כדי שלפחות עין אחת או אוזן אחת תיפקחנה למסרים החדשניים של הפרויקט.
לצערי האסון בוא יבוא, לשמחתי לאחריו תהיה אלטרנטיבה, גם אם היא לא תהיה בדיוק הפרויקט הנ"ל, זה יהיה חייב להיות משהו די דומה לפחות מבחינה חברתית-פוליטית, אין חובה גם מבחינה טכנולוגית-הנדסית.

תודה רבה לך ושבת שלום חבר :)
הנוסחה לחקר האמ"ת - אם מצאת, תאמין!!
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי daily planet » ו' דצמבר 31, 2010 5:18 pm

אני מוסיף בשביל כולם:
אם מה שאני אומר מעניין אותכם, הכנסו לערוץ שלנו וצפו במצגות ובהרצאות שיש בצד: מצגת התנועה, "לאן אנחנו הולכים?", "ז'ק פרסקו בקופנהאגן"

- מי יגיע להחלטה הטובה ביותר ? פאנל של מומחים ? האם לציבור תהיה יכולת השפעה ?

המטרה היא שזה יהיה כמו שלינוקס מפותחת באינטרנט - כל אחד יכול לתרום ולשפר.
במצב כיום אנחנו נרצה שהציבור יתחיל ללחוץ על השלטונות הקיימים שניהול המשאבים יעשה על ידי קבוצות של אנשים שמבינים את הקונספט של "כלכלה מבוססת משאבים", ועם הזמן (כמו שקרה עם הדמוקרטיה שהתחילה רק מנציגויות קטנות של בורגנים) הכוח יתפזר עוד ועוד עד שיגיע לכולם. זה יהיה תהליך - כל דבר שיעשה מהר יגרום לנזק, גם כי האוכלוסיה לא יודעת איך להתנהל כשהיא מחליטה. זה המצב, אנשים לא יודעים כרגע מה לעשות עם חופש.

הנה "חומרה בקוד פתוח" - מדפסת תלת מיימדית. בקרוב לא נצטרך להסיע מוצרים, אלא נייצר אותם בבית שלנו בקליק על המחשב.

- פרית'ינקר שאל, האם משאבים יהיה מרוכזים במקומות מעטים ? או שיש שאיפה לביזור כוח ?
למשל, אם מחשבי-על יהיו ממוקמים במרכזים מעטים, או כלי נשק (למרות שבאידיאל לא יהיו.. אבל כל דבר יכול להפוך לנשק..) או חומרי גלם, מזון.. ?

העיר היא עגולה. הסיבה שהמחשב המרכזי הוא באמצע זה כי ככה הכי קל לשתף את הידע עם כולם, כי פיזית הוא... באמצע.
כל עיר תהיה גדולה ככל שהמשאבים באיזור מאפשרים.
במקום א' היא תהיה ברדיוס של 4 קילומטר, במקום אחר בגודל של 2 רדיוס. ובניהן, טבע אינסופי - בלי כבישים, בלי פסי רכבת, בלי עמודי חשמל, בלי הרס הסביבה.
המשאבים יהיו מקומיים כמה שאפשר - כי זה הכי יעיל ובר קיימא.

תמונה
כפי שאתם יכולים לראות, העיר עצמה היא פארק אחד גדול... אין צורך עוד בפארק מיוחד...

- מה עם סודות מדעיים\טכנולוגיים ? האם הם יהיו גלויים לכולם ?

יש הגיון להסתיר מידע - אם אתה ממש טיפש ופועל בפרדיגמת הרווח האישי. אבל אז אתה בחיים לא תשיג ביטחון.
בטחון נובע מכך שאנשים סביבך הם מיודעים ויש לכולם גישה להכל. כך נוצר מצב שאנשים לא מרגישים מקופחים והם פחות נוטים לפגוע בך. לא יהיה ביטחון לעולם במערכת כספית, כי היא פועלת על הבסיס שלמישהו תמיד חסר משהו.

- מה אם מישהו "ישתגע" ויחליט לתפוס עמדת שליטה ?

אם מישהו משתגע היום - שמים אותו בכלא.
הגישה החדשה היא לבדוק מהם הגורמים שהובילו את אותו אדם "להשתגע" ולהסיר אותם מהסביבה.
אם זה ידוע לכולכם, מה שהופך אנשים ל"טובים" או "רעים" זה לא גנים. זו הסביבה שבה אדם חי: מזון, מודלים לחיקוי, חינוך, ספרים, סרטים. הכל.
אז הפתרון האמיתי הוא לאט לאט למנוע מהנהגויות פוגעניות מלהווצר. שוב, אין טענה שזה יקרה ביום אחד. מה שכן, אני מבטיח לכם ש-90% מהפשעים בעולם נובעים בגלל המרדף אחר כסף.

מה אם יהיו אנשים שירצו לחיות בטירה על חוף הים ?

הטירה לא תהיה שלהם, אבל תהיה להם גישה לכל מקום שהם רוצים. בנוסף אפשר לבנות ערים בים.
אני מעדיף עולם שלם שאני יכול להיות חופשי בו מאשר טירה אחת מפוארת על הים שעם הזמן תהפוך למבצר הבדידות - הכלא שלי.
בן אדם שרוצה 400 חדרים משלו מבחינתי הוא מישהו ש"השתגע", והוא קורבן של תרבות פרימיטיבית.
הוא צריך גישה אל 400 חדרים, אבל לא רכוש.
אני לא צריך שכל האוויר בעולם יהיה שלי, אני רק צריך גישה אליו.

- מי אמר שתהיה מלחמה גרעינית ? יש דרכים אחרות להשמיד ולהשאיר עולם נקי ויפה.

בואו נרד מהרעיון הזה? סבבה?אין צורך להשמיד בני אדם.
יש מספיק מקום, ומספיק משאבים בעולם כדי לספק לכל האנשים בעולם מה שהם צריכים.
אם נלך לכיוון של שינוי בחינוך - אז הילודה תרד באופן טבעי. זה מה שקורה סטטיסטית, ככל שאתה יותר מיודע אתה מביא פחות ילדים.
daily planet
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי lenon » ו' דצמבר 31, 2010 11:25 pm

ומי יעשה את העבודות הנוראיות בהחלט שאותן אפילו הרובוטים לא יוכלו לעשות בעצמם במאה אחוז הסתמכות עליהם?
הטכנולוגיה תוכל לקדם אותנו שנות אור אך עדיין יהיו את העבודות המשעממות שאי יהיה אפשר להשתמש ברובוט בלבד. יצטרכו אדם שיפקח על עבודתם.
מי ייכרה את המתכות ממעמקי האדמה? הרובוטים/מכונות לבדם?
מי יעבוד בתהליכי הפיקוח על ייצור החומרים המסוכנים לצרכינו? למה שמישהו יירצה לעסוק בזה כאשר הוא יכול שלא לעשות כן ולשמור על בריאותו ולהיות חופשי כמו כולם?
ולא, חלוקה ושיתוף בנטל לא יעבוד פה בדיוק כשם שבקיבוצים זה התרסק. הריצוי כלפי הכלל נוגד את האינסטינקט שלנו לחופש. גם אני חשבתי פעם שזה אפשרי עד שעברתי לקיבוץ שיתופי לכמה שנים מתוך אמונת השיתוף וראיתי עד כמה החופש הזה שבהחלט קיים בחלקים ענקיים ממנו מהול בעצבים שגורמים לייאוש ככל שהשנים עוברות במסגרת שכזו.

ראיתם את "אודיסאה בחלל" של סטנלי קובריק?
סרט עוצמתי מאוד המדבר בדיוק על הבעיה בשליטה טכנולוגית טוטאלית.

אני אישית חושב שפרוייקט וונוס ותנועת צייטגיסט מפיצים כרגע לציבור רק את מה שנוח להם שייכנס לנו לתודעה והם מסתירים משהו בהרבה יותר גדול מאחורי הקלעים. יש המון חורים בפרוייקט, חורים שחיפשתי להם תשובות וכל שמצאתי בראשי המדמיין זה את מה שמוזכר בחזון כת הראלים ואלו תשובות שלא הסכמתי איתן כאשר הן עלו בראשי(שיבוט בני אדם - רובוטים ביולוגיים - ותיכנותם לעשות דברים ספציפיים שהרובוטים לא מסוגלים לעשות וצריך שמישהו ימלא את תפקידם הבלתי נחשק. "עולם חדש מופלא" של אלדוס האקסלי מדבר בדיוק על זה, חברים.)

דיילי פלאנט-
אמרת שכת הראלים התחרפנה לגמרי לגבי מה שכתוב בספרם על הרובוטים האנושיים, אך אל תשכח שבני אדם היו אומרים עד לפני עשרות שנים את אותו הדבר על הטכנולוגיה המתקדמת כלכך שאתם מציעים, שאתם התחרפנתם לגמרי ושעולם בעל טכנולוגיה שכזו הוא מדומיין לחלוטין ומופרך. לא לשלול כלום, כי ברור לכולנו מי באמת שולט במציאות כרגע ובמקרה הוא דוחף לאותו עולם שאתם דוחפים מהרבה מקווי הדמיון שלו ושהכל יכול להיות, במיוחד בעולם בו הסודות עולים על גבול ההיגיון.
ממליץ לך לקרוא את כל הספר שלהם בכדי לראות עד כמה הדמיון שלכם, שלהם, של תרבות אטלנטיס הקדומה ושל האילומינטי זהה בצורה מפחידה.

עוד דבר המטריד אותי זה, למה אפשר למצוא רמזים לתוכניות פרוייקט וונוס בכלכך הרבה מקורות הקשורים או מדברים על האילומינטי וחזונו הסופי. ולהלן מספר דוגמאות:

- עולם חדש מופלא
- כת הראלים
- סדר עולמי חדש
- תרבות אטלנטיס

בכלל מוזר שפרוייקט וונוס הניו-אייג'י מדעי מוזרק לנו לווריד במקרה בשנים בהן העידן החדש מוכנס לנו לראש מכל מקום(ודי ברור מי מכניס את הניו-אייג' בכח לציבור) למרות שהפרוייקט הזה כבר בר קיימא מזה 40 שנה אך אף אחד לא דיבר עליו בפומבי כמו שעושים כרגע.

בסופו של יום, פרוייקט וונוס הוא לא פרוייקט שיביא איזון עם הטבע. הוא אפילו ירחיק אותנו עוד יותר מהטבע בכך שייסגור אותנו בתוך בועות חממה מלאכותיות כאשר הטבע האמיתי נמצא אי שם מעבר לחלון השקוף. הוא פרוייקט שבסה"כ יהרוס את הטבע מסביב בצורה איטית הרבה יותר, אך עדיין תהרוס אותו. כי בסופו של דבר האנושות עדיין תצטרך את משאבי הקרקע לשימוש צרכיה אפילו אם היא תמחזר את כל העולם ודודתו. תחשבו על מה מבוססים כל מקורות הקדמה ותיווכחו לגלות שהם מבוססים על משאבים בלתי מתחדשים(אמנם מתמחזרים אך לא במאה אחוז) - מתכות, מתכות ועוד מתכות מכל הסוגים, המינים והצורות.

צריך להיות עיוור בכדי לא לראות שחזון כת הראלים מדבר בדיוק על פרוייקט וונוס, רק שפרוייקט וונוס עדיין לא חשף את כל מהלכיו, האנושות עדיין לא מספיק מהופנטת בשביל מהלכים אלו. מעניין שבמקרה גם הראלים וגם פרסקו חשבו ב-ד-י-ו-ק על אותו הדבר. מעניין שגם הראלים וגם פרסקו החלו להריץ את משנתם הזהה באותן שנים. צירוף מקרים ממש. ומעניין שאגדת אייזיס ואוזייריס שאליה האילומינטי סוגדים זהה מאוד לסיפור ההסטורי של כת הראלים. 1+1=2, או שמא תנועת צייטגיסט תמשיך לטעון שזה שווה 3 ולהתעלם מהדמיון הרב המוצג לכל דורש עם סקרנות אמיתית על כתפיו.

בשורה התחתונה:
לא משנה מה, טכנולוגיה מביאה אתה חוקים, וחוקים שוללים חופש מוחלט. שיהיה בהצלחה...

דרך אגב, גם אותי צייטגיסט העיר ודרכו הגעתי לקונספיל ואמת אחרת אך יש להבדיל בין הפרקים המתועדים באינספור מקורות(כלכלה, אסון התאומים, המתנקש הכלכלי) לבין פרוייקט וונוס שהתיעוד העיקרי שלו נמצא במקורות החשודים ביותר. עד היום, כאשר אני צורב לאנשים סרטים להתעוררות, אני כולל בפנים את צייטגיסט כי הוא באמת סרט מעורר מאוד, פשוט חלקו האחרון על פרוייקט וונוס מותיר המון פנטזיה ומעט תשובות ברורות וכשאני יצאתי לחפש עוד תשובות על הפרוייקט המשכנע הזה גיליתי בדיוק את ההיפך ואת מי שעומד מאחוריו ואת ריבוי החורים עלומי ההסבר הכלולים בו בשפע.
בחיים תעשו חיים כי בחיים לא תצאו מהחיים בחיים!
lenon
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי יניב » ש' ינואר 01, 2011 2:16 am

לנון היקר כתב:
ומי יעשה את העבודות הנוראיות בהחלט שאותן אפילו הרובוטים לא יוכלו לעשות בעצמם במאה אחוז הסתמכות עליהם?
הטכנולוגיה תוכל לקדם אותנו שנות אור אך עדיין יהיו את העבודות המשעממות שאי יהיה אפשר להשתמש ברובוט בלבד. יצטרכו אדם שיפקח על עבודתם.
מי ייכרה את המתכות ממעמקי האדמה? הרובוטים/מכונות לבדם?
מי יעבוד בתהליכי הפיקוח על ייצור החומרים המסוכנים לצרכינו? למה שמישהו יירצה לעסוק בזה כאשר הוא יכול שלא לעשות כן ולשמור על בריאותו ולהיות חופשי כמו כולם?
ולא, חלוקה ושיתוף בנטל לא יעבוד פה בדיוק כשם שבקיבוצים זה התרסק. הריצוי כלפי הכלל נוגד את האינסטינקט שלנו לחופש. גם אני חשבתי פעם שזה אפשרי עד שעברתי לקיבוץ שיתופי לכמה שנים מתוך אמונת השיתוף וראיתי עד כמה החופש הזה שבהחלט קיים בחלקים ענקיים ממנו מהול בעצבים שגורמים לייאוש ככל שהשנים עוברות במסגרת שכזו.

מסכים איתך שיש לנו מגבלות נפשיות ושיתוף טוטאלי ובהקרבה למען הכלל (למשל, בכך שאבחר לסכן את עצמי בזיקוק חומרים רעילים)אך לדעתי יהיה לזה פיתרון. - אתה שולל את השיתופיות אם כן ? בטוח שנמצא דרך להתעסק עם מטלות לא רצויות. -לפי דבריך בגלל שאף אחד לא רוצה להקריב (בגלל האינסטנקט ההישרדותי שלו) אז עבודות לא רצויות יצטרכו להיכפות על אנשים.

אני אישית חושב שפרוייקט וונוס ותנועת צייטגיסט מפיצים כרגע לציבור רק את מה שנוח להם שייכנס לנו לתודעה והם מסתירים משהו בהרבה יותר גדול מאחורי הקלעים. יש המון חורים בפרוייקט, חורים שחיפשתי להם תשובות וכל שמצאתי בראשי המדמיין זה את מה שמוזכר בחזון כת הראלים ואלו תשובות שלא הסכמתי איתן כאשר הן עלו בראשי (שיבוט בני אדם - רובוטים ביולוגיים - ותיכנותם לעשות דברים ספציפיים שהרובוטים לא מסוגלים לעשות וצריך שמישהו ימלא את תפקידם הבלתי נחשק. "עולם חדש מופלא" של אלדוס האקסלי מדבר בדיוק על זה, חברים.)

אוי. מה רע ברובוטים ? מאידך, אני לא בעד שיבוט בני אדם. למה לדעתי שיבוט אנשים הוא לא נכון: לא צריך להסתמך רק על "היגיון קר" אלא גם על התחושה ששיבוט בני אדם מוביל למשהו לא טוב. הרי בטוח התחושה הזו בנויה על סיבות הגיוניות שכרגע אין לנו מושג ברור מהן ולכן התפישה שלהן מעורפלת ומתבטאת כתחושה כללית. אתה חושב שאנשי צייטגייסט מפספסים את החיבור לתחושות פנימיות והם בעצם לא רואים את התמונה הגדולה ?

בסופו של יום, פרוייקט וונוס הוא לא פרוייקט שיביא איזון עם הטבע. הוא אפילו ירחיק אותנו עוד יותר מהטבע בכך שייסגור אותנו בתוך בועות חממה מלאכותיות כאשר הטבע האמיתי נמצא אי שם מעבר לחלון השקוף. הוא פרוייקט שבסה"כ יהרוס את הטבע מסביב בצורה איטית הרבה יותר, אך עדיין תהרוס אותו. כי בסופו של דבר האנושות עדיין תצטרך את משאבי הקרקע לשימוש צרכיה אפילו אם היא תמחזר את כל העולם ודודתו. תחשבו על מה מבוססים כל מקורות הקדמה ותיווכחו לגלות שהם מבוססים על משאבים בלתי מתחדשים(אמנם מתמחזרים אך לא במאה אחוז) - מתכות, מתכות ועוד מתכות מכל הסוגים, המינים והצורות.

לנון, הסברתי בהזדמנות קודמת ואולי הסכמנו, שכל דבר הוא טכנולוגיה (חנית לציד.. ואפילו הגוף והשכל שלנו..) והשאלה מה המידה לשימוש בטכנולוגיה לעומת שימור הטבע. אצלך התפישה שלך היא לשמור על הטבע שלם ככל האפשר. לגיטימי. אבל הצורך שלי בטכנולוגיה הוא יותר גדול משלך וגם זה ליגיטימי- וגם אני רוצה לשמר כמה שיותר מהטבע.

צריך להיות עיוור בכדי לא לראות שחזון כת הראלים מדבר בדיוק על פרוייקט וונוס, רק שפרוייקט וונוס עדיין לא חשף את כל מהלכיו, האנושות עדיין לא מספיק מהופנטת בשביל מהלכים אלו. מעניין שבמקרה גם הראלים וגם פרסקו חשבו ב-ד-י-ו-ק על אותו הדבר. מעניין שגם הראלים וגם פרסקו החלו להריץ את משנתם הזהה באותן שנים. צירוף מקרים ממש. ומעניין שאגדת אייזיס ואוזייריס שאליה האילומינטי סוגדים זהה מאוד לסיפור ההסטורי של כת הראלים. 1+1=2, או שמא תנועת צייטגיסט תמשיך לטעון שזה שווה 3 ולהתעלם מהדמיון הרב המוצג לכל דורש עם סקרנות אמיתית על כתפיו.

בשורה התחתונה:
לא משנה מה, טכנולוגיה מביאה אתה חוקים, וחוקים שוללים חופש מוחלט. שיהיה בהצלחה...

רגע, למה טכנולוגיה מחייבת חוקים ושוללת חופש ? איך חיים טבעיים יותר טובים בזה ?

דרך אגב, גם אותי צייטגיסט העיר ודרכו הגעתי לקונספיל ואמת אחרת אך יש להבדיל בין הפרקים המתועדים באינספור מקורות(כלכלה, אסון התאומים, המתנקש הכלכלי) לבין פרוייקט וונוס שהתיעוד העיקרי שלו נמצא במקורות החשודים ביותר. עד היום, כאשר אני צורב לאנשים סרטים להתעוררות, אני כולל בפנים את צייטגיסט כי הוא באמת סרט מעורר מאוד, פשוט חלקו האחרון על פרוייקט וונוס מותיר המון פנטזיה ומעט תשובות ברורות וכשאני יצאתי לחפש עוד תשובות על הפרוייקט המשכנע הזה גיליתי בדיוק את ההיפך ואת מי שעומד מאחוריו ואת ריבוי החורים עלומי ההסבר הכלולים בו בשפע.

נו, אז תן לאחרים להתערבב בצייטגייסט והם ימצאו את דרכם בסופו של דבר. כל חבר בצייטגייסט שיש לו שכל לא יקבל דבר באמונה עיוורת וישקול כל סוגיה לגופה. הם מאמינים באמת ובתמים שיש סיכוי לזה. צריך לעשות סיעור מוחין על הנושאים. כולנו מנסים למצוא את דרכנו.
אתה אומר שיש אילומינטי מאחורי צייטגייסט... ? נו.. אז לפי דבריך אנשים שיתמכו בצייטגייסט בעצם תומכים במטרה אילומינטית סודית ובעצם התרחיש הוא שבעזרת התמיכה הציבורית ייבנו תשתיות ויווצרו חוקים ונורמות שיאפשרו בשלב מסויים לאילומינטי לבצע מחטף (מניפולציה) ולהשתמש בתשתיות כנגד הציבור. מטפורה להמחשה: הציבור ייתן את עמלו בבניית טכנולוגיה למטרות מחקר ובשלב מסויים המיעוט האילומינסטי יחטוף אותה וישתמש בטכנולוגיה כנגד אותו ציבור. או כמו בסרט 2012 : הציבור ייבנה את ספינת נוח וכשיבוא המבול רק האליטה תעלה על הספינה. "בי בי חברים ותודה שעזרתם לנו לבנות את הספינה, נקים לכם אנדרטה ! "

מה שאני אומר בכללי: אתה טוען שישתמשו בטכנולוגיה לרעה (בלי התחשבות בצרכים האמיתיים) ואני אומר: יש מצב אבל יש מצב שלא. צריך לדאוג שלא.
סמל אישי של המשתמש
יניב
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי daily planet » ש' ינואר 01, 2011 5:30 pm

תקשיבו. כולם, אתם שואלים שאלות שכולם שואלים בהתחלה. גם אני שאלתי את עצמי אותן.

אני מצטער, אבל אתם יכולים להסכים שאני לא יכול לעכשיו לענות על כל השאלות.

אם אתם רוצים, אתם יכולים להגיע לאחד מהאירועים של התנועה ולדבר איתנו, או לבוא לטימספיק ולדבר איתנו
http://www.youtube.com/watch?v=PAR1dIL80-s

באמת עדיף שתצפו בזה למשל, במקום לבזבז זמן על מידע חלקי שאני אתן לכם:
http://www.youtube.com/user/ZMisrael#p/ ... uTg11O7RSY
daily planet
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי lenon » ש' ינואר 01, 2011 9:06 pm

hbhc
יניב כתב:רגע, למה טכנולוגיה מחייבת חוקים ושוללת חופש ? איך חיים טבעיים יותר טובים בזה ?

יניב,
ככל שתתקדם ברמה הטכנולוגית ככה תשים לב שהדגש הבטיחותי והסביבתי עולה יותר ויותר ודגש על בטיחות משמע חיקוק חוקים למענה שמא ייקרה אסון. תוכל לשים לב שמרוב חוקים שחוקקנו בהלך ההסטוריה למען בטיחותנו, יצא שכיום אנו כבר מפחדים מעצמנו. לדוגמה:
1. אנו אומרים: נחש הוא חיה מסוכנת שצריך להרוג כאשר בפועל נחש היא אחת החיות הידידותיות שקיימות אלא אם כן תנסה לפגוע בה שזהו דבר שייגרום לה להיות תוקפני, מן יצר הישרדותי שכזה שטמון בכל חי...
2. אנו אומרים: תשטוף את הירקות שאתה אוכל(מדובר על ירקות מן הבר או אורגניים ולא קובנציונאליים), למרות שאם נאכל אותם ללא שטיפה הגיוני שנרוויח בריאות פי שתיים בגלל כמות החיידקים המועילים שקיימים בסביבת ירקות אלו. כמובן שהאינסטינקט שלנו לשטוף נבע עם הזמן כשהמצאנו את תחלואת הריסוסים למיניהם, דבר שגרם עם הזמן להתנתקות טוטאלית לא מודעת מסגולות הצומח בבר. וזו דוגמה טהורה אחת מני רבות לכך שהטכנולוגיה והקדמה, לא רק שיצרה חוקים אשר מבטלים את החופש האינסטינקטיבי שלנו(לאכול ללא שטיפה לצורך העניין) אלא גרמה גם להרחקתנו מהטבע המקורי(אי הרווח מאכילת החיידקים המועילים שלא סתם הטבע שם אותם שם ככל הנראה...).
3. אנו אומרים: אל תכניס את ידך למכונה בזמן שהיא פועלת שמא יייקרה לה משהו נורא(ואפשר להסכים על כך שרוב חיינו סובבים סביב הוראה בטיחותית זו או שאר הוראות הדומות לה), כאשר בחיים הטבעיים חוקים אלו כלל לא קיימים מהסיבה הפשוטה שאין מכונות והדברים העיקריים שצריך להיזהר מהם מבחינה בטיחותית זה תהומות, בצורות והאדם הלבן.

לעומת הטכנולוגיה ה"מתקדמת" שלנו, בטבע ישנם דגשים בטיחותיים גם כן אך הם כלכך מעטים אל מול דגשי הבטיחות של מכונת המתכת ורובם טבועים בנו אינסטינקטיבית.

יניב כתב:לנון, הסברתי בהזדמנות קודמת ואולי הסכמנו, שכל דבר הוא טכנולוגיה (חנית לציד.. ואפילו הגוף והשכל שלנו..) והשאלה מה המידה לשימוש בטכנולוגיה לעומת שימור הטבע. אצלך התפישה שלך היא לשמור על הטבע שלם ככל האפשר. לגיטימי. אבל הצורך שלי בטכנולוגיה הוא יותר גדול משלך וגם זה ליגיטימי- וגם אני רוצה לשמר כמה שיותר מהטבע.

יניב, הצורך שלך בטכנולוגיה המתקדמת הוא לא בגלל שאתה צריך אותה, אלא בגלל שאתה לא מכיר דרך אחרת חוץ ממנה, עליה בלבד חונכנו כאשר כל תרבות שלא עסקה בקידמה חומרית
כונתה ע"י מורנו כפרימיטיבית, דבר שמן הסתם תוכנת אצלנו בראש כדבר רע.
וכאן אחזור על מה שרשמתי לפני. ע"פ התפישה של השבטים ה"פרימיטיביים" הטבע מעל הכל ולכן בחייהם הם לא עושים מאומה בכדי להרוס אותו ועדיין חייהם רוויי שמחות, חופש ונטולי פחד ואגו פי כמה וכמה יותר משלנו לעומתנו שמנסים להגיע למכסימום קדמה במינימום הרס שזה המכסימום שנוכל להגיע אליו - שדידת העולם רק בצורה איטית הרבה יותר מאשר עכשיו. אך עדיין שדידת המשאבים שלו.

יניב כתב:מסכים איתך שיש לנו מגבלות נפשיות ושיתוף טוטאלי ובהקרבה למען הכלל (למשל, בכך שאבחר לסכן את עצמי בזיקוק חומרים רעילים)אך לדעתי יהיה לזה פיתרון. - אתה שולל את השיתופיות אם כן ? בטוח שנמצא דרך להתעסק עם מטלות לא רצויות. -לפי דבריך בגלל שאף אחד לא רוצה להקריב (בגלל האינסטנקט ההישרדותי שלו) אז עבודות לא רצויות יצטרכו להיכפות על אנשים.

אני לא שולל את השיתופיות, להיפך, אני בעדה, אך רק כאשר היא נעשית ע"ב האינסטינקט הרצוני שלנו ולא מתוך כורח שזהו מה שהיה בקיבוצים וזה מה שגרם להרבה מהמריבות בתוכם.
בגדול, להטיל את כל האחריות על רובוטים זה לא דבר חכם אפילו אם תהיה לך אפשרות לראות את פועלה של המכונה ע"ג מסכי ענק בכל מקום.
לגבי כפיית עבודה על אנשים, זה בדיוק מה שפרוייקט וונוס לא חושף כרגע בפני הציבור לדעתי כי הציבור עדיין לא מספיק מהופנט בשביל זה, אך אפשר למצוא את זה במלוא הדרו אצל שותפיו של פרסקו לעשייה - כת הראלים, שם מתואר בספרם בצורה שדיילי פלאנט פה מגדיר כהזויה והוא מסרב לקבלה כהגיונית כרגע, והיא שבני אדם ישובטו ויתוכנתו מראש לעשיית עבודות אלו דבר שרשום בצורה הזויה עוד יותר ב"עולם גדול מופלא" של אלדוס האקסלי אשר היה חברו הטוב של ג'ורג' אורוול מחבר הספר "1984" שאי אפשר להתעלם כיום מהעלילה עליו הוא מדבר בספרו.

יניב כתב:אתה חושב שאנשי צייטגייסט מפספסים את החיבור לתחושות פנימיות והם בעצם לא רואים את התמונה הגדולה ?

בדיוק. אני חושב שהם לא מסתכלים מספיק אחורה לתקופה שלפני המהפכה הנאוליתית(חקלאית) וכן גם מספיק פנימה אל נפשו של האדם ורצונותיו האינסטינקטיביים בכדי להבין וללמוד את מה שגרם לעולם לשרוד בשלמות יפהפייה עד הגיענו אנו ושהם דוגלים רק בראייה טכנולוגית קדימה במסווה של פיתרונות פסיכולוגיים של נפש האדם.
בשביל לראות איך נראה עולם כזה תצפה בסרט שהזכרתי למעלה - "אודיסאה בחלל" של סטנלי קובריק, אחד הבמאים הכי מעורבים בעשייה הקולנועית האילומינטית(יש המקשרים אותו לבמאי סרט הזיוף של הנחיתה על הירח), ואם קובריק יצר סרט כמו אודיסאה בחלל אז יש סיבה לחקור לעומק מה עומד מאחורי סרט זה. מן הסתם זה לא מדע בדיוני נטו בדיוק כמו ש"עולם חדש מופלא" ו- "1984" הם לא מדע בדיוני נטו וזאת אנו חווים כיום על בשרנו רווי הכימיקלים...

יניב כתב:נו, אז תן לאחרים להתערבב בצייטגייסט והם ימצאו את דרכם בסופו של דבר. כל חבר בצייטגייסט שיש לו שכל לא יקבל דבר באמונה עיוורת וישקול כל סוגיה לגופה. הם מאמינים באמת ובתמים שיש סיכוי לזה. צריך לעשות סיעור מוחין על הנושאים. כולנו מנסים למצוא את דרכנו.

זה בדיוק מה שאני עושה אך על הדרך אני מסביר להם שיש בסרט נקודות המקשרות את הארגון לבנייה החופשית(פרק הדתות, ציטוטים מהתיאוסופיה של הבנייה החופשית, פרוייקט וונוס).
ובנוסף אני אומר להם שלפני שהם בולעים את הגלולה הטכנולוגית שפרסקו מציע, אז שיילכו לפני כן לתפר של לפני 10,000 שנה אחורה בה התרבות החקלאית(קין) רצחה את התרבות הנוודית(הבל), שזה השלב בו העולם החל לאבד את איזונו, שזה השלב בו טכנולוגיית המתכות הומצאה. ע"י מי? אני חושב שרשום בבירור בכל בתנ"ך, בארכיאולוגיה העולמית, באמונות הבנייה החופשית וכיום גם במדע מי הכניס את המתכות לחיינו, דבר שהיה קשה לייצרו כבדרך אגב ובטח ובטח בזבוז זמן חופשי למי שחי בשבט ציידים-לקטים.
ובל נשכח שאפשר לראות איך לאורך הזמן ההומו ספיאנס הכחידו את הניאדרטאלים כאשר ידוע שההומו ספייאנס לא התפתחו מהנייאדרטאל אלא צצו במקביל אליו מאות אלפי שנים אחריו וגם לא באותו איזור שלו.
נשמע דומה ומוכר למקרה אחר אשר קרה בעבר ואשר אנו מדברים עליו בשרשור זה?(מהפכה חקלאית טכנולוגית מול ציידות-לקטות, קין החקלאי אשר רצח את הבל הנווד שזהו סיפור המופיע בצמוד לסיפור בני האלוהים המרבים את בנות האדם בספר בראשית).
כן, גם לי זה מצלצל זהה מאוד. וזה משהו שאני חושב שחברי צייטגיסט לא מספיק בקיאים בו.

יניב כתב:אתה אומר שיש אילומינטי מאחורי צייטגייסט... ? נו.. אז לפי דבריך אנשים שיתמכו בצייטגייסט בעצם תומכים במטרה אילומינטית סודית ובעצם התרחיש הוא שבעזרת התמיכה הציבורית ייבנו תשתיות ויווצרו חוקים ונורמות שיאפשרו בשלב מסויים לאילומינטי לבצע מחטף (מניפולציה) ולהשתמש בתשתיות כנגד הציבור. מטפורה להמחשה: הציבור ייתן את עמלו בבניית טכנולוגיה למטרות מחקר ובשלב מסויים המיעוט האילומינסטי יחטוף אותה וישתמש בטכנולוגיה כנגד אותו ציבור. או כמו בסרט 2012 : הציבור ייבנה את ספינת נוח וכשיבוא המבול רק האליטה תעלה על הספינה. "בי בי חברים ותודה שעזרתם לנו לבנות את הספינה, נקים לכם אנדרטה ! "

יניב כתב:מה שאני אומר בכללי: אתה טוען שישתמשו בטכנולוגיה לרעה (בלי התחשבות בצרכים האמיתיים) ואני אומר: יש מצב אבל יש מצב שלא. צריך לדאוג שלא.

לגבי הציטוט הראשון:
קצת על הוליווד הנמצא בשליטתם של האילומינטי:
לא ראיתי את 2012 אבל מספיק לראות את הפלאיירים לסרט בכדי להבין מי עומד מאחוריו. צרף לזה את "אווטאר" שמדבר בדיוק מפליא על פרק ו' בספר בראשית רק שהוא הציב את בני האדם על תקן בני האלוהים ואת החוצנים החיים בהרמוניה עם הטבע על תקן בני האדם השבטיים הקדומים. אם סיפור תיבת נוח הוא מה שמופיע בסרט 2012 כדבריך אז הגיוני שייקרה משהו בסגנון המטאפורי של זה. לדוגמה, בניית מקלטוים תת-קרקעתיים עצומים מתחת פני השטח הנבנים ברחבי כל העולם אשר יצילו את האליטות ברגע האפוקליפסה.(ראה פרשנותם המוזרה של הראלים לסיפור תיבת נוח ותמצא שם דמיון רב למתרחש כדבריך בסרט "2012".).
הוליווד(בחסותם הנדיבה של האילומינטי ברבים מהסרטים) יוצרים לאורך השנים ספרים וסרטים "בדיוניים" בכדי שברגע האמת, כאשר קונספירטור יתריע שזו המציאות, אז יגדירו אותו כמשוגע הזוי. לדוגמה:
מטריקס, המופע של טרומן, אווטאר, 2012, התחלה, תאוריית הקשר, אודיסאה בחלל, וונדטה, 1984, גברים בשחור, היום השלישי ועוד ועוד ועוד...

לגבי הציטוט השני:
ואני אומר, למה להמשיך לחיות במצב של פקיחת עין מתמדת על הנעשה בחייך(פיקוח על הטכנולוגיה) המלווה בחשש מסויים שמא אתה לא חשוף לכל הנעשה בחייך באמת, אם אפשר לחיות בחיים שבהם כל האחריות והשקיפות היא עליך והכל תלוי בך ואי אפשר לעבוד עליך בשום פרט בחייך(חיי טבע שבטיים ולא טכנולוגיים גלובאליים, בהם אתה יודע ואחראי למה שאתה אוכל, שותה ומשתמש לעומת הגלובאליים שאתה תלוי באוויר ומשכנע את עצמך שכולם עושים לכולם רק טוב. כן, אפילו אם זה בחינם ואין בעולם זה כסף המניע לשררה).

מה שאני אומר בכללי: התיאוריה שלי היא מאוד מציאותית והיא אפילו בעלת אסמכתאות הכי רבות שקיימות, כל שצריך הוא להסתכל עד 10,000 שנה אחורה, אך היא לא תואמת לכמות האנושות כיום ובטח ובטח כאשר צריך לעשות RESET לכל מה שאנו יודעים בכדי להתחיל ללמוד הכל מחדש, בעיקר מהשבטים האמיתיים שעדיין שורדים.
אך מצד שני מי אמר שצריך את כמות האנושות הזאת בעולם?(כן, כן, אפילו אם העולם יכול לאכלס עוד מאה טריליון איש... ואז מה?).
מצד שני, אני נגד דילול אוכלוסין כפייתי כמו שמנסים לעשות היושבים במעלה הפירמידה, אלא בעד דילול אוכלוסין שבו הטבע מחליט מי שורד ומי לא, מן משחק שכזה בו יש סיכוי שווה לכולם ומי שהכי מתאים את עצמו לסביבה הטבעית(ולא מתאים את הסביבה הטבעית לעצמו כי הננו רואים למה זה גורם), הוא זה שימשיך הלאה לעומת הנכחד אשר מוסר את נשמתו לגלגול הבא. זה בדיוק מה שהשאיר את העולם כלכך מאוזן לאורך ההסטוריה - רק המתאים את עצמו לסביבה(לא החזק פיזית כמו שמלמדים אותנו בבית שקר) הוא זה ששרד. וכל זה נעשה בצורה טבעית לחלוטין בלי רצח עם, בלי השבחת גזע, בלי אנטישמיות, ובלי אליטות.
טבע נטו.
lenon
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי יניב » ש' ינואר 01, 2011 9:31 pm

אוקיי לנון, אני לא מוותר על עמדותיי, אך אני לא שולל את עמדתך. אתה צודק. זה אפשרי לחיות ואפילו מועיל לחיות בטבעיות ללא טכנולוגיה כפי שאתה מתאר.
אבל בוא נראה, אתה בטח לא מצפה שכולם יסכימו לחיות כך. גם אחרי צמצום כלשהו, תמיד יהיו כאלה שירצו לחיות עם טכנולוגיה. איך תסתדר עם מצב שבו יש תרבות טכנולוגית מתקדמת, בעוד במקביל, במקום אחר, יש תרבות טבעית ? מה התרחישים האפשריים ?
סמל אישי של המשתמש
יניב
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי lenon » א' ינואר 02, 2011 8:06 pm

הסביבה הטבעית תסתדר נהדר כל עוד הסביבה הטכנולוגית לא תנשל אותה...

יניב,
סחטיין על דיון מעניין. אני ממש ממש נהנה. באמת.
lenon
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי TRUTHER » א' ינואר 02, 2011 9:08 pm

אני אישית לא הייתי מוכן לוותר לגמרי על טכנולוגיה. יש כ"כ הרבה דברים שהטכנולוגיה תרמה לי מבחינת העשרת ידע, תקשורת, בידור, יצירה ועוד. אל תשכח שאם לא היה אינטרנט למשל אני מאוד בספק אם היינו יודעים על הסדר העולמי החדש לדוגמה.
טכנולוגיה יכולה גם להתמזג עם הטבע ולא רק להרוס אותה ולקלקל את המשאבים שלה. אני מאמין שזה אפשרי.
I THINK...THEREFORE I DON'T Trust the Media
תמונה
סמל אישי של המשתמש
TRUTHER
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי lenon » ב' ינואר 03, 2011 12:14 am

טרות'ר,
אל תשכח לצורך העניין שאם לא הייתה טכנולוגיה והיינו חיים חיי טבע טוטאליים אז לא היה לסדר עולמי החדש מקום משמעותי בחיינו וזה לא היה נוגע לנו בקמצוץ...
כנ"ל גם עם המון דברים שהטכנולוגיה לימדה אותנו. אני אישית לא הייתי בקיא בכל הידע שיש לי על תרבות הציידים-לקטים ללא האינטרנט והטכנולוגיה המאפשרת לי ללמוד עליהם אך לעומת זאת ללא הטכנולוגיה שהרחיקה אותנו מעולם השבטים לא הייתי צריך ללמוד את כל החומר הזה מפני שלא הייתי מחסיר אותו מכיוון שהייתי חי אותו.
ולגבי המון תפניות ותגליות במדע בהלך השנים, אפשר ע"י דמיון וחשיבה וחפירה עצמאית והתבודדות עמוקה להגיע להמון השגות שמדענים מגיעים רק ע"י מבחנות וטלסקופים ואפילו להיות יותר מאושרים מהם וזאת מפני שאתה יודע והרגשת איך הגעת לתגלית לעומתם שאפילו לאחר הגילוי עדיין לא מבינים מה באמת מניע את גלגלי השיניים של תגליותיהם.
יש סיפור יפה על זה בו משווים מדען לגוטאמה הבודהא בו תוהה המדען איך זה ייתכן ששניהם הגיעו לאותה מסקנה וגילוי, האחד ע"י חשיבה עמוקה נטו והשני ע"י מבחנה ומכונות, ובודהא כולו קורן מאושר לעומת המדען שנשאר ערירי ועצוב...
יש לנו את הצ'יפ לכל המדע והגילויים שנרצה בתוך המוח, אנחנו חלק מהמקור שיצר את היקום שהכל נמצא בתוכו, השאלה עד כמה כל אחד מוכן להשקיע זמן בהתבודדות עמוקה בכדי להגיע לתובנות שהטכנולוגיה מביאה אותנו כיום, רק לגלות זאת דרך חשיבה ולא דרך מכונה.
אני למשל הצלחתי להבין איך הזיכרון במוח עובד ע"י חשיבה עצמאית נטו, ולאחר מכן כאשר חקרתי את מה שידוע על הזיכרון בחומרי קריאה מדעיים הופתעתי לגלות בדיוק את מה שאני גיליתי ע"י חשיבה מעמיקה רק שהמדע המציא לזה שמות מסובכים ואני קראתי לזה איקס ו-וואי...

אבל כל אחד כבר ייבחר בדרכו, הזמן כבר יעשה את שלו... ;)
lenon
חבר קבוע
חבר קבוע

הקודםהבא

חזור אל דיון כללי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד