Re: מחמוד אחמדינג'אד חשף את התאוריה של הקונספרציה של 11 בספטמבר

חוקי הפורום
לפני פרסום תגובות או נושאים, חובה לקרוא את חוקי הפורום
לא מוצאים את הידיים והרגליים? כנסו לאינדקס של הפורום לגישה נוחה לנושאים שנמצאים בו

הודעהעל ידי Grow_Into_Light » א' ספטמבר 26, 2010 4:32 pm

השאלה היא אם בפועל , במצב הקיים, לדעתך יש לנו סיבה לחשוש מתקיפה איראנית?
זאת שאלה נורא פרקטית שעלולה לעלות בכל דיון עם מישהו שאתה מנסה לתת לו זוית ראיה אחרת.

מעבר לזה, החשיפה לתכנים הללו בעולם המערבי היא הרבה יותר חזקה. המוסלמים חשופים הרבה פחות לעניין הזה.
השאלה היא מה יעזור שאנחנו נדע את האמת, אם במדינות מוסלמיות למשל המידע לא יהיה נפוץ .
זאת גם שאלה שעלתה מספר רב של פעמים : "כיצד זה עוזר לתקן את עצמנו אם הצד השני לא מתקן את עצמו?"
אם אנחנו נהיה מודעים אך הצד השני למשל עדיין ישאר בור (ואלים?) , לא עשינו פה יותר מדי.
או שבעצם כן?
אני מבין שזה תהליך לא פשוט. אבל אלו שאלות שצצות בדיונים עם אנשים שלא נחשפו לכל המידע הזה. ואלו שאלות שאם לא נדע לענות עליהם ניתקע וכך (אולי) רמת ההשפעה שלנו תרד.
המסקנה היא שבהתליך החקירה אנו זקוקים לדעת את רוב התשובות לרוב השאלות שהבנאדם ה"ממוצע" ישאל אותנו.
Grow_Into_Light
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי limorwolf » א' ספטמבר 26, 2010 9:18 pm

השאלה היא תמיד מה יקרה אם אנחנו נעשה את השינוי והם לא?
נראה לי שעניתי לך למעלה.שינוי גורר שינוי.
לכולנו יש אפקט אחד על השני.מדינת ישראל,האמריקאים,אירופה,לא משדרים אהבה או קבלה לעולם המוסלמי אלא שיטנה ושנאה את אותו הדבר אנחנו מקבלים בחזרה.כמו
ראי כמובן שהדבר העיקרי הוא הפחד אחד מהשני.כשמנטרלים את הפחד,כשמתעניינים במצוקות של השני ומכירים בסבלו יוצרים קרבה .קל לפגוע ולשנוא מישהו ששונא אותך.הרבה יותר קשה לעשות את זה למישהו שאוהב אותך..
תן לי לשאול אותך שאלה:איך הגעת כאן לפורום,מה התהליך שאתה עברת שעכשיו אתה מוכן בראש פתוח להתדיין על הנושא?מהו האור שאתה שואף אליו?
אנשים אחרים לא מאוד שונים מאיתנו.כולנו בסופו של דבר רוצים את אותו דבר..

תשובה פרקטית לשאלתך הראשונה:כן
אבל הסבירות הגבוהה היא שאנחנו/האמריקאים נתקוף ראשונים.(התירוץ:הגנה)
limorwolf
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי Danton » ב' ספטמבר 27, 2010 3:43 am

תגובה למגיבה "חיילת" בדיון הזה: http://www.emetaheret.org.il/2010/09/24 ... ment-11895

"חיילת" פטריוטית ונאמנה לדגל:

ובמיוחד עבורך, חיילת אמיצה שווייק. (האם את מרשה לי לכנות אותך כך, בתמורה לכך שאת מכנה אותנו בוגדים?) אספתי כמה שנינויות משעשות מפי עוכר ישראל ידוע זה, ואני מקווה שבפרסום דבריו אלו אין אני מסכן את בטחון האומה ושובר את מורל אזרחיה המאוחדים והאמיצים, כתגובה לדבריך הנחרצים אלו:

לי כבר אין ספק שגורמים עויינים עומדים מאחורי האתר (בפרט אחרי הדברים האחרונים לגבי ח"כ וזעבי והמשט התורכי), ואם אכן זה המצב אזי לא רק שצריך להוריד אותו אלא גם להעמיד את מפעיליו לדין על פי החוק.

ובכן, כדי לחזק את דבריך אלו, ולגבות אותם בראיות מרשיעות, אשר אני משוכנע שישכנעו כל חוקר שב"כ מתחיל שאנו אכן מהווים איום חמור על המורל הלאומי ובטחון המדינה שאת כה נלחמת על ביצורו, הנה צרור שנינויות וטענות רציניות מאת הצורר האנטישמי הידוע אחמדינג'אד המשוקץ:

"אומרים שכ-3000 אנשים נהרגו ב-11 בספטמבר ועל כך אנו מצרים", אמר אחמדינג'אד. "ובכל זאת, עד עתה נהרגו באפגניסטאן ובעיראק מאות אלפי אנשים ומיליונים נפצעו ונעקרו מבתיהם והסכסוך נמשך ומתרחב".

כהרגלו, הוא חזר על הטיעון שאפילו אם היתה שואה, היא אינה מעניקה שום צידוק לכיבוש פלסטין ע"י היהודים. האמריקנים הרגו מיליון עיראקים במלחמותיהם בעיראק; האם העיראקים צריכים לבוא עתה ולכבוש את אמריקה?

הוא הגדיר את ישראל, כפי שעשה פעמים רבות בעבר, כ"כובשת". את ארה"ב הוא תיאר כמעצמה שמתחילה במלחמות בנקל וטובחת באנשים. "שתי המדינות האלה אינן ראויות להחזיק בנשק גרעיני וצריך לשלול אותו מהן במהירות... האיום לעולם נשקף מהפצצות של ארה"ב והמשטר הציוני".

מקור:
http://www.globes.co.il/news/article.as ... t=MoreNews
כנראה שגם אותו יצטרכו לסגור, בעוון הפצת תעמולה איראנית המסכנת את בטחון המדינה, ולהעמיד את בעליו ועורכיו לדין באשמת ריגול חמור, עזרה לאויב בשעת מלחמה ופגיעה כללית לא מוגדרת בבטחון המדינה.

ועוד ראיות מרשיעות מאותו מקור עיתונאי בוגדני, כדרכם של עיתונים:

"אצלנו יש הפרות של זכויות האדם? ומה המצב בארה"ב? כמה אינדיאנים הרגתם"?

בראיון השתלח אחמדינג'אד בראש הממשלה, בנימין נתניהו, וכינה אותו "רוצח מיומן", שצריך "להעמידו לדין על הרג נשים וילדים בפלסטין ועל המצור על עזה".

באיראן אין חופש דיבור? בלי להזכיר את כתבת הבית הלבן הלן תומאס בשמה, העלה אחמדינג'אד את המקרה של אשה שעבדה 50 שנה במקום עבודה ופוטרה בגלל דעותיה.

מה לגבי דיכוי ההפגנות באיראן? אחמדינג'אד השיב בנימת בוז: "כמה אנשים יושבים בבתי הסוהר שלכם? יותר ממיליון. אתה רוצה לומר לי שכולם רוצחים וגנבים?"

מקור:
http://www.globes.co.il/news/article.as ... 1000590152

לאור ממצאים אלו, אני חושב שהוכח מעל ומעבר לכל ספק סביר, שהן האתר הזה, הן עיתון "גלובס" והן אחמדינג'אד בכבודו ובעצמו מהווים איום חמור ביותר על בטחון המדינה, ולכן יש לעצור את כולם לאלתר ולהשימם בבידוד במתקן מעצר כמו גואנטנמו, ויפה שעה אחת קודם.

ואם כבר ארה"ב החופשיה והנאורה אוזכרה בהקשר של מתקן הנופש גואנטנמו, אז אותה מדינה מתקדמת שהעבירה את "חוקי הפטריוט" גם הגיע למסקנה שפעילי שלום הם טרוריסטים מסוכנים, בדיוק כמו אותם אלו מתיאוריית הקונספירציה לפיה איזה ארגון איסלאמי קיקיוני ריסק מטוסי נוסעים על מגדלים בניו-יורק ועל הפנטגון, מה שגם מתחבר לדיון על חופש הדיבור שם: forum12/topic1729.html

אה, אם כבר בחופש דיבור עסקינן, אז ההצעה שלך להשתיק אותנו לא שונה בהרבה מההשתקה של מתנגדי המשטר באיראן... לא? מצאי את ההבדלים.
הטעות הינה אנושית. אך לדבוק בה, זהו מעשה שטן.
danton.dechoc @ gmail.com

בפורטל ההפלרה, כבר ביקרתם?
סמל אישי של המשתמש
Danton
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי רון » ב' ספטמבר 27, 2010 6:11 am

הא , יפה מאוד דנטון

הנה הראיון דרך אגב

תמונהתמונה
THIS IS PERFECTLY NORMAL
סמל אישי של המשתמש
רון
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי limorwolf » ב' ספטמבר 27, 2010 7:23 am

תגובה יפה דנטון,אך החיילת הינה חרשת אשר אינה קוראת שפתיים...(בהשאלה),הדיאלוג במקרה הזה נידון לכישלון.
(ההערה על ההפניה שניתנה לפוסט מתוך האתר)
limorwolf
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי רון » ב' ספטמבר 27, 2010 9:45 am

.
התגובה שלה טבעית - למי שנתקל בחומר פעם ראשונה (כמו שאומר החוקר בקליפ על הפנטגון)
זה בסדר.
תמונהתמונה
THIS IS PERFECTLY NORMAL
סמל אישי של המשתמש
רון
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי יעל י. » ב' ספטמבר 27, 2010 8:53 pm

שרשרת מעולה. תודה דנטון על התגובה המצוינת.

ידידי ג'ונתן פרסם את התגובה הזאת, שכתב ידידו ווס. אני אתרגם אותה לעברית:

"במשחק השח הגדול בו אנחנו שחקנים, מהלך גדול נעשה נגד אלה שמעלים שאלות על אסון התאומים. אפשר לחשוב שהאמת לגבי אסון התאומים מקבלת הכרה בינלאומית, ואני אומר שדווקא ההיפך הוא הנכון. הנשיא אחמדיניג'ד נחשב כאחד ה"משוגעים" בעולם הפוליטיקה (ואני לא טוען שזה נכון או לא נכון), ובכך שהוא, קסטרו וצ'אבז יוצאים נגד הגרסה הרשמית של אסון התאומים, הם נעשו הטרות'רים הידועים ביותר על פני כדור הארץ. עבור צרי המוחין, הם הפכו לפנים החדשות של תנועת האמת. ומכאן, כל הטרות'רים הם לכאורה משוגעים במידת מה. מכאן יוצא שהמהלך האחרון למעשה ימנע מהשיפל אפילו לחשוב שכדאי לשאול שאלות על אסון התאומים. בכך שהוא מפאר את אללה ואת הנביא מוחמד בנאום שלו, הוא בעצם מחזק את הרגשת האנטי-איסלם בכל הקשור לאמת על אסון התאומים ובאופן כללי. עלינו להיות ברורים ולהצהיר שאנשי הפוסטר החדשים האלה לא מייצגים אותנו ואת הרעיונות שלנו.

"הנאום שלו הוא כלי מצוין לחרחור מלחמה נגד אירן ונגד האיסלם משום שהוא ממשיך לפאר את אללה ואת הנביא מוחמד בשעה שהוא אומר שאסון התאומים היה עבודת הממשל האמריקאי. אל תטעו, אסון התאומים לא היה עבודה של הממשל האמריקאי, הוא לא קרה עבור האומה האמריקאית והוא לא נעשה על ידי האמריקאים. אסון התאומים הוא עבודה של האליטות, כמו כל מקרי הטרור, ההתנקשויות וכל דבר אחד שמסיט במסיביות את דעת הקהל ומשכנע אותם לוותר על זכויותיהם למען "ביטחון". האליטות לא נאמנות לאזרחות באף אומה. החברים בהן רואים את עצמם כשליטי העולם המוחלטים."
Refusing to serve the conquerors of nations, he sets out to conquer hearts
סמל אישי של המשתמש
יעל י.
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי limorwolf » ב' ספטמבר 27, 2010 10:45 pm

(:thank you vas and jonathan (and yael

obviously,you are correct
limorwolf
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי Danton » ג' ספטמבר 28, 2010 1:55 am

limorwolf כתב:תגובה יפה דנטון,אך החיילת הינה חרשת אשר אינה קוראת שפתיים...(בהשאלה),הדיאלוג במקרה הזה נידון לכישלון.
(ההערה על ההפניה שניתנה לפוסט מתוך האתר)

אני מתייחס אליה כאל נציגה... הרבה, מעל ומעבר להיותה אדם פרטי. היא מייצגת את היריב שלנו בזירת הדיון הציבורי. אותו יריב, שקורא לנו בוגדים אשר מסכנים את בטחון המדינה, וקורא לרשויות לסתום לנו את הפה ולעצור אותנו. ובדבריה אלו, היא רק מאששת את טענותנו, על הדיכוי שהולך ומתעצם, וסוגר עלינו מכל פינה...

וזה המסר המרכזי מבחינתי: שנזהה את האיום מכל מקום שבו הוא נמצא, גם בקרב "אחינו", ובעיקר, תחת חסות צבא הגנה לישראל המהולל... כי מאז ומעולם, צבאות שמשו כזרוע ביצוע למדיניות דכאנית.

סמל אישי של המשתמש
Danton
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי רון » ג' ספטמבר 28, 2010 8:00 am

.
אל תטעו, אסון התאומים לא היה עבודה של הממשל האמריקאי, הוא לא קרה עבור האומה האמריקאית והוא לא נעשה על ידי האמריקאים. אסון התאומים הוא עבודה של האליטות, כמו כל מקרי הטרור, ההתנקשויות וכל דבר אחד שמסיט במסיביות את דעת הקהל ומשכנע אותם לוותר על זכויותיהם למען "ביטחון".

זה בדיוק מה שהקצין הרוסי קלזוב אומר.
תמונהתמונה
THIS IS PERFECTLY NORMAL
סמל אישי של המשתמש
רון
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי limorwolf » ג' ספטמבר 28, 2010 12:00 pm

הו דנטון...(אנחה),"נציגה","יריבה"-על מדוע ולמה אתה מעלה בחורה בעלת "נשמה צעירה" אם נקרא לזה ככה, לדרגה כזו? מדוע אתה ולנון נותנים לה את מיטב האנרגיה שלכם?? האם לא ידעתם כי במסגרת התקופה המאתגרת הקרבה ובאה עלינו לטובה עלינו להתנהל בחוכמה גם ובעיקר במסגרת האנרגיה הנפשית שלנו. תראה את זה כמו חשבון עובר ושב אתה חייב להיות בפלוס, אז לבוא ולשאת דין ודברים ולנסות לשכנע מישהי, אחת מני מליונים שאתה צודק...מה זה הדבר הזה?קטע גברי...

עזבו אתכם משטויות. אין צורך לשכנע אף!!אדם בישראל או בשום מקום בעולם לראות את הדברים נכוחה! זה לא יקרה, וזה לא אמור לקרות ככה. אתה עובר מסע גילוי משלך נקודה. וכמוך כל אחד פה. אנחנו מגיעים לכאן לשתף. "הטבע" עושה את שלו, תאמין לי זה קורה עכשיו בכל העולם, אנשים מתעוררים והם יגיעו לכאן בכוחות עצמם.

ומדי פעם יגיעו גם שלל המגדפים והמחרפים. מדוע ולמה אתם מעסיקים את עצמכם בלשכנע מישהו/מישהם שבאבחנה ראשונית ברור כי הם לא ברמה הבנתית לקלוט את הדברים, מה זה, יש לכם עודף אנרגיות ואתם לא יודעים מה לעשות איתם? האם הפחד מנהל אתכם? יד על הלב...דנטון, מדוע אתה כל כך לא בוטח וסומך על עצמך... שאתה זקוק לתמיכתם של אלו שלא מבינים בשלב זה ובעתיד הקרוב גם לא יבינו... אני אומרת את זה מחיבה גדולה וכוונות טובות כלפיך. אתה הופך את עצמך לקורבן של עצמך,מתנהל מתוך פחד... אתה לא היחיד. אכן המצב בעולם והדברים שמתגלים נראים על פניו מאוד מאיימים. מסתירים מאיתנו הרבה. חלק מההרבה הזה כולל גם דברים שהם לא מעוניינים שנדע בתחום המנטלי. אולי כדאי להשקיע קצת (לימוד) וחקירה גם בקטע הזה, אחרת עם בוא הסערה, כל אלו שעסוקים עד כלות אך ורק במצב ה'פרקטי' אם נקרא לזה ככה של המציאות, לא ידעו מה לעשות עם עצמם ויסחפו בזרם ביחד עם כל אלו שאינם יודעים דבר וחצי דבר. וכל הזמן הזה שאתם מעבירים כאן לא יהיה שווה כלום.

חשוב לי להגיד שאלו רק ההבנות שלי. שייתכן ואני טועה ושבאלף אחוז אני בעד דנטון ולנון, כך שלא ישתמע אחרת.
נערך לאחרונה על ידי limorwolf בתאריך ד' יולי 18, 2012 3:03 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.
סיבה: ריווח ועריכה לשיפור הקריאות
limorwolf
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי Danton » ג' ספטמבר 28, 2010 12:10 pm

לימור, אני לא רוח'ניק. אני חסיד של "תיאורית הקונפליקט":
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7% ... 7%AA%D7%99 :

גישת הקונפליקט החברתי היא פרדיגמת על המאגדת אוסף של תאוריות בסוציולוגיה, שמשותפת להן ההנחה כי הכוח הבסיסי הפועל בחברה הוא מאבק בין קבוצות חברתיות ובין יחידים על השגת חלק גדול ככל הניתן מהמשאבים המשותפים. תאוריות אלו מדגישות את חשיבותם של אינטרסים של קבוצות שונות ואת מאבקי הכוח ביניהן כדרך להבין תהליכים חברתיים.

וכאן אני מרחיב אודותיה: גישת הקונפליקט החברתי

סמל אישי של המשתמש
Danton
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי limorwolf » ג' ספטמבר 28, 2010 12:55 pm

דנטון, אני לא רוחניקית, שום פסטיבלים, אשראמים ואין לי גורואיים. אני הייתי הלוגיקה בכבודה ובעצמה עד 2006. אני הייתי אתה -דנטונית :)
את ההוכחות שלי לקיומה של מציאות אחרת שהיא מעבר לחמשת החושים קיבלתי מייד אח"כ. החיים הם לא שחור או לבן. אתה עושה בדיוק את מה שעושים לך. שים לב:

כל מה שלא עולה בקנה אחד עם תפיסת המציאות שלך (זו שתיכנתו אותך טוב טוב לפיה: 'אתה הוא מה שמשתקף בראי ותו לו, גוש בשר פיזי שחי "גג" תשעים שנה ולא חס וחלילה נשמה שחי בגוף הפיזי ומתנסה בהתנסות שנקראת חיים') אתה מכנה רוחניק. בדיוק כפי שאנשים אחרים אומרים לך-"דנטון, אני לא מתעסק בתיאוריות קונספירציה אני בן אדם פרקטי". זה בדיוק מה שאתה אומר לי עכשיו. ולך תוכיח...

אתה יכול להישאר בלוגיקה שלך. זה המעגל שאתה נמצא בו בדיוק כפי שלאנשים אחרים יש את הזכות להיות במעגל שלהם ולא להרחיב את תודעתם וידיעותיהם .'פרדיגמות, קונפליקטים, משאבים'... זה העולם שלך. מה עם הלב, הנפש והנשמה? (מילים הם רק...מילים).
נערך לאחרונה על ידי Danton בתאריך ד' ספטמבר 29, 2010 9:04 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.
סיבה: ריווח ועריכה לשיפור הקריאות
limorwolf
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי Danton » ד' ספטמבר 29, 2010 9:14 pm

אני אכן שבוי בתוך ה"לוגיקה" שלי, כי זה מה שיש לי, מצטער. עדיין לא נחשפתי לדרך אחרת לתפוס את המציאות. ואותה הלוגיקה הזו שלי, מעצבת את תפיסת התפקיד שלי כאדם. והוא, לפעול במציאות, ולא להמתין שמישהו אחר יעשה זאת במקומי. כי לעיתים, מי שיקום ויפעל במקומי, עלול לעשות זאת רק לטובת קידום ענייניו שלו, ולא ענייני שלי, ולעיתים אף ממש על חשבוני. צריך דוגמאות?

אני יודע שזה מודל פשטני להחריד, אך מה לעשות, נידלקתי על תערו של אוקהם: גם אני מעדיף הסברים פשוטים ומוחשיים על פני סבוכים וערטילאיים המערבים יותר מדי ישויות והפשטות ;D

סמל אישי של המשתמש
Danton
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי limorwolf » ד' ספטמבר 29, 2010 10:13 pm

לגיטימי כמובן :)

האם אתה מרשה לי להקדיש לך את מסיבת העיתונאים שנערכה בוושינגטון (ראה פוסט בנושא)...

לחיי הלוגיקה (רק חבל שהיא מבוססת על מציאות חלקית ביותר שדואגים להשאיר אותנו בה)

בברכת חג סוכות שמח!
limorwolf
חבר קבוע
חבר קבוע

הקודםהבא

חזור אל חדשות גולשים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד