המדען הראשי פוטר בגלל שאמר (גם) שאין התחממות גלובלית !!!

חוקי הפורום
לפני פרסום תגובות או נושאים, חובה לקרוא את חוקי הפורום
לא מוצאים את הידיים והרגליים? כנסו לאינדקס של הפורום לגישה נוחה לנושאים שנמצאים בו

המדען הראשי פוטר בגלל שאמר (גם) שאין התחממות גלובלית !!!

הודעהעל ידי avi82 » ג' אוקטובר 05, 2010 9:00 am

לא יאומן כי יסופר המדען הראשי של משרד החינוך פוטר בגלל שאמר את האמת
אז אם מישהו חשב שסער הוא מתקדם ,נאור, רוח חדשה בממשלה ארכאית ,או אם למישהו היה ספק את מי המנהיגים שלנו מייצגים ,קיבלנו את האמת :

סגירת חשבונות במשרד החינוך: שר החינוך, גדעון סער, פיטר היום (ב') את המדען הראשי של משרד החינוך, ד"ר גבי אביטל. אביטל התראיין לפני כחודש למוספשבת של מעריב בראיון שעורר סערה, ובין השאר דחה את תורת האבולוציה של צ'רלס דארווין ואת התיאוריות בדבר ההתחממות הגלובלית.
במשרד החינוך טוענים כי אביטל כיהן בתפקידו לתקופת ניסיון, אולם גורמים במשרד התעקשו ואמרו כי השר סער, שמינה את אביטל בעצמו, פיטר אותו בעקבות דבריו במעריב.

על תיאורית דרווין : "לפי דארווין העולם היה קדמון, מינוס אינסופי. אני אומר שהתנאים לא התרחשו באופן מקרי. דארווין היה מדען גדול, אבל לקחו את התורה שלו לכיוונים מאד מסוכנים. צריך ללמד את תוכנית ההתפתחות על יתרונותיה, אבל גם על חסרונותיה. גם את הפגמים. זו לא תורת האבולוציה, זו השערת האבולוציה בסך הכל.....".

על ההתחממות הגלובלית : "אם ימשיכו לכתוב בספרי הלימוד כי כדור הארץ מתחמם בגלל פליטת פחמן דו-חמצני, אני אתעקש על כך שזה לא המצב".
בתשובה לשאלה האם לשינויי האקלים אין קשר עם הכחדת יערות הגשם, פליטת גזים, פעילות המזגנים, אמר אביטל: "שטויות. אין שום הוכחה להתאמה בין ריכוז הפחמן הדו-חמצני ועליית הטמפרטורה. להפך, בסרט של אל גור רואים איך עליית הטמפרטורה קדמה לעליית הפחמן הדו-חמצני. ...שינויי האקלים שעל פני כדור הארץ הם מחזוריים, בסקאלות קטנות וגדולות", מסביר אביטל את תורתו. "אלה אינם שינויים שתלויים במעשי האדם. פעילות השמש היא הגורם העיקרי לשינוי האקלים על פני כדור הארץ....."

על מערכת החינוך : אם אתה לא מניח יסודות של חשבון איך תעסוק ביצירתיות? קח ספרי לימוד של היום, תקרא אותם ותקבל חום. מקצרים טווחים, עושים קפיצות דרך, זונחים את היסודות. את עבודות החקר האלה הילדים מקבלים, הידע שלהם שטחי מאוד וההורים מכינים להם את שיעורי הבית".... זו מגלומניה של האקדמיה. מנסים להחדיר לילדים שיטות אקדמיות בגיל מוקדם, מסבכים את תוכניות הלימודים בכל המקצועות, במיוחד בבית הספר היסודי. פעם עשו הכל בצורה פשוטה. היום מקשים על התלמידים וגם על המורים......

על העובדים הזרים :
מי שאומר 'תביא לכאן עובדים זרים', או 'אל תגרש אותם' לא חי בתוכם. נראה מה יגידו תושבים הגונים בשכונות מבוססות כאשר הרחוב שלהם יהפוך לאריתריאה. אנחנו לא מגרשים ילדים, אנחנו נפרדים ממשפחות שתקופת העבודה שלהן תמה והן חוזרות הביתה. לא מדובר בפליטי מלחמה שאותם אנחנו צריכים לקלוט ברצון"."לצערי, יש כאן גופים של הקרן החדשה לישראל, ממומנים מקרנות אירופיות, שרק מלבים את היצרים והסכסוכים במדינה, והכל כדי שישראל תהפוך להיות מדינת כל אזרחיה. הם חותרים תחת המדינה, בדיוק כמו המרצים שתומכים בחרם אקדמי על המוסדות שבהם הם מלמדים". ......

על הסופרים : "סופרים אמורים להיות חלק מעמוד השדרה הרוחני של האומה", הוא מוכיח. "הם צריכים להיות אלה שמתווים דרך רוחנית וחזון של מדינה. באורח פלא הקבוצה המובילה של הסופרים הבולטים כותבים באופן מנוכר עד כדי הזדהות אוטומטית עם אויבי ישראל. אני מתכוון לא"ב יהושע, עמוס עוז, דויד גרוסמן ואחרים.
עמוס עוז מתייצב במאמר ב' הארץ' לצד המשט הטורקי יום אחרי פעולת השייטת. הוא לא יכול היה לחכות יום אחד? לבדוק מה קורה כאן? הכל הוא חלק מתעמולה נגד הקיום של העם היהודי. חסרה לי ספרות שמזדהה עם הציונות ומונחת על יסודות של אהבת המולדת ואהבת המדינה". .....

על החרדים : החרדים הם חברה בעייתית. אני רוצה שיהיו הרבה יהודים, אבל גם בעלי תורה ומשכילים, ואנשים עובדים. החרדים לא יכולים לפרנס משפחות גדולות בלי תעסוקה. הם לא יכולים להתקיים רק מקצבאות של המדינה. אני לא מסוגל להבין למה הם משתמטים מהצבא ומוצאים כל מיני פטנטים כמו תו רתו-אומנותו. עדיף שילמדו גם לימודי חול וילכו לצבא, שזו המצווה הכי גדולה. .................כאן אני לא מבין את הספרדים. מה אתם הולכים לחינוך האשכנזי? כך אתם רוצים להחזיר עטרה ליושנה? הרי החסידויות שלהם הפוכות מהיהדות הספרדית, שהיא הרבה יותר מתונה......................תשמע, הספרדים הם עבדים נרצעים של האשכנזים. יש לך תרבות משלך? תתגאה בה, תטפח אותה...."

על חיל האויר : "חשוב שתכתוב .רכישת מטוס F35 ,החמקן, בעת הזו היא טעות חמורה. אין למטוס הזה שום יתרון. החמקנות לא עובדת יותר, המחיר לא נורמלי , 560 מיליון שקל ,זה טירוף מערכות ...."

הכתבה המלאה : http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/149/958.html

והכתבה על הפיטורים : http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/163/ ... 3&tmp=8932
avi82
חבר קבוע
חבר קבוע

Re: המדען הראשי פוטר בגלל שאמר (גם) שאין התחממות גלובלית !!!

הודעהעל ידי יעל י. » ג' אוקטובר 05, 2010 12:12 pm

וואו... מראה לך כמה האמת נפיצה (אקספלוסיבית).

קראתי את הכתבה הזאת בעיון כשהיא פורסמה וגם רציתי להביא אותה לכאן. לא הספקתי, אז תודה.

avi82 כתב:על תיאורית דרווין : "לפי דארווין העולם היה קדמון, מינוס אינסופי. אני אומר שהתנאים לא התרחשו באופן מקרי. דארווין היה מדען גדול, אבל לקחו את התורה שלו לכיוונים מאד מסוכנים. צריך ללמד את תוכנית ההתפתחות על יתרונותיה, אבל גם על חסרונותיה. גם את הפגמים. זו לא תורת האבולוציה, זו השערת האבולוציה בסך הכל.....

"לקחו את התורה שלו לכיוונים מאוד מסוכנים" - כמה נכון! מעולם האליטות לא קיבלו הצדקה טובה יותר לרצח עם וטיהור אתני. דרווין בעצמו מדבר על עמים נעלים יותר ועמים נחותים יותר בספר שלו, "מוצא המינים", מפה לשם לא צריך לעשות קפיצה מנטלית גדולה מדי כדי להגיע לאאוגניקה.

avi82 כתב:על ההתחממות הגלובלית : "אם ימשיכו לכתוב בספרי הלימוד כי כדור הארץ מתחמם בגלל פליטת פחמן דו-חמצני, אני אתעקש על כך שזה לא המצב".
בתשובה לשאלה האם לשינויי האקלים אין קשר עם הכחדת יערות הגשם, פליטת גזים, פעילות המזגנים, אמר אביטל: "שטויות. אין שום הוכחה להתאמה בין ריכוז הפחמן הדו-חמצני ועליית הטמפרטורה. להפך, בסרט של אל גור רואים איך עליית הטמפרטורה קדמה לעליית הפחמן הדו-חמצני. ...שינויי האקלים שעל פני כדור הארץ הם מחזוריים, בסקאלות קטנות וגדולות", מסביר אביטל את תורתו. "אלה אינם שינויים שתלויים במעשי האדם. פעילות השמש היא הגורם העיקרי לשינוי האקלים על פני כדור הארץ....."

אומר את האמת ומפוטר. מעניין מי יחליף אותו?

avi82 כתב:על מערכת החינוך : אם אתה לא מניח יסודות של חשבון איך תעסוק ביצירתיות? קח ספרי לימוד של היום, תקרא אותם ותקבל חום. מקצרים טווחים, עושים קפיצות דרך, זונחים את היסודות. את עבודות החקר האלה הילדים מקבלים, הידע שלהם שטחי מאוד וההורים מכינים להם את שיעורי הבית".... זו מגלומניה של האקדמיה. מנסים להחדיר לילדים שיטות אקדמיות בגיל מוקדם, מסבכים את תוכניות הלימודים בכל המקצועות, במיוחד בבית הספר היסודי. פעם עשו הכל בצורה פשוטה. היום מקשים על התלמידים וגם על המורים......

כמה שהוא צודק... יש לי תלמידים עם פערים של שנים, מלמדים אותם (אנגלית לפחות) בשיטות הגרועות ביותר. מצפים מהם ללמוד את האותיות הקטנות והגדולות במקביל, כשאפילו בעברית לא מלמדים את הדפוס ואת הכתב במקביל. מצפים מהם מהר מאוד לדעת לקרוא מילים קלות באנגלית - למה לא להתחיל ללמד קריאה עם קריאה של שמות ושמות של מקומות? מה עדיף, fox או Ran? עם "רן" הם לא צריכים להיכנס למשמעות המילה. עם fox הם צריכים לשנן גם את משמעות המילה, והתלמידים הולכים לאיבוד. אני זוכרת איך אני בעצמי הרגשתי כשהתחלנו ללמוד אנגלית. הייתי אבודה חודשים על גבי חודשים עד שהדבקתי את הקצב, והכל בגלל הקטע של האותיות הקטנות והגדולות במקביל והמילים באנגלית בשלב מוקדם מדי.

אותי זה לא מפתיע בכלל שיש לי תלמידים בכיתה י' שאמורים לגשת לבגרות השנה, ויש להם פער של 6-7 שנים במקרים מסויימים, ושאפילו לא יודעים מה זה you ו-and.

avi82 כתב:על העובדים הזרים : מי שאומר 'תביא לכאן עובדים זרים', או 'אל תגרש אותם' לא חי בתוכם. נראה מה יגידו תושבים הגונים בשכונות מבוססות כאשר הרחוב שלהם יהפוך לאריתריאה. אנחנו לא מגרשים ילדים, אנחנו נפרדים ממשפחות שתקופת העבודה שלהן תמה והן חוזרות הביתה. לא מדובר בפליטי מלחמה שאותם אנחנו צריכים לקלוט ברצון"."לצערי, יש כאן גופים של הקרן החדשה לישראל, ממומנים מקרנות אירופיות, שרק מלבים את היצרים והסכסוכים במדינה, והכל כדי שישראל תהפוך להיות מדינת כל אזרחיה. הם חותרים תחת המדינה, בדיוק כמו המרצים שתומכים בחרם אקדמי על המוסדות שבהם הם מלמדים".

אני מסכימה איתו... למרות זאת יש כנראה דרך טובה לעשות את זה, היה אפשר לעשות יוצא דופן חד פעמי ולשנות את הנהלים לאחר מכן - שכל מי שמגיע לכאן עם אשרת עבודה ומביא כאן ילד לא יכול להישאר ביחד עם הילד *מעכשיו* ולא רטרואקטיבית. המאבק של אנשים שבאו לכאן עם אשרת עבודה ונשארו כאן משום שהביאו ילדים הוא לא חדש, כבר הרבה שנים. אם זו המדיניות של מדינת ישראל, למה אי אפשר לשנות את הנהלים חד וחלק ולהגיד שרטרואקטיבית אף אחד לא יינזק ויגורש, אבל שמעכשיו הנהלים חלים על כל כל העובדים הזרים הנמצאים במדינה ועל ילדיהם העתידיים אם יהיו?

ד"א, הבנתי שבאילת יש הרבה פליטים שקצרה ידה של אילת מלטפל בהם לבד, ראש העיר קורא למדינת ישראל לטפל בהם בצורה רשמית כי הוא אפילו לא קיבל הודעה על בואם, הוא אומר.

לדעתי כדאי לעשות כותרת ראשית באתר.

לד"ר אביטל אני אצטט את מר ל. כהן:

"They sentences me for twenty years of boredom
For trying to change the system from within..."
Refusing to serve the conquerors of nations, he sets out to conquer hearts
סמל אישי של המשתמש
יעל י.
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי FreeThinker » ג' אוקטובר 05, 2010 1:53 pm

עוד כשפתחתי את הפוסט post13253.html משהו היה נראה לי לא כשורה, איך נותנים לאדם דובר אמת משרה כה בכירה, כולם שם הרי אמורים להיות אומרי הן ותו לא, עכשיו התבהרה התמונה קצת והסדר חזר על כנו. בטוח שמעכשיו תפקיד המדען הראשי יאוייש ע"י איש שלא יפעיל את מוחו יותר מדי, ככה ראוי לאיש שאחראי על המחקר במערכת החינוך :(

הנה חלק מהראיון עימו בגל"צ בתוכנית הבוקר של רזי ברקאי, שימו לב כמה רצח אופי עושים לו לפני שהוא מתחיל לדבר בכלל וגם תוך כדי. הוא לא "יוצא פראייר" כלל ולדעתי אפשר בהחלט לתת לו פרס 'אביר אמת' על עמידתו האיתנה מול המתקפות.

http://bit.ly/biMIB7
(החל מהדקה 31:15)
הנוסחה לחקר האמ"ת - אם מצאת, תאמין!!
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי Danton » ג' אוקטובר 05, 2010 3:10 pm

"לקחו את התורה שלו לכיוונים מאוד מסוכנים" - כמה נכון! מעולם האליטות לא קיבלו הצדקה טובה יותר לרצח עם וטיהור אתני. דרווין בעצמו מדבר על עמים נעלים יותר ועמים נחותים יותר בספר שלו, "מוצא המינים", מפה לשם לא צריך לעשות קפיצה מנטלית גדולה מדי כדי להגיע לאאוגניקה.

הנוצרים עשו זאת לפניהם. למי שהלך לים בשיעורי ההיסטוריה בבצפר, הם הקימו אימפריה במאה החמישית אחרי הספירה, ובשם העליונות הנוצרית, חיסלו וניצרו כל מה שזז. כמעט כל אוכלוסיית האמריקות חוסלה... אך לפניהם הרומים גם לא טמנו ידם בצלחת, והיוונים כינו את כל העמים האחרים "ברברים"... ויותר קרוב אלינו האשורים והבבלים גם דרסו כל מה שזז... לא צריך שום "אאוגניקה", ושום "גלובליסטים" או "אליטות".
הטעות הינה אנושית. אך לדבוק בה, זהו מעשה שטן.
danton.dechoc @ gmail.com

בפורטל ההפלרה, כבר ביקרתם?
סמל אישי של המשתמש
Danton
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי Danton » ג' אוקטובר 05, 2010 3:14 pm

FreeThinker כתב: אפשר בהחלט לתת לו פרס 'אביר אמת' על עמידתו האיתנה מול המתקפות.

אני הייתי נותן לו את תואר "אביר הימין" בשל עמידתו האיתנה על ערכי האידיאולוגיה שיושבת בצד הימני של הפרלמנט :)

סמל אישי של המשתמש
Danton
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי avi82 » ג' אוקטובר 05, 2010 3:52 pm

בשעה שתיים בצהריים היום ברשת 99 ,עולה אביב לביא כתב של מעריב, ואומר שזכותו להביע את דעתו וזה טוב, אבל מכיוון ש 97% מהמדענים בעולם טוענים שיש התחממות אז זה לא לעניין שהוא אומר למעשה שכולם מדברים שטויות , אשמח לקבל מידע לגבי כמה באמת טוענים לכאן וכמה לכאן.
בסופו של הראיון הוא אומר : הוא היה האיש הלא נכון במקום הלא נכון.

הוא צודק לגמרי אני חייב לאמר : הוא איש אמת ומדבר אמת בסביבה שמדברת שקר ,איך הוא יהיה האיש הנכון ?

אביב לביא גם באחד התוכניות בטלוזיה גם דיבר על כך ש יש התחממות גלובלית וזה על פי 97% מהמדענים הגדולים ביותר היום

בתגובה של אביב לביא במעריב הוא אומר כך :

קצת מוזר שמי שמדבר בשבחי הטלת הספק מרשה לעצמו לקבוע בפסקנות, שלא לומר יהירות, שאלפי מחקרים שעברו שיפוט במוסדות האקדמיים המובילים בעולם הם בגדר "שטויות" ; בנוסף , הוא מנפק סילופים בנוסח "מדעני אקלים מתוגמלים היטב בכסף על מנת להטות מחקרים, הדברים התגלו".

הפחד של אביב לביא והתנועה הירוקה שזה ישמוט את הקרקע מתחתהם ,ואז אין מיסי גז וחממה ואין כסף לרוקפלים למורגנים.וכך הוא אומר בכתבה :
"שזה מחמיץ את העיקר. כשהוויכוח על ההתחממות משתלט על השיח הסביבתי, נוצר בציבור הרושם שאם יתברר שהכדור לא מתחמם (או שבני האדם לא אחראים לכך), תישמט הקרקע מתחת למהפכה הירוקה שמזדחלת למרכז סדר היום. וזה כל כך לא נכון."

להמשך הכתבה של אביב לביא על פרנקל : http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/151/886.html
avi82
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי Danton » ג' אוקטובר 05, 2010 4:02 pm

מה זה "המהפכה הירוקה" הזו? ואולי טוב בעצם שהקרקע תשמט תחתיה, לא?

סמל אישי של המשתמש
Danton
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי איש המפתח » ג' אוקטובר 05, 2010 7:41 pm

אני הבנתי שיש מכתב שחתומים עליו 30,000 מדענים
ושבו נאמר שהעדויות להתחממות גלובלית מעשה ידי אדם רחוקות מקונצנזוס.

חשוב להבהיר, העניין הוא לא התחממות גלובלית, כן התחממות גלובלית,
העניין הוא לט לטפול את האשם על הפחמן הדו-חמצני ואז להטיל מיסים חדשים על הציבור בגלל התירוץ הזה!
סמל אישי של המשתמש
איש המפתח
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי Danton » ג' אוקטובר 05, 2010 9:39 pm

איש המפתח כתב:חשוב להבהיר, העניין הוא לא התחממות גלובלית, כן התחממות גלובלית,
העניין הוא לא לטפול את האשם על הפחמן הדו-חמצני ואז להטיל מיסים חדשים על הציבור בגלל התירוץ הזה!

מסכים לגמרי. גם בעיני זה העניין.

יתרה מזו, הייתי מדגיש את עצם חרושת הדיסאינפורמציה, משני הצדדים, ומביא את הראיות לכך שהמחקר המדעי, במקרים מסוימים - הרי אנו לא רוצים להכפיש ציבור שלם - עלול להיות מוטה ע"י אינטרסים פרטניים של בעלי עניין כאלו ואחרים.

סמל אישי של המשתמש
Danton
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי insideman » ג' אוקטובר 05, 2010 10:11 pm

בדיוק פה השטיק התקשורתי!

כל אנשי הפוליטיקה והתקשורת פה לא יודעים בכלל מה קורה בחו"ל כי אף אחד מהם לא עושה מחקר ובדיקה מעצמו באינרטנט ...אנשי הממשל מקבלים פוליסה מוכנה להשתיל פה מהאו"ם ולא שואלים יותר מדי שאלות, ואנשי התקשורת מקבלים ארוחת מטריקס יומית מAP ורויטרס וחושבים הנה כל מי ומה יאללה לפמפם בוויינט ובעיתונים....

כל מה שמשנה את האקלים זה השמש סוף סיפור. חבל שפרופסור אביטל לא הדגיש את זה בראיון.
הטמבל הזה מהרדיו חושב שאל גור והאו"ם מדברים על "מיחזור בקבוקים" כפתרון :-) ;C
סמל אישי של המשתמש
insideman
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי emet1 » ג' אוקטובר 05, 2010 11:24 pm

דנטון; נראה לי שלא הבנת את יעל כראוי. ברור שהיה דילולי אוכלוסין לפני דרווין. אבל זה אחרת שיש כביכול היתר מדעי לדבר.
היתר טבעי. במילים אחרות, זה מה שצריך להיות,בדרך הטבע . זה הנכון מבחינה מוסרית.כמובן שאנו מדברים בזמן שהעולם התחיל להיות נאור משכיל ומתפתח. צריך כבר סיבה ״ מושכלת״ להרוג בן אדם.אי אפשר רק מהסיבות של טרטוריה ומשאבים. צריך תרוץ...
emet1
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי emet1 » ג' אוקטובר 05, 2010 11:30 pm

עוד דבר; שאלה טובה היא , מה זה ״המהפכה הירוקה״ הזאת? ...
emet1
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי FreeThinker » ד' אוקטובר 06, 2010 9:41 am

Danton כתב:
FreeThinker כתב: אפשר בהחלט לתת לו פרס 'אביר אמת' על עמידתו האיתנה מול המתקפות.

אני הייתי נותן לו את תואר "אביר הימין" בשל עמידתו האיתנה על ערכי האידיאולוגיה שיושבת בצד הימני של הפרלמנט :)

לפי שיטת ההפרד ומשול שלך, מה בדיוק ימני בדברי המדען הראשי (לשעבר)?
- שלילת הפירושים שנתנו לספרו של דרווין?
- קריאה לתנועה הירוקה דת?
- הבאת אסמכתאות לכך שאין באמת התחממות גלובלית, לפחות לא מעשי ידי אדם?
- גירוש עובדים זרים?
- עצם היותו חובש כיפה?
- מתקפה על עמוס עוז וא.ב. יהושע (שנמצאים ברשימת מוזמנים לפגישת בילדרברג שנערכה ב2010)?
- מתקפה על בית המשפט העליון?

תן איזה קישורון שיגבה את הדברים שלך, שיהיה עם מה לעבוד, אחרת זו סתם הוצאת דיבה, לא שונה מרזי ברקאי ושות'.
נכון שהד"ר הוא גם חבר ליכוד ולכן אתה יכול לתייג אותו בצד הימני של המפה הפוליטית אך ממך ציפיתי לקצת יותר פלורליסטיות ופחות שיפוטיות, חשבתי אותך לאחד שגם מקשיב למה שיש למישהו לומר, כאחד שמסתכל בתוך הקנקן ולא רק על הקנקן, לא ציפיתי שהמשפט הזה יבוא ממך :(
הנוסחה לחקר האמ"ת - אם מצאת, תאמין!!
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי avi82 » ד' אוקטובר 06, 2010 10:37 am

מבקר המדינה, מיכה לינדנרשטראוס, החל לבדוק את תהליך קבלת ההחלטות שקדם להכרעה הישראלית על העסקה לרכישת מטוסי קרב מדגם F-35 מארה"ב.
2.75 מילארד דולר = 10 מילארד שקל לרכישת 20 מטוסים בסך הכל.

כמובן שרן פקר תת אלוף מגן על העיסקה כמה היא חשובה לבטחון המדינה ולעליונות הצבאית של צהל, והרי ידוע שזה לא נכון כבר עם עולם הטילים וזה אמרו כבר חכמים ממני, שמדינת ישראל טעתה וטועה בגדול שהיא שמה את כובד משקלה על חיל האוויר ובחרה לא להתמקד' בהקמת כוח צבאי של טילים קרקע קרקע שיותר מדויקים, הרבה יותר זולים, ולא מסכנים חיי אדם, ושזה נעשה משיקולים לוא דווקא מקצועיים ולוגיים .
והם הוסיפו ואמרו שבזמן קצר, אפשר לנטרל את חיל האוויר הישראלי בטכנולוגיות הטיליות שיש לאויבים שלנו, עם רמת הדיוק שיש לטילים הם יכולים להוריד את כל המטוסים שלנו ואם לא את כל המטוסים שלנו ,אז חלקם ו/או את המסלולי טיסה ואז מה נעשה ? אפה חיל האוויר הגדול. ?

מה גם שהחמקנות כמו שציין המדען הראשי לשעבר, זה לא כל כך חמקני כמו שהם נוטים למכור לנו .

ובלי קשר לדעתי אם כבר בחרתם להעביר את הכתבה הזאת לעמוד הראשי אז אני אהבתי יותר את הפורמט הראשון שהעלתם שהוא כמו שרשמתי כאן,למרות שהמידע והדברים שיעל הוסיפה הם מעולים וטובים בפני עצמם ,אך לדעתי הכתבה הראשונה הייתה נכונה יותר ,פשוטה , קצרה ,תמציתית, ובעלת נושאים רבים יותר .
avi82
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי Danton » ד' אוקטובר 06, 2010 2:51 pm

"חושב חופשי":
לפני שאני נכנס לעובי הקורה, ומגייס את הזמן לבנות תשובה ארוכה (ארכנית) ומנומקת, תן לי לתהות: מה כל כך מעליב בכך שתייגתי אותו כאיש ימין? האם בזמן שישנתי התיוג הזה קיבל משמעות בעלת נופך מוסרי רע, עד לכדי פלילי? האם התיוג הזה "איש ימין" הינו שווה ערך ל"עושק אלמנות ויתומים", "אנס קטינות", "זולל תינוקות מבית רבן בחלב אימן" ושאר מרעין, בישין וזוועתין? על מה עלי להתנצל, ואיזו האשמה זוועתית עלי לנמק? תמהני.

סמל אישי של המשתמש
Danton
חבר ותיק
חבר ותיק

הבא

חזור אל ירוק / איכות הסביבה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד