שנת 2012, סוף העולם - עכשיו כל האמת

חוקי הפורום
לפני פרסום תגובות או נושאים, חובה לקרוא את חוקי הפורום
לא מוצאים את הידיים והרגליים? כנסו לאינדקס של הפורום לגישה נוחה לנושאים שנמצאים בו

Re: שנת 2012, סוף העולם - עכשיו כל האמת

הודעהעל ידי emet1 » ש' דצמבר 03, 2011 9:08 pm

אלה שונייה כתב:היי אמת 1,
ואני שואלת אותך, מאיפה המקור של התלמוד הבבלי?
מן הסתם מבבל.
בזה תסכים אולי, מקווה.

ובכן, אין מה לעשות, מכיוון שגם בארמית, וגם בעברית ובעוד שפות עורבבו יסודות של השפה השומרית, שהיא דרך אגב דומה להונגרית, או יותר נכון לומר, בהונגרית יש היסודות של השפה השומרית, ולכן שומרולוגים חוקרים את הדקדוק והתחביר וכו' של השפה ההונגרית, כדי ללמוד ולהקיש ממנה על השומרית העתיקה.

ווכך, אין מה לעושת, איש זה שונה מאדם.

בכיף, אלה שונייה :LUV

המקור של התלמוד הבבלי? המקור הגיאוגרפי אכן בבלי אבל לא המקור של הידע שהוא כמובן המשנה (שהיא בעברית) והיא מישראל.

2. ומאיפה את יודעת מה קדם למה? איזה שפה היתה קודם? אם כבר הזכר
את בבל אצלנו כתוב למה נקרא שמה בבל שה׳ בלל את שפתם לפני זה כולם דיברו עברית. ולמה נקראה דמה עברית כי מעבר הנהר דהיינו שומר.
זה המקור שלנו, אם יש לך השגות על זה, אשמח אם תציגי מקור לדברייך , כי זה לא ברור בכלל...

3. אין מה לעשות? הרי את מדברת על השפה העברית שודאי המקור שלנו להבין את השפה הוא התורה. ושם אין הבדל בין איש לאדם.
אדם הראשון נקרא אדם ולפיכך כל צאצאיו נקראים בני אדם. איש זה ההגדרה של המין עצמו כמו כבש כבשה כך איש ואשה.
emet1
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי emet1 » ש' דצמבר 03, 2011 9:15 pm

אלה שונייה כתב:היי אביב,
כן בהחלט,
יש הבדלים בין כל הדרגות הללו שציינת.
ההבדלים האלה שציינת נלקחו מהמקורות ההקבליים הסטנדרטיים, ומקצתם אכן עונים על צורה של מסה דלילה, ולכן, הישויות הללו אינן חומריות, במובן של "צורה פיזית/חומרית" המוכרת לנו.
אם תעלעל קצת בספרי פיזיקה מן השורה הראשונה, תמצא שאפילו הזמן הוא בעל מסה פיזיקלית, אך אנחנו איננו יכולים לתפוס אותו ככזה.

אבל, לעניניינו, מה שאני מתכוונת אליו, הוא זה שבני האלים, הענונאקים, הם בעלי גוף פיזיקלי-חומרי. הם קרובים לנו גנטית במבנה ה-DNA, ולכן לא מדובר בישויות בעלות צפיפות חומרית אחרת, שלא לדבר גנטית אחרת, אלא באלוהים = צורת רבים של אל EL) ,EL בשפה השומרית פירושו עליון, בדרגה, שבא מ"למעלה" ועוד, ומשמעו שליח, משהו כמו קונסול), שהגיעו מכוכבים אחרים, ידוע לי לפחות על שלושה כוכבים כאלה (החוצה, מרס ואנטאריס [sorry לא מצליחה לצרף לינק]).
הקרבה הגנטית אפשרה הנדסה גנטית, והנה אנחנו כאן!
ונראה מאיפה אנחנו הולכים מכאן והלאה?
הכול מעורפל ולא ידוע. אך ידוע שמשהו מתבשל, וזה לא תבשיל טעים, אלא מר.

בכיף, אלה שונייה :ROTFL

את יכולה בבקשה להביא מקור קבלי סטנדרטי להבדלים בין המלאכים שאביב ציין? אף פעם לא נתקלתי בהם...
emet1
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי emet1 » ש' דצמבר 03, 2011 9:26 pm

אלה שונייה כתב:היי אביב, ולכולם,

אז כאן אני מביאה תוספת, קטע הנוגע ליהוה:

..... נכון, הקבוצה הזו היא היהודים, המכונים כך בעקבות החסות שפרש עליהם אחד הענונאקים, הוא יהוה, או יאיא או יאהו או יהו; YEYA, YAHVE, YAHEU, YEYA, YEHU או פשוט YEאו YA, משמע השמימי או זה שירד משמיים או הזוהר ויש עוד כמה פירושים. ומכאן השמות הרבים של יהוה, ושל אלים אחרים. ידועה היא העובדה כי הענונאקים נהגו לאמץ לעצמם שמות רבים, עד כי לפעמים הדבר מקשה לזהות מי הוא מי.
השם של נותן החסות המרומם YE הפך לשם קבוצת חסותו: יהודים, כלומר, בני חסות האל YEHU או YE. ואין לכך שום קשר דתי, אם כי במרוצת הדורות טיפחו במרץ את הקשר לדת, מטעמים ברורים, למי שלמד והשכיל לראות ולהבין את ההסיבות מאחורי טעם זה. (בשורת אגב, המוניטין של YA ברשומות שונות שנוי במחלוקת, אפילו בתנ"ך).....

וכאן כל המאמר:
האמת מאחורי תוכנית הנאצים להשמיד את היהודים, וכיצד זה קשור לאירועים של היום, ולעסקת גלעד שליט

http://cafe.themarker.com/post/2388635/

בטוב, אלה שונייה ;CL

יהודים נקראים יהודים על שם שבט יהודה. אחרי התלפגה הממלכה לישראל ויהודה, ממלכת ישראל שבטי ישראל הוגלו והוא ובנימין נשארו . (בנימין היה כבר מאז סיפור יוסף בן חסותו של יהודה ).
לכן שהחלה גלות בבל כתוב הגלות אשר ליהודה. לכן מרדכי נקרא יהודי ולכן במגילת אסתר כתוב שרבים מעמי הארץ מתיהדים.

זו הסיבה שאנו נקראים יהודים .
לא יודע מאיפה הדברים שהבאת. אבל לא הייתי כל כך ממהר לקנות אותם...
emet1
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי אלה שונייה » א' דצמבר 04, 2011 10:18 am

היי אמת1 ולכולם,
תראה אמת, המקורות שאתה מסתמך עליהם, הם מקורות קונבנציונליים וסטנדרטיים,
ואני מאז ילדותי שאפתי לחקור ולמצוא את מה שנמצא מעבר למקורות הקונבנציונליים והסטנדרטיים, אלה מעולם לא עניינו אותי, מלבד בתור מוצגי השוואה.

אם כן, נתחיל בזה שנאמר שהעברית לבשה ופשטה צורה במהלך הדורות.
עברית של כתובת השילוח, המספרת על חציבת הניקבה בימי המלך חזקיהו שונה מעברית במגילות ים-המלח.
עברית איננה אם כל השפות. היא נובעת משפות פרו-שמיות, כגון למשל שומרית, שהיא לא שפה שמית.
במקורות העתיקים, של השפות הפרו-שמיות הקדומות, והפרו-שמיות המאוחרות יותר מבחינים למשל ב-29 אותיות אלףבית, ולא ב-22 כפי שנקבע בעברית, לדוגמה.

ומכיוון שמדע הבלשנות התפתח מאוד בעשרות השנים האחרונות, הרי שלשמחתנו הרבה, אנו יכולים להפיק מהמצצאים מידע חדשני ומרענן. וראה לדוגמה את מאמרו המצוין של הפרופ' עוזי אורנן "העברית איננה מקור כל השפות".

http://www.hofesh.org.il/articles/philo ... ges/1.html

וגם: אין צורך לומר כי – באמצעות האכדית – השומרית השאילה מלים לא אחת גם לשפה העברית: כגון "נגר", מלח", ועוד. (בהקשר זה ראוי להעיר כי לא בכל מקרי דַּמְיוּת מלים שומריות-אכדיות ניתן לקבוע איזו מהן הייתה באמת שפת המקור: שני העמים, האכדים שלשונם שמית והשומרים שלשונם אינה שייכת לשום משפחת שפות, חיו בסמיכות גיאוגרפית והשאילו מלים רבות זו לזו ).

http://www.e-mago.co.il/Editor/literature-3485.htm

וכך, אין מה לעשות:

1. יש הבדל תהומי בין איש לאדם.
2. יהודי, זה אחד שהיה תחת חסותו של האל יהו.
3. עברי, ייתכן שאכן מקורו במעבר.
4. אדם ראשון, הוא רק הפרוטוטיפ הראשון לאחד שהונדס גנטית. אדם=דם, דם=DNA, אין ממש קשר בין אדם לאדמה. דם=DNA, הוא שעורבב בתערובת הגנטית, ולכן אדם (בשומרית LuLu, גם AdaPa), בשונה מאיש (NinA [לאישה], InEi [לגבר], בין היתר, כי שבשומרית היו נהוגים שמות תואר רבים, אשר אפשר היה להחליף בין ההברות שלהם, למשל, AbZu, ארץ או מקום של זהב, ZuAb, מתכת הזהב, ולכן, כפי שאתה רואה, אפילו המילה "זהב" בעברית מקורה במילה השומרית ZuAb).

בכיף, אלה שונייה ;CL
אלה שונייה
חבר מתקדם
חבר מתקדם

Re: שנת 2012, סוף העולם - עכשיו כל האמת (אכדית)

הודעהעל ידי DONKEY » ג' אוגוסט 05, 2014 5:18 pm

קרסקס מה אתה אומר על שפות עתיקות והמקור לשפה העברית?

אכדית למשל, יש למישהו המלצות איפה אפשר לקבל מידע טוב על השפות האלה?
אתה בוחר אם להגדיר את החיים או לתת לחיים להגדיר אותך.
DONKEY
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי kreskas » ג' אוגוסט 05, 2014 6:28 pm

חיפשתי המון ...תשובות ברורות לאף אחד אין ...
הערכות יש לכולם...
העברית מיוחדת מדי כדי להיות יצירה של אותם זמנים
גם היכולות שלה להבין מילים שנוצרו רק עכשיו מביכות לפעמים
את הקורא.
kreskas

הודעהעל ידי DONKEY » ג' אוגוסט 05, 2014 6:48 pm

kreskas כתב:חיפשתי המון ...תשובות ברורות לאף אחד אין ...
הערכות יש לכולם...
העברית מיוחדת מדי כדי להיות יצירה של אותם זמנים
גם היכולות שלה להבין מילים שנוצרו רק עכשיו מביכות לפעמים
את הקורא.

יש איזה טענה על סיפור גילגמש שזה חופף לסיפור נח (מסתבר שיש לי בעבודה מישהו שבעברו למד ארכיאולוגיה והיה לו קורס אכדית)

וכל סיפורי בראשית לקוחים מהאכדית הקדומה.

הוא דווקא סיפר דברים מעניינים על ההתפתחות של השפה והמבנה שלה, אבל שוב אין מורה טוב להגיע לאמת בעיניין זה, זה נשמע די אפור מההסברים שלו.
DONKEY
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי bud » ג' אוגוסט 05, 2014 6:53 pm

כל סיפורי בראשית? איזה סיפור חוץ מהמבול שהוא שכיח בהרבה תרבויות,
ועל האל הורג מפלצות כלויתן ... (מורדוך=מרדכי=דכי מר)?

קרסקס,מה יש לך להגיד על זה שהרבה מהמילים באו מכל מיני שפות? נראה לי שהמנטרה צריכה להתבסס בעיקר על מילים שמופיעות במקורות
bud
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי DONKEY » ג' אוגוסט 05, 2014 6:55 pm

bud כתב:כל סיפורי בראשית? איזה סיפור חוץ מהמבול שהוא שכיח בהרבה תרבויות,
ועל האל הורג מפלצות כלויתן ... (מורדוך=מרדכי=דכי מר)?

קרסקס,מה יש לך להגיד על זה שהרבה מהמילים באו מכל מיני שפות? נראה לי שהמנטרה צריכה להתבסס בעיקר על מילים שמופיעות במקורות

סיפור המבול, סלח לי על חוסר הדיוק.
DONKEY
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי kreskas » ג' אוגוסט 05, 2014 6:57 pm

גם אני חשבתי כך ...
אבל לך תסביר את : צרפת ...מכונית ...מטוס ...אינפורמציה..מטריקס
ועוד עשרות מילים שהמנטרה בהן היא אמת ...?
איך (שאלה רטורית )קיבינימט היא ידעה ש ספרד = פרדס ???.
kreskas

הקודם

חזור אל התחום האפור (תיאוריות קשות לעיכול)

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד