אנטרופוסופיה

חוקי הפורום
לפני פרסום תגובות או נושאים, חובה לקרוא את חוקי הפורום
לא מוצאים את הידיים והרגליים? כנסו לאינדקס של הפורום לגישה נוחה לנושאים שנמצאים בו

אנטרופוסופיה

הודעהעל ידי emet1 » ד' פברואר 24, 2010 9:41 pm

מצאתי חומר מעניין בקשר לכת האנטרופוסופית. אשמח אם מישהו יכול להביא את הקישור אין לי מושג איך עושים את זה,זה נמצא באתר של "יד לאחים" תחת כותרת "כתות" מפחיד לחשוב שזה "הלהיט" היום בגני ילדים .עוד דבר יש הרבה חומר על כתות שונות, אשמח לשמוע דעתכם.
emet1

אנטרופוסופיה

הודעהעל ידי FreeThinker » ד' פברואר 24, 2010 10:24 pm

הנוסחה לחקר האמ"ת - אם מצאת, תאמין!!
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

אנטרופוסופיה

הודעהעל ידי Danton » ד' פברואר 24, 2010 10:25 pm

בטח התכוונת למאמר הזה: http://www.yadleachim.co.il/Index.asp?A ... goryID=111
ואם כבר אתה שואל את דעתי, החבר'ה האלה, האחים של היד עושים פיל מזבוב. יש להם אצבע קלה על ההדק של הגדרת "כת", תשאל את אבי שהירצה בערב האחרון של אמת אחרת... אם אני מתרגל את "ברכת השמש" מדי בוקר, האם זה אומר שאני סוגד לאל השמש בפולחן פגאני-שטני שיהרוס את נפשי הרכה?
דוגמה לטקס הפולחני הנורא, מאת דוגמן הבית שלנו:
http://www.youtube.com/watch?v=IvFrUf3ZHg4
הטעות הינה אנושית. אך לדבוק בה, זהו מעשה שטן.
danton.dechoc @ gmail.com

בפורטל ההפלרה, כבר ביקרתם?
סמל אישי של המשתמש
Danton
חבר ותיק
חבר ותיק

אנטרופוסופיה

הודעהעל ידי יעל י. » ד' פברואר 24, 2010 10:31 pm

יד לאחים? באמת?
אנתרופוסופיה זה לא כת. כמו שאימן זה לא כת, כמו ש"דרך הלוחם אל האור" היא לא כת, כמו שעוד הרבה דברים אחרים הם לא כת אלא פילוסופיות רוחניות, שהעוסקים בהן הם לרוב יותר מעורבים חברתית מהשיפל הממוצע.
אני ממליצה בחום לא להסתמך על הקבוצה הזאת בתור מקור אמין. האג'נדה היא חיסול כל תנועה רוחנית ישראלית שהיא לא בדיוק יהדות. אפילו "דרך הלוחם אל האור", שהיא בעצם קבלה, חטפה את מנת חלקה מארגון יד לאחים. מה שמעלה תהיות לגבי המשמעות האמיתית של השם הזה, "יד לאחים".
Refusing to serve the conquerors of nations, he sets out to conquer hearts
סמל אישי של המשתמש
יעל י.
חבר ותיק
חבר ותיק

אנטרופוסופיה

הודעהעל ידי FreeThinker » ד' פברואר 24, 2010 10:59 pm

אמת1 - אתה יכול להתייחס לכל ארגון ככת שצריך להלחם בה, וארגון "יד לאחים" אינו שונה משאר הארגונים ואפשר להאמין לדבריו כמו לדברי מתנגדיו. לשים את ה"רייקי" וכת השטן באותה קטגוריה לא מעלה את קרנו של הארגון הנ"ל בעיניי, בעיקר שאני מכיר חרדים שמשתמשים ברייקי ואף חרדים שמטפלים ברייקי. נכון שיש תנועות שאינך יודע מה עומד מאחוריהם או מי באמת עומד מאחוריהם ומשתמשות בשיטות פסיכולוגיות פסולות כדי להעביר מסרים סמויים ולגרום לאנשים להאמין שדרכם היא הדרך הנכונה, אבל אפשר להשליך את זה כמעט על כל לימוד קבוצתי כולל לימוד ילדים בני 3 ב"חדר", האם היהדות היא גם כת עפ"י ההשקפה הנ"ל? אני מסכים שישנן כתות מסוכנות בעולם, אני פשוט לא שותף לדרך בה "יד לאחים" מקטלג את מסוכנותה של כל כת לכאורה.
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

אנטרופוסופיה

הודעהעל ידי emet1 » ד' פברואר 24, 2010 11:13 pm

הלו...שאלתי על אנטרופוספיה לא על יד לאחים
emet1

אנטרופוסופיה

הודעהעל ידי אהבה789 » ד' פברואר 24, 2010 11:22 pm

אכן ארגון "יד לאחים" מגזים לגמרי, אך כנראה עקב זהירות משפטית, הוא מגבה את טענותיו, גם אם הוא מוציא דברים מהקשרם. כך אפשר ללמוד פרטים מעניינים על ארגונים שונים. כן, חשוב לוודא מול מקור מוסמך.

לגבי אנרופוסופיה, מעולם לא חשבתי שיש איתם בעיה כלשהי, אך הספק התעורר דווקא מקריאה פה באתר ובקונספיל.

השאלה היותר מעניינת היא האם לדעתכם האישית יש להימנע ממגע עם אנתרופוסופיה בגלל הקשר לכאורה עם האליטות.

ציטוט מהמאמר על היטלר בקונספיל:
גם התאוסופיה ידועה כארגון אשר כתב רבות על דברים אשר הגיעו בתיקשור עם מאסטרים טיבטיים על ידי המייסדת מאדאם הלנה בלבטסקי. היו אנשים מתוך התיאוסופיה אשר כתבו על כך שמכונות באטלנטיס הופעלו בידי כוח הוריל (ראו: The Story of Atlantis & The Lost Lemuria). כפי שניתן לראות מדובר פה במאין שיכנוע והונאה עצמית אשר מוביל אותם לשקר ולהוליך שולל את אנשיהם והצי-בור אשר קשה להבין כיצד נופלים פעם אחר פעם לכל תרמית ה"תקשור". בלבטסקי קיבלה דיפלומה של הדרגה ה-32 של הבנייה החופשית של אנגליה וויילס, ראו Helena Blavatsky - Collected Writings Volume I עמוד 281. אדוארד בולוור לייטון היה אחת ההשפעות העיקריות על בלבטסקי, ובספריה הידועים היא כותבת הרבה על אטלנטיס והישויות שאיכלסו אותה, עליונות הגזע הארי לאורך ההיסטוריה, ועל הוריל של לייטון אשר לפי דעתה היה בשימוש על ידם. אלו הם נושאים מרכזיים אשר מלווים את התיקשורים והספרים של בלבטסקי, בעוד שחשוב גם לציין שהיא משתמשת במגן דויד וצלב הקרס בסמל הרישמי של התיאוסופיה.
מקור: http://conspil.com/2010/01/10/hitlernewage
אהבה789
חבר קבוע
חבר קבוע

אנטרופוסופיה

הודעהעל ידי אהבה789 » ד' פברואר 24, 2010 11:43 pm

ייתכן שבעצם הטענות של מתנגדי האליטות הן רק נגד התיאוסופיה של בלבטסקי וביילי, ולא נגד מה שאנו מכירים כיום והוא תוצר של שטיינר שפרש מה"חברה התיאוסופית". ציטוט מאתר האנתרופוסופיה:
בגיל 40 הצטרף שטיינר אל החברה התיאוסופית. שטיינר נאבק דרך מגמות בחברה התאוסופית שחיפשו השראה בעולם חלומי תת מודע והתרחקו מהבהירות והצלילות של המתודה המדעית. הוא עזב את החברה התיאוסופית ב 1913 וייסד את החברה האנתרופוסופית
אהבה789
חבר קבוע
חבר קבוע

אנטרופוסופיה

הודעהעל ידי אהבה789 » ד' פברואר 24, 2010 11:58 pm

מוטב היה לאנשי יד לאחים שלא לטעון לגזענות של שטיינר. הקורא עלול לזהות קווי דמיון ליהדות ולהבין עד כמה היהדות מבוססת על עליונות עם ישראל. גם פה בפורום מישהו כתב שהגויים הם משהו בין חיה לבין יהודי.
אהבה789
חבר קבוע
חבר קבוע

אנטרופוסופיה

הודעהעל ידי FreeThinker » ה' פברואר 25, 2010 12:10 am

אהבה789 - אני אמרתי כי הגוי נמצא במעמד שבין החיה לבין היהודי אבל נא קרא באיזה הקשר נאמרו הדברים ומה הייתה מסקנתי. אני ממש ממש לא גזעני ואם מתחשק לך אתה יכול לחפש עדויות להיותי גזען בין כל הפוסטים שפרסמתי, מבטיח לך שלא תמצא. אכן היה עדיף לאנשי יד לאחים לא ללכת על טענת הגזענות מפני שכל הדתות (כולל היהדות) מובדלות עפ"י הגזע, והרי הם לא התכוונו לקרוא ליהדות כת גם כן.
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

אנטרופוסופיה

הודעהעל ידי emet1 » ה' פברואר 25, 2010 12:19 am

יעל מה ההגדרה שלך לכת?2)מה זה שיפל?3)מה הדרך שלך לבדוק מקורות אמינים?ולמה את חושבת ששלך אמינים?
emet1

אנטרופוסופיה

הודעהעל ידי free » ה' פברואר 25, 2010 12:24 am

מצחיק, מצחיק.
free
חבר חדש
חבר חדש

אנטרופוסופיה

הודעהעל ידי emet1 » ה' פברואר 25, 2010 12:28 am

הי "חושב":1)העניין עם הארגון טרור זה בדיחה.2)ברורה מטרת הארגון ולכן זה לא הדיון.3)יש עמים שמעבירים את המסורת דרך שירה,ריקוד,ריקמה,סיפור עם וכ"ו.היהדות מעבירה את המסורת ע"י לימוד תורה.4)היום אין גזע בעולם כך שהויכוח לא רלוונטי ועוד יהדות מקבלת גרים .
emet1

אנטרופוסופיה

הודעהעל ידי אהבה789 » ה' פברואר 25, 2010 12:28 am

FreeThinker - הקישור הישיר להודעתך הוא כאן.

לא כתבת שם שזוהי גם דעתך, אלא פשוט ציטטת מהתורה. כעת אני מבין שזו דעתך, וכנראה שיש לנו הגדרות שונות לגבי מיהו גזעני. כתבת: "ועל ישראל להתייחס ל"חיות האדם" הללו בהתאם (למחות זכר עמלק) מבלי להרגיש ייסורי מצפון או חמלה על מי שעתיד יהיה להירצח\ליהרג\להימחות על ידי עם ישראל. "

בעיניי זוהי גזענות. אין לי משהו אישי נגדך. אני מאוד מעריך אותך, גם כשאיני מסכים איתך.

כנראה שיש לך הגדרה משלך למושג גזע. כל הדתות מובדלות עפ"י הגזע? גם בודהיזם הוא גזעני?
אהבה789
חבר קבוע
חבר קבוע

אנטרופוסופיה

הודעהעל ידי emet1 » ה' פברואר 25, 2010 12:36 am

לכולם:אני חוזר ואומר היום הלהיט זה גני ילדים "בשיטה אנטרופוסופית" לי זה נשמע מפחיד .שום כת(פירוש: קבוצה)לא הלכה לכיוון של גיל הרך.לי זה מעורר הרבה שאלות
emet1

הבא

חזור אל דיון כללי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד