פרוייקט הצגת הונאת ההפלרה - פורטל הפלרה

איגוד של הפוסטים הקשורים בהפלרה

פרוייקט הצגת הונאת ההפלרה - פורטל הפלרה

הודעהעל ידי Danton » ג' יוני 15, 2010 5:53 pm

לאחר זמן בישול ארוך ומייגע, אני מכריז בזאת באופן רשמי וחגיגי על יציאתו לדרך של פרוייקט הצגת הונאת ההפלרה.

אני לא הראשון לעסוק בכך, קדמו לי רבים וטובים שסללו עבורי את הדרך עד הלום, אך כבר זמן-מה שאני חש ריפיון ציבורי מסויים במאבק נגד הפלרת מי-השתייה בארץ, כך שאני רואה צורך לתת איזו זריקת עידוד, בתקווה שהיא תיתן את האות לאותם רבים וטובים שהתחילו את המאבק, ונוספים שיצטרפו ויחזקו את המהלך.

ואם לרגע שכחתי למה יש צורך להציג את המידע המוכח שכבר נצבר בדבר נזקי ההפלרה ומהלכי ההונאה שהביאו להחלתה, הרי ציטוט אופייני מויקיפדיה, מתוך הערך הפלרת מי-שתייה, והדגשתי את האמירות ש"הקפיצו" אותי:

ההתנגדות הציבורית להפלרת מים
בעבר סברו שההפלרה בטוחה ושהנזק היחיד של עודף הפלרה הוא "כתמי קולורדו". מאוחר יותר צצו מגוון דעות ותעמולה נגד ההפלרה שחלקה התבסס על דעות של חוקרים מדעת מיעוט[4][5]. על פי חוקרים אלה המחקרים ‏מצביעים על כך שהפלרה אינה יעילה ובטוחה כפי שסברו עד כה, וישנה בארץ ובעולם התנגדות של אזרחים ואנשי מקצוע הדורשים להפסיק לאלתר את הפלרת המים, ולבחון הליך זה מחדש לאור ממצאים אלו.‏‏ בשנות ה-50 וה-60, חלק מהמתנגדים להפלרת מים התבססו על תאוריות קונספירציה ולפיהן ההפלרה הינה "מזימה קומוניסטית" שנועדה לפגוע בבריאות הציבור. תיאור קומי של מתנגדי הפלרה ניתן למצוא בסרט "ד"ר סטריינג'לאב" של סטנלי קובריק (1964).

בישראל עלו הצעות להפלרת מים כבר בשנות השבעים וכבר אז קמה לזה התנגדות, בעיקר בקרב חוגים השוחרים את זכויות האזרח שטענו כי לרשויות אין זכות להוסיף כימיקלים למים של כולם בנימוק של חופש החולה להחליט על קבלת טיפול רפואי.

סקירת מחקרים משנת 2009 הצביעה על התדרדרות בבריאות השינים בקנה מידה גלובלי. אחד הגורמים להתדרדרות זו הוא הימנעות מהפלרת המים והימנעות מהפלרת משחות השינים‏‏[6]. סקירת מחקרים משנת 2008 הראתה כי הפלרת מי השתייה בהתאם לכמות שבתקן אגודת רופאי השינים האמריקנית חשובה מאוד לבריאות השינים הקבועות אך חשיבותה לא ברורה לבריאות שיני החלב‏‏[7].

טענות אלו מתוות את קו הפעולה שלנו, ואת עיקרי הנושאים שיש להציג את הנתונים לגביהם.

דיון זה ישמש כדף אינדקס לפרוייקט הצגת הונאת ההפלרה.
הטעות הינה אנושית. אך לדבוק בה, זהו מעשה שטן.
danton.dechoc @ gmail.com

בפורטל ההפלרה, כבר ביקרתם?
סמל אישי של המשתמש
Danton
חבר ותיק
חבר ותיק

Re: פרוייקט הצגת הונאת ההפלרה

הודעהעל ידי Danton » ג' יוני 15, 2010 5:58 pm

קישורים

ריכוז המאמרים בנושא הפלרה שפורסמו באתר הפרוייקט, וגם כאן:

דיונים בפורום:

סמל אישי של המשתמש
Danton
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי BlackFalcon » ד' יוני 16, 2010 1:52 am

אני רוצה להציע כאן רעיון שרציתי להציע מזמן, רעיון שאני מוכן לתרום בשבילו גם 500 שקל אם יצא לפועל....

חשבתי להכין סרט קולע ועוצמתי, ממש כמו "loose change" (ולא מש שיש היום ביוטוב) שלוקח אותך צעד צעד ובסופו נפתחות לך העניים, רק לגבי ההפלרה, להכין סרט לקנות דומין ווראלי ולהקים אתר קטן שהעמוד הראשי שלו זה הסרט הזה, להכין מדבקות פרובוקטיביות שקוראות ללכת ולגשול באתר הזה ולהפיץ אותם (את המדבקות והפליירים) בכל הארץ, שמתנדבים יקחו מדבקות ויפזרו ברחובות... זה יכול להביא המון אנשים להתעורר ולהכיר בבעיה החמורה של ההפלרה!

מה דעתכם?, ד"א ואפשר לעשות את זה עם כל דבר וכל נושא באתר!
"כל אדם ועולמו ולכל אדם כל העולם ופה נגמר אני אתה מתחילה ההבנה"
סמל אישי של המשתמש
BlackFalcon
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי Danton » ה' יוני 17, 2010 2:07 am

אחלה.

אך כל היוזמות הללו נופלות תמיד באותה נקודה: מבחן הביצוע.

אני לא טיפוס של מפיק או פרוייקטור. כל מה שאני יודע לעשות, זה לקרוא, ככה איכשהו להבין מה קראתי, לחבר בין המרכיבים השונים, ולכתוב על זה באינטרנט. מי שמסוגל להרים אקטיביזם יותר תכליתי, כן ירבו, רק ככה נצליח למגר את הרשע.

סמל אישי של המשתמש
Danton
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי Dragon » ה' יוני 17, 2010 3:13 pm

אפשר לפרסם בפורומים(כמה שיותר גדולים). עוזר במידה מסויימת.
מי בעד לשנות את שמה של ויקיפדיה לויקישטות? ;T1

חשבתי להכין סרט קולע ועוצמתי

רעיון טוב. אך עלולה להתעורר בעיה מסויימת של פרסום.
בכל אופן אני יכול לעזור עם עיצוב חלק מהאתר או משהו ;T1

קוד: בחר הכל
מבחן הביצוע.
Dragon
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי Danton » ה' יוני 17, 2010 10:01 pm

Dragon כתב:בכל אופן אני יכול לעזור עם עיצוב חלק מהאתר או משהו ;T1
אפשר לפרסם בפורומים(כמה שיותר גדולים). עוזר במידה מסויימת.

אני כאן בונה מסד נתונים.
יהיה מאוד מומלץ לשדרג אותו על פלטפורמה חיצונית, מעוצבת. כל אנשי האינטרנט מוזמנים לפרוייקט, ולתרום כל אחד לפי כישוריו.
מהרגע שיש את המסד הזה, אפשר לפרסם אותו ברחבי האינטרנט, בפורומים, בלוגים, טוקבקים.

Dragon כתב:מי בעד לשנות את שמה של ויקיפדיה לויקישטות? ;T1

אח, סוגיית ה"אמת" וה"אובייקטיביות" המדעית של ויקיפדיה...

אז כדי להתחיל את הטיעון שלי מעובדות, להלן שתי מובאות מהאנציקלופדיה בריטניקה הנודעת והמכובדת, שלגביה אני מקווה לא ניתן לטעון את מה שטוענים נגד אחותה הוויקי המושמצת:

http://www.britannica.com/EBchecked/topic/211378/fluoridation-of-water

Addition of fluoride compounds to water (see fluorine) at one part per million to reduce dental caries (cavities). This practice is based on the lower rates of caries seen in areas with moderate natural fluoridation of water and on studies showing that sound teeth contain more fluoride than cavity-prone teeth and that fluorides help prevent or reduce dental caries. Fluoridation decreases the number of decayed, missing, and filled teeth in children (which increases if fluoridation is stopped), but it has provoked controversy in some cases. Excess fluoride may cause tooth mottling (a problem of appearance only) and, in ... (100 of 124 words)

http://www.britannica.com/EBchecked/top ... deficiency

condition in which fluoride is insufficient or is not utilized properly. Fluoride is a mineral stored in teeth and bones that strengthens them by aiding in the retention of calcium. Studies have determined that the enamel of sound teeth contains more fluoride than is found in the teeth of persons prone to dental caries, and the incidence of dental caries is reduced in areas where natural fluoridation of water is moderate. For these reasons, fluoride is added to water supplies in some areas to help reduce tooth decay, although such actions have in some cases provoked controversy. Excess ... (100 of 134 words)

בשתי מובאות אלו, ערכי האנציקלופדיה מיישרים קו בדיוק עם עמדת הממסד המדעי-שלטוני האמריקאי, אשר אמון על העריכה.
וזו גם העמדה של אחותה, וויקיפדיה.

חשוב להבין: המידע שמופיע באנציקלופדיה, כל אנציקלופדיה, לא ירד מהשמיים במעמד הר סיני, אלא הוא תוצר של אותו מנגנון של יצירת, עריכת ופרסום מידע אשר מתקיים סביבנו בכל רגע ורגע. והתהליך הזה נתון למאבק מתמיד בין אסכולות שונות, וקבוצות אינטרסים.

במקרה של "בריטניקה", מאבק זה מוצנע (לא לגמרי: עיון בערך על שמם בויקיפדיהחושף חלק מהמאבקים), אך לגבי ויקיפדיה, התהליכים הללו חשופים לחלוטין לציבור. על זה נאמר, לחפש את המטבע מתחת לפנס :)

סמל אישי של המשתמש
Danton
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי BlackFalcon » ו' יוני 18, 2010 3:59 am

לדעתי כל מה שיהיה בפורום יהיה סתם דיבורים באוויר, במפגש הבא של הפורום (הפעם אני אגיע), נשב ונדון על זה ונחלק תפיקים ברורים, רק ככה זה יצא באמת לפועל
"כל אדם ועולמו ולכל אדם כל העולם ופה נגמר אני אתה מתחילה ההבנה"
סמל אישי של המשתמש
BlackFalcon
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי Danton » ו' יוני 18, 2010 5:02 am

המבולבל כתב:לדעתי כל מה שיהיה בפורום יהיה סתם דיבורים באוויר, במפגש הבא של הפורום (הפעם אני אגיע), נשב ונדון על זה ונחלק תפיקים ברורים, רק ככה זה יצא באמת לפועל

זו ההוכחה שהגישה שלי עובדת :)

סמל אישי של המשתמש
Danton
חבר ותיק
חבר ותיק

סרט חדש בתנור: "הפלרה: רעל עכברים בנוזל החיים"

הודעהעל ידי Amiti:Media ♥528 » ה' ספטמבר 30, 2010 9:04 pm

יש דיבור רציני על להכין סרט חדש בעברית: מטעם "פרויקט אמת אחרת" בהפקה ללא מטרות רווח מ"מעלים את התדר"
השם שחשבתי עליו הוא: "הפלרה: רעל עכברים בנוזל החיים"

יש הרבה מידע בנושא, יש כמה ראיונות טובים שכבר מצולמים, יש המון חומר כתוב ואפילו חומר מתורגם כאן.
הנושא יוצג בתוך קונטקסט רחב יותר מבדרך כלל, ממוקד על ישראל בעיקר, על תחילת ההפלרה במחנות ההשמדה הנאצים, ועוד...

אם מישהו מכיר את הנושא מספיק טוב, או שהוא בנקודת חקירה ואימות מידע, אם יש מישהו שמוכן להיכנס איתי בזה פול פאוור ולהוציא סרט שיתמוך בדעותיו של כל מי שיודע ומדבר על הנושא בישראל, אני אודה מאוד.
בכלל, רציתי להגיד תודה לכותבים הפעילים בפורום שאוספים מידע וחוקרים כאן מידי יום. כל הכבוד!

אם אתם מעוניינים לפתוח כאן דיון על איך התסריט צריך להיות לדעתכם, יאללה בואו נתחיל. בשלב זה, הרבה עדיין פתוח וז יכול להיות מוצג בהרבה דרכים.

אפשר אפילו להקדיש אתר חדש מקיף בעברית לנושא ההפלרה לכשהסרט ייצא, הוא יוצג ויהיה מגובה בצורה חזקה מספיק לחולל שינוי בסדר היום.
סמל אישי של המשתמש
Amiti:Media ♥528
חבר חדש
חבר חדש

Re: פרוייקט הצגת הונאת ההפלרה - פורטל הפלרה

הודעהעל ידי אהבה789 » ה' ספטמבר 30, 2010 10:11 pm

מקובל לקרוא לדם "נוזל החיים".
הצעה חלופית: "מים מופלרים עושים שָמוֹת"
אהבה789
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי emet1 » ד' נובמבר 17, 2010 1:37 am

מקובל לקרוא לדם "נוזל החיים".
הצעה חלופית: "מים מופלרים עושים שָמוֹת"

"מים לאנורמלים" -גם מהשמיים וגם פלואוריד במים.

"שוטה מי ששותה"... :OHMY
emet1
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי emet1 » ד' נובמבר 17, 2010 1:49 am

או אולי זה: "מים מינרעלים"
emet1
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי Danton » ד' נובמבר 17, 2010 2:33 am

לפני שלב הגימיקים יש לעבות את הבסיס המדעי. ומי שלא השתכנע בזה, מוזמן לשכנע אנשים ולהווכח עד כמה קשה לשכנע אותם.

סמל אישי של המשתמש
Danton
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי יהונתן » ו' נובמבר 19, 2010 3:16 pm

אמנם ב"DEBATES" בנושא, העלה מהנדס ההפלרה הראשי ברנרדו גרינפלסט נגד טיעון האזרחים המתנגדים(שזו תרופה בכפייה), את התשובה הבאה:

1.הפלואוריד אינו תרופה אלא מינרל טבעי המצוי בכל אדמה, מים, צמחים ובעלי חיים.
הוא היסוד הנפוץ ה- 13 ברשימה של יסודות הקיימים באדמה ומספר ה- 12 במי ים
אין בטבע מים ללא פלואוריד. יון פלואוריד נמצא במים באופן טבעי בריכוזים בין
0.1 מג"ל לבין 10.0 מג"ל. מקורו של יון פלואוריד במים הוא מינרלים
טבעיים באדמה: FLUOSPAR, CRYOLITE, APATITE

תשובתי למהנדס ההפלרה הראשי של משרד הבריאות

1.(א) - נכון, הפלואוריד אינו תרופה. אך ה”הפלרה” היא כן.
כמו שצמח הסטיווה הוא אינו סם, אך בהפקת מוצריו ושימוש בהם כהחדרה
לגוף על מנת לקבל ריאקציה תודעתית היא הפעולה שמגדירה את השימוש בו כסם.
כך גם תרופה מוגדרת כ“תרופה” ע"י התודעה בעת השימוש על מנת “לרפא”, או בהיותה במצב
מוכן לשימוש, או בהכנה עתידית לשימוש בשביל “לרפא”. לכן, משום שהסיבה להחדרת
ה”לא תרופה” הזאת כלשונן ברנרדו, למי השתיה של כל האנשים היא “מניעת עששת”:
שהיא מחלה לכל דבר, אז הפלרת המים הופכת לתרופה. בוא נחזור על זה.
כל הגדרה של מילה כל שהיא נובעת מהקונספציה של התודעה עליה ואליה, לכן בהיותינו
מודעים לבעיה שעלולה להווצר אצלינו מבחינה בריאותית, ובהיותינו נוקטים פעולה של
החדרת חומר לגוף על מנת לנטרל את ה”בעיה הבריאותית”, אנו בעצם...
נותנים תרופה. אז מה למדנו היוםו?
1.(ב) - :SUPERGEEK

תמונה

1.(ג) - "אין בטבע מים ללא פלואוריד." - גם במוח שלך אין לילה ללא פעילים כימים הזיתיים, אז מה?
זה אומר שתלך עכשיו לאכול סאן-פדרו?, איוואסקה אולי? מה עם אסיד?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
עד כאן להיום. אפשר להמשיך להוכיח את מעלותיו של ההיגיון הבריא על התרופה בכפיה.
סמל אישי של המשתמש
יהונתן
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי Danton » ו' נובמבר 19, 2010 7:23 pm

יונתן, ברוכה הצטרפותך אל חזית הלוחמה בהפלרה. ;T1

אפילו בויקיפדיה, יש הסתייגות לגבי רמת ה"טבעיות" של הפלואור:
1. ריכוזו משתנה בין מקום למקום, לפי הרכב הסלעים והקרקע שמי המעיינות עוברים דרכם,
2. איפה שיש יותר מדי פלואור במים, הרשויות מוציאות אותו, וניתן לראות באותם מקומות מקרים חמורים של פלואורוזיס, הן של השיניים והן של השלד (עיוות מבנה השלד).

ועוד טיעון לגבי הנוכחות הטבעית: גם גז הרדון הינו טבעי, אך בכל זאת הוכרז כמסרטן. וכך גם עם סיבי האזבסט. או חד-חמוצת הפחמן שמשבית את הכדוריות האדומות נושאות החמצן. ומי שבקיא בכימיה, יכול למצוא עוד ועוד דוגמאות.

ולגבי היות הפלואור תרופה, וחוקיות הסטטוס הזה: במאמר מאת אהוד לשם שפורסם באתר הפרוייקט, מצויין שבאירופה הכריזו על ההפלרה כתרופה, ולכן לא חוקי לכפות אותה על אזרחים דרך מי-השתיה. בכלל מומלץ להתעמק במאמר זה, יש שם שפע מידע מאיר עיניים. מה שנותר, זה רק להפיץ את אותו מידע.

אגב:

יהונתן כתב:אמנם ב"DEBATES" בנושא, העלה מהנדס ההפלרה הראשי ברנרדו גרינפלסט נגד טיעון האזרחים המתנגדים(שזו תרופה בכפייה), את התשובה הבאה:

אפשר קישור?

סמל אישי של המשתמש
Danton
חבר ותיק
חבר ותיק

הבא

חזור אל הפלרה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 0 אורחים