ריטלין, הפרעות קשב וריכוז - שיחה מקרית בתחנת האוטובוס

כל מה שקשור לבריאות, תרופות, פסיכיאטריה וכ"ו
חוקי הפורום
לפני פרסום תגובות או נושאים, חובה לקרוא את חוקי הפורום
לא מוצאים את הידיים והרגליים? כנסו לאינדקס של הפורום לגישה נוחה לנושאים שנמצאים בו

Re: ריטלין, הפרעות קשב וריכוז - שיחה מקרית בתחנת האוטובוס

הודעהעל ידי lenon » א' נובמבר 21, 2010 7:15 pm

ניק חמוד,

מה הבעיה עם זה שהמוח עובד לאט...?
אנחנו לא נמצאים בתחרות למרות שזה מה שמנסים להטמיע בנו, כל אחד מבין בקצב שלו. תחשוב על כך שפעם העולם לא היה תחרותי, פעם כל אחד העביר את זמנו בניחותא והבין את הידע שהוא צבר בצורה בהרבה יותר רגועה בלי שאף אחד שם עליו סטופר. והם הבינו את העולם ככל הנראה טוב מאיתנו בהרבה.

אם אני מבין את הגדרותייך להפרעות נכון אז אני מאמין שגם אני מוגדר כלוקה בהפרעות קשב וריכוז ואני יכול לומר לך בפה מלא שאני לא וזאת מבלי להיפגש עם שום פסיכיאטר.
אז לוקח לי זמן יותר מאחרים להבין דברים, נו אז מה???
לעומת זאת אני גאה לומר שמה שאני מבין בסוף, אני מבין כי רציתי להבין זאת בדרכי שלי מבלי שילחיצו אותי לקיר, לזמן, לציון, לתעודה הבזויה, לריצוי החברה.

תקשיב ללבך איש יקר, לא למערכת. תעצור לרגע את גלגל המחשבות והחששות שמתרוצץ לך בפרעות ופחד בראשך ותחשוב לרגע בשקט, מה אתה מרגיש, מה אתה רוצה ואיך הכי טוב לך להשיג את זה ואם אתה מרגיש שלוחץ לך בחזה כשאתה חושב על שיטת הלימוד הנוכחית שלך(מכללה, בתי ספר, מערכת) אז זה אומר כנראה שמקום נפשך לא תואמת למקומות אלו...

תחשוב על זה, זה עוזר בצורה שפשוט אי אפשר לתאר(לי אישית לקח 4 חודשים להתבודד בכפר מופלא בהודו בכדי להבין את הגישה המופלאה הזו השוכנת בכל לב הנושם את גן העדן שאנו חיים בו(ולמדתי זאת לבד דרך חשיבה עצמאית, לא דרך "מדריכים") אך כמו שכבר אמרנו כאן כנושא הדיון - אולי אתה תקלוט את זה מהר יותר...).

ההבדל הוא בין הפחד לאהבה, זה הכל...
בחיים תעשו חיים כי בחיים לא תצאו מהחיים בחיים!
lenon
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי יעל י. » א' נובמבר 21, 2010 11:39 pm

תודה על התגובות ועל הדיון.

יהונתן, אני הולכת לעשות את הדבר הלא בהכרח פופולרי ולדחוף קצת ידע בצורת טקסט. זוהי סדרה שתרגמתי עבור עמותת מגן לזכויות אנוש וסוף סוף גיליתי שהיא יצאה לאור.

תרופות נגד דיכאון - עובדות ותופעות לוואי:

אזהרות של רשויות וסוכנויות בריאות ברחבי העולם בנוגע לתרופות נגד דיכאון

מרץ 2004: מנהל המזון והתרופות הזהיר שתרופות נגד דיכאון ממשפחת ה-SSRI עלולים לגרום ל"חרדה, עצבנות, התקפות פאניקה, נדודי שינה, עוינות, אימפולסיביות, אקתיזיה (חוסר מנוחה קיצוני), היפומניה (התרגשות בלתי נורמלית) ומאניה (פסיכוזה המאופיינת בהתעלות רוח ואשליות גדלות).”

אוקטובר 2004: מנהל המזון והתרופות האמריקאי הורה לחברות התרופות להוסיף אזהרה חמורה במסגרת שחורה על אריזות נוגדי הדיכאון, האומרת ששימוש בהן עלול לגרום למחשבות אובדניות והתאבדות בקרב נערים מתחת לגיל 18. הגיל באזהרה זו הורחב גם לצעירים עד גיל 24. רשויות פיקוח התרופות באוסטרליה, ניו זילנד ויפן הוציאו אזהרות דומות.

אוגוסט 2005: ועדה של הסוכנות האירופאית לתרופות ולבריאות הוציאה אזהרה חמורה ביותר המגבילה את השימוש בנוגדי דיכאון מסוג SSRI בקרב ילדים. באזהרה נאמר כי סמים אלה גורמים לנסיונות התאבדות ולמחשבות אובדניות, תוקפנות, עוינות, התנהגות אלימה וכעס.

והייתי שולחת אותו לראות את הסרט "שיווק השיגעון" (אנגלית) או "שיווק השיגעון" (עברית) או שתזמינו את הדיוידי בחינם אליכם הביתה.

אבל בתכל'ס, שלא תהיה לך איזושהי תחושה של "מטרה שהוחמצה" לגביו... כל אחד בוחר לעשות את מה שהוא בוחר לעשות והמירב שנוכל לעשות עבורו זה להגיע אליו ולתת לו מידע מהימן. אין הרבה יותר מזה. בסך הכל הדבר הקדוש ביותר בחיים הוא חופש הבחירה. גם אם זאת בחירה של אדם לקחת כדורים פסיכיאטרים עד סוף ימיו.
Refusing to serve the conquerors of nations, he sets out to conquer hearts
סמל אישי של המשתמש
יעל י.
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי FreeThinker » א' נובמבר 21, 2010 11:48 pm

יעל,

בסך הכל הדבר הקדוש ביותר בחיים הוא חופש הבחירה. גם אם זאת בחירה של אדם לקחת כדורים פסיכיאטרים עד סוף ימיו.

אני לא אתווכח על מה הדבר הקדוש ביותר, יש שיגידו חופש הבחירה, יש שיגידו שהחיים עצמם זה הדבר הקדוש ביותר, אבל אני חושב שאין מישה שיחלוק על הקביעה שלאדם מותר לעשות ככל העולה על רוחו כל עוד הוא לא פוגע באחר, כל עוד אין נזק סביבתי למעשיו, את יכולה לומר זאת על מי שנוטל כדורים פסיכיאטריים? שהנזק לסביבה הוא לא מורגש כלל? שאין לך בעיה עם נהג אוטובוס או טייס על כדורים פסיכיאטריים? והעיקר שחופש הבחירה לא נפגע?

צר לי, אבל הפעם אני לא יכול להסכים עם קביעתך :(
הנוסחה לחקר האמ"ת - אם מצאת, תאמין!!
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי יעל י. » א' נובמבר 21, 2010 11:53 pm

צודק.

ועדיין מה תגיד לאדם? תנפנף מולו בזרועותייך?

יש לי חברה שאיימה לנתק קשר עם חברה אחרת שלה כשזו תכננה להביא תינוק בשעה שהיא נוטלת כדורים פסיכיאטרים. חברה שלי, עם תואר בפסיכולוגיה ופגועת פסיכיאטריה לשעבר, שמה על הבחורה הזאת משמעת ואמרה לה שהיא בחיים לא תוכל להישאר איתה בקשר אם ההיא תעשה דבר חמור כמו למכר את התינוק שלה לכדורים פסיכיאטרים בעודו ברחם וגרוע מזה ("בשנת 2005, ניתוח התיקים הרפואיים בארגון הבריאות העולמי גילה כי תינוקות שאמותיהם נטלו נוגדי דיכאון מסוג SSRI עשויים לסבול מתסמיני גמילה. מחקר שפורסם במגזין "ארכיונים של רפואת ילדים ונוער" בפברואר, 2006, קובע אף הוא שכמעט שליש מכל התינוקות שנולדו לאימהות שנטלו נוגדי דיכאון מסוג SSRI במהלך ההיריון, סבלו מתסמיני גמילה כגון רעידות, הפרעות שינה ובכי צווחני. הרשות האוסטרלית לתרופות הזהירה כי שימוש בנוגדי דיכאון מסוג SSRI במהלך ההיריון מעלה את הסיכוי ללדת תינוק עם מום בלב. לפי מנהל המזון והתרופות האמריקאי, שימוש בנוגדי דיכאון במהלך ההריון עשויים להעלות את הסיכון לפגמי לידה חמורים אצל תינוקות בני יומם, כולל פגם בלב. רשות הבריאות בקנדה מזהירה כי נטילת נוגדי הדיכאון מהדור החדש עלולים לשים תינוקות בני יומם בסיכון למחלות ריאה ולב נדירות" - המקור הוא אותו הלינק מההודעה הקודמת שלי).

אבל זאת לא טקטיקה שאפשר להפעיל על כל אזרח בכדור הארץ. צריך ללכת ישר למקור ולהפיץ מספיק ידע שיהרוס את כל ההסכמה הציבורית שיש מול המחדל שקוראים לו פסיכיאטריה.
סמל אישי של המשתמש
יעל י.
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי FreeThinker » ב' נובמבר 22, 2010 12:17 am

יעל י. כתב:ועדיין מה תגיד לאדם? תנפנף מולו בזרועותייך?

לגבי אדם ספציפי אין לי מה לעשות, הוא גם לא יודה בפני שהוא על כדורים, ובצדק מבחינתו.
אני אבל כן חושב ודורש שמי שמסיע אנשים או אחראי לאנשים ובטיחותם בכל דרך צריך להצהיר שהוא לא נתון להשפעת כדורים פסיכיאטריים, זו הדרך הטובה ביותר להילחם בהצפה המאסיבית של הכדורים הפסיכיאטריים, שאנשים יחשבו על הכיס שלהם ואולי זה ימנע מהם לסכן חיי אחרים ועל הדרך את חייהם שלהם.

צריך ללכת ישר למקור ולהפיץ מספיק ידע שיהרוס את כל ההסכמה הציבורית שיש מול המחדל שקוראים לו פסיכיאטריה.

כיום הפסיכיאטריה היא ברמה שווה לזו של בית המשפט, חורץ גורלות, לא פחות. איך בדיוק משכנעים את בית המשפט שכל הרוצחים\אנסים\פדופילים ששוחררו לחופשי בגלל חוות דעת פסיכיאטרית הם בעצם כן מסוכנים לציבור ושהפסיכיאטרים עצמם מבססים את חוות הדעת שלהם על ניסוי וטעייה ולא על מדע אמיתי?
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי emet1 » ב' נובמבר 22, 2010 12:23 am

כיום הפסיכיאטריה היא ברמה שווה לזו של בית המשפט, חורץ גורלות, לא פחות

חריצת הגורלות של הפסיכיאטריה היא לא רק בבית משפט גם מחוצה לו.
רפואה תמיד היתה שווה לבית משפט,שניהם חייהם של אנשים תלויים בהם.
לכן כבר אמרו חז"ל: "הטוב שברופאים לגיהנום"...
emet1
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי FreeThinker » ב' נובמבר 22, 2010 12:52 am

משהו שיסביר יותר את אמרת חז"ל:
מהרש"א (ר' שמואל אדלס, מאה ה-17) : "טוב שברופא", דהיינו שמחזיק את עצמו לטוב ולמומחה שברופאים, שאין כמוהו, וסומך ביותר על המחאתו מתוך גאוותו ולפעמים הוא טועה בטבע זה החולה וממית את החולה ברפואותיו, אבל יש לו לישא וליתן עם שאר הרופאים כיון שהוא סכנת נפשות".

המאירי ר' מנחם ב"ר שלמה לבית מאיר מבאר : "טוב שברופאים לגיהנם", מפני שכמה פעמים שופך דמים מפני היאוש, ושאינו משתדל כראוי במלאכת רפואתו, או שאינו יודע לפעמים סבת החולי ודרך רפואתו ועושה עצמו בקי".

המאירי מביא, איפוא, 3 סיבות לגנותם של רופאים:

1. חוסר אחריות וחוסר התלהבות במלאכתו.

2. "מפני היאוש". ענין חשוב, כאשר הרבה רופאים סרבו לטפל במקרים חמורים (כבר בזמן העתיק).

3. "עושה עצמו בקי" : אם הוא אינו יודע, הוא צריך להתייעץ עם מומחה.

וכך, שהטוב שברופאים עלול לגרום לשפיכת דמים, ועל כן עלול לנחול גיהנם.

מתוך: http://www.medethics.org.il/articles/AS ... 021021.asp

אבל... מה הקשר בין רפואה לפסיכיאטריה?
מה המכנה המשותף שלהם, למעט החלוק הלבן והתואר ד"ר?
רפואה מבוססת על מדע, אפילו על מדע מדוייק, פסיכיאטריה היא האם-אמא של ה"ניסוי וטעייה", מדוע לשים אותם בסל אחד?
ומה בקשר ל"הטוב שבעו"ד לגיהנום"? מה אמרו על זה חז"ל?
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי nick1986 » ב' נובמבר 22, 2010 2:55 pm

רגע, והבעיות החברתיות שלי, לא מעידות על הפרעת קשב וריכוז ?
או שמא, הן מעידות על כך, שאני פשוט לא חי במדינה הנכונה...
nick1986
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי FreeThinker » ב' נובמבר 22, 2010 4:14 pm

nick1986 כתב:כאחד שסובל מהפרעת קשב וריכוז, קשה לי להאמין שלא קיימת הפרעה כזאת.
אני לומד במכללה, וכשאני יושב בשיעורים, אני לא מסוגל להתרכז ב-100%, גם אם יש שקט מוחלט.
המחשבות מתפזרות, וגם שמתי לב שהרבה פעמים, משהו שמישהו אחר קולט בפרק זמן מסוים, אז לי לוקח לקלוט את אותו הדבר,
בהרבה יותר זמן ! ואותו דבר קורה כשנגיד, המרצה שואל שאלה, אני חושב על התשובה, וכשבקושי התחלתי לחשוב על התשובה, בא איזה שמוק וכבר
שולף את התשובה ! וזה לא שבהכרח לא ידעתי, פשוט באותו רגע לא הייתי ממוקד.
ובכלל, עכשיו אני מבין טוב מאוד, למה בעבר, אנשים שאני מכיר, היו אומרים עליי שאני אדיש.
ועכשיו אני מבין, גם למה לי לוקח לאכול ארוחה, לפחות פי 2 יותר זמן מאשר למישהו אחר היה לוקח לאכול את אותה ארוחה בדיוק.
וגם קורה לי כל הזמן, שקשה לי להתחיל לבצע מטלה כלשהי ( לדוגמא-שיעורי בית ), וגם כשאני מתחיל, אני לא מסוגל להתרכז במטלה ב-100%.
וגם אומרים, שמופרעי קשב וריכוז, הם בד"כ מדוכאים, לא מרוצים משום דבר וקשה להם מבחינה חברתית-זה בדיוק מה שקורה אצלי !
הרי הפרעת קשב וריכוז, היא תוצאה של מחסור בדופמין במוח.

יש לציין, שאני מטפל בהפרעה זו, ע"י קפסולות אומגה 3 משמן המרווה, של חברת מרוולס.
כרגע, אני לא יכול להגיד שזה מביא את הבשורה, ולכן, אם זה לא יביא את הבשורה, אשקול מעבר לקונצרטה.

שלום ניק,

נתחיל בכך שאתה לא מופרע קשב וריכוז (איזו הגדרה נוראה, ועוד להגיד אותה על עצמך), מהסיבה הפשוטה שלא הוכיחו שיש דבר שכזה, כשניסו להוכיח שיש דבר כזה זה מה שקרה: http://www.nrg.co.il/online/29/ART1/078/158.html, אז עד שתוכיח לי אחרת (והרי המחקר נשרף) אתה לא חולה בשום הפרעה.

עצם זה שהמחשבות שלך מתפזרות למקומות אחרים שהם לא המורה או השיעור זה רק מראה שאתה נורמלי לחלוטין, מי שיכול יום אחרי יום לשבת במשך שעות בלי לזוז או שמחשבתו תנדוד ולהקשיב ולעכל כל שביב מידע (רלוונטי ולא רלוונטי) שהמרצה אומר, הוא הרבה יותר לא נורמלי ממך, אני מקנא בך שאתה מסוגל להתנתקות, אני צריך שתהיה מהומה גדולה כדי שדעתי תוסח.

האם בכל נושא אתה האחרון שקולט? האם יש נושאים שיותר "מדברים" אליך? אם תתן לי לשמוע הרצאה על ימי הביניים אני לא מאמין שאחזיק מעמד בלי להירדם, וגם אם לא ארדם אין סיכוי שמשהו ממה שנאמר נכנס למוחי כדי להישאר שם, זה פשוט לא מעניין אותי. עצם זה שהגעת ללימודים במכללה ללא ריטלין אומר שיש דרכים אחרות לקלוט חומר ולפלוט אותו (כדרישת המערכת החינוכית בימינו) בלי לשחק לך עם החיווטים במוח.

אם ממש בא לך לשמוע על הנוירוטרנמיטורים שהשינויים בהם קשורים בהפרעת קשב אז זה לאו דווקא הדופמין אלא שילוב של דופמין, נוראפינפרין וסרוטונין, אבל כל העניין של חוסר איזון כימי במוח הוא לא יותר מאשר השערה ולא הוכח (ולא יכול להיות מוכח) מעולם כגורם הרשמי להפרעת קשב וריכוז. אם כבר יש לך בעיה כלשהי אז תמצא אותה בספקטרום הרחב שנקרא לקויות למידה. זה שונה מהותית מהפרעות קשב וריכוז ולמשל קונצרטה שתינתן למישהו עם לקות למידה יכולה רק להחמיר את הלקות (בנוסף לעוד שלל רעות אחרות) ולא לעזור כלל. ישנם היום יותר מדי מכונים לאבחון, מטרתם היא הכיס שלך, כמו מטרתם של קופות החולים, יש אינטרס למצוא אותך לא בריא ובעל הפרעה כלשהי, לכן הגדרת ההפרעה הזו היא כה רחבה עד כי אפשר לכלול לתוכה כל אחד, עבור על רשימת הסימפטומים שמגדירה אותך כחולה בהפרעה ותראה שלכל אדם יש חלק מהסימפטומים (6 מתוך 9 זה הרף, כאילו שאפשר לקבוע משהו מדעי גרידא בעזרת סטטיסטיקה, מעניין אם גם כדי לקבוע אוטיזם אתה צריך לענות על 6 מ9 הגדרות או ששם זה 100% כן או 100% לא).

יש אנשים מדוכאים, ישנם הרבה סיבות, יש גם הרבה תופעות לוואי לתרופות שהסימפטום שלהם זה דיכאון, אין זה אומר שמי שמדוכא הוא בעל הפרעה כלשהי, הגדרה זו רק נועדה להכליל חלק גדול מהאוכלוסיה כעונה על הקריטריון, הרי כל מי שיש לו לקות למידה ולא גילו אותה אז הוא מדוכא (ובצדק), הוא מרגיש שהוא לא מצליח לתפקד כשאר האנשים סביבו, אין זה אומר כלל ועיקר שהוא מופרע קשב. ובוא תחשוב על הנקודה הבאה, הפרעות קשב מאבחנים היום בגיל 6, מדוע דווקא הגיל הזה נבחר? לפני כיתה א' הילד נמצא במסגרת מגוננת שנותנת לו תשומת לב אישית יותר (גננת על כל 3 תלמידים), הוא אוכל מזון בריא יחסית עם כל הילדים בגן, ישן טוב ולעיתים אף קם יקיצה טבעית (הבן שלי בן 2 וחצי ואני יכול למנות על יד אחת את מספר הפעמים שלא קם ביקיצה טבעית), בשעות הגן הוא מוציא אנרגיה ומשחק בדברים שמעניינים אותו ומקבל עזרה די מיידית בכל מה שהוא מתקשה או צריך עזרה. לוקחים ילד מהמקום הבטוח והחמים הזה לספסל לימודים לשבת כל יום 4 שעות ומעלה ולשמוע מישהו מדבר אליו ואל עוד 30 ילדים (לפחות), אם הוא צריך עזרה הוא צריך לחכות לתורו או לנסות לפתור לבדו, הוא בד"כ קם מוקדם יותר (כי ביה"ס בד"כ רחוק יותר מהגן) ולכן ישן פחות טוב (בטח אם יש לו גם שיעורי בית להספיק). לוקחים ילד שכזה ועושים לו אבחון, ההגיון רק אומר שלפחות ל50% יגלו (עפ"י ההגדרות הרחבות של ADHD) הפרעות קשב וריכוז, אם לא כך הרי משהו לא תקין, ובאמת מוצאים ל25% בעיות קשב וריכוז וכבר מגיל 6 הילד יעביר את שנות ההתפתחות והבגרות שלו בלקיחת כדורים פסיכיאטרים כל יום, נעזוב את ההשלכות ההתפתחותיות (עבור הגוף והמוח), אבל עצם הקישור שיהיה לילד הזה לכל חייו בין שינוי מצבי רוח ללקיחת כדור הוא מעשה עוול נוראי שיכול היה להימנע אם המטרה הייתה באמת טובת הילד ולא טובת יצרני הכדורים (שכל שנה מדווחים בשמחה על מכירות שיא, כמה שיותר חולים יותר רווחי :( ), אל תהיה חלק מהסטטיסטיקה.

אם קצה נפשך ואתה חושב שעברת את כל השלבים האפשריים ואתה עדיין מאובחן כבעל הפרעת קשב, יש אלטרנטיבות טבעיות לריטלין ודומיו. ריכוזית זה רק שם אחד שאני זוכר אבל חפש בגוגל ותמצא שיש לפחות עוד 4, אבל בבקשה תגיע לזה רק לאחר שעברת את כל האבחונים שצריך כדי לקבוע אם אתה מופרע קשב. אם את האבחנה שלך קיבלת מפסיכיאטר אז כל מה שאמרתי קודם לא רלוונטי, פסיכיאטריה איננה מדע ומי שמתהדר בתואר פסיכיאטר הוא קרוב יותר להפרעה נפשית ממך, לא הייתי קונה מפסיכיאטר מסטיק בזוקה, בטח שלא הייתי מסתמך על חוות דעתו החובבנית (בשיטת ניסוי וטעייה) לגבי סימום הילד שלי לכל חייו. אני אינני רופא ואיני יכול להמליץ לך מה לעשות אבל עצם העובדה שהגעת לכאן מראה על מוח בריא ופעיל, חקור עוד על הפרעות הקשב והכדורים הפסיכיאטרים לפני שתעשה את הצעד לכיוון הקונצרטה.

בכל שאלה אתה מוזמן לפנות אלי ואשמח לעזור בעזרת הידע שברשותי, אני יודע על לפחות עוד אחת שתשמח גם :)
אך בבקשה, אל תחשוב שמשהו לא טוב איתך, רק עצם המחשבה הזו יכולה לגרום לדיכאון, אם היו מתחילים לתת ריטלין בכמויות של היום לפני 500 שנה אז אני ואתה עדיין היינו מדברים רק פנים לפנים (לא בעזרת רשת אינטרנט וירטואלית), כל הממציאים הגדולים (וגם הקטנים) היו "לא נורמליים", בזכות היתרון היחסי הזה שלהם הם הצליחו היכן שאחרים לא ניסו כלל, אין זו סיבה לדיכאון אלא לגאווה. היה גאה בעצמך, זה השלב הראשון והחשוב, אח"כ יבוא גם השאר.
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי יהונתן » ב' נובמבר 22, 2010 7:21 pm

תודה יעל!

הי ניק, ברצוני לחזק את לנון וחושב חופשי ואמת1, כל ההגדרות שמתמיעה בנו המערכת נמצאות בשביל
לגרום לנו לחשוב שאם אנחנו לא כמו כולם אז משהו אצלינו לא בסדר. אני גם לא הסתדרתי
עם כל הקונספט הזה של בית ספר, ו40 ילדים על מורה אחת, ולשבת על התחת 8 שעות,
לדעתי זה מטורף וזה עושה הרבה נזק, אני גיליתי על עצמי (לא כמו שדחפו לי לחשוב בב"ס)
שאני יכול ללמוד נפלא, ולהפיק מזה תועלת רבה, ושאני לא טיפש ואין לי שום בעיה, אלא פשוט
אני לומד לפי השעון שלי, לפי החשק שלי, והזמן שלי, זה עובד לי נהדר, לחשוב שאנחנו
מכונות עם "מהירות מעבד" שצריכות לעמוד בקצב שקבעו ב"מערכת" זו טעות פנדמנטאלית בשבילי.
אני אומר: מי שרוצה וזה עושה לו טוב, שילמד בב"ס - מי שעדיף לו בלי, אין שום סיבה הכוח.
(אמת1 :P אז אני לא היחיד שלא סיים ב"ס)
ואני גם מזדהה איתך על זה שלא הסתדרתי עם כולם, רוב הילדים לא הבינו את השקט שלי,
והיו אלימים פסיכולוגית,.
סמל אישי של המשתמש
יהונתן
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי FreeThinker » ב' נובמבר 22, 2010 7:57 pm

יהונתן,

תגיד לי זו הייתה כל הזמן החתימה שלך??
זה פשוט גאוני!! ;T2 ;T2 ;T2

דנטון,
לתשומת ליבך, לצרף את הסרטון לפורטל ההפלרה!!
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי nick1986 » ב' נובמבר 22, 2010 8:23 pm

תודה על התגובות התומכות, חבר'ה !
והרגע הזכרתם לי, שאיפשהו קראתי ( לא יודע עד כמה זה נכון ), שאיינשטיין הוגדר כמופרע קשב וריכוז.
לחבוב לא היו אפילו 8 שנות לימוד, ותראו מה יצא ממנו !
nick1986
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי FreeThinker » ב' נובמבר 22, 2010 8:59 pm

ניק,

הנה כמה דוגמאות (יש הרבה יותר!!): http://www.hagar-psychodrama.com/web_ar ... ory_id=170
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי emet1 » ב' נובמבר 22, 2010 10:09 pm

פריתינקר אמר:"ומה בקשר ל"הטוב שבעו"ד לגיהנום"? מה אמרו על זה חז"ל?

אה,בשביל זה לא צריך את חז"ל יש פסוק מפורש.

"עו"ד מעט ואין רשע והתבוננת על מקומו ואיננו" ;D

ניק:
להיות עם הפרעות קשב וריכוז לשטויות שמדברים זה ברכה...
להיות לא נורמלי בדור הזה זה גם ברכה...
לאכול לאט זה ברכה...

כתבת:
וגם שמתי לב שהרבה פעמים, משהו שמישהו אחר קולט בפרק זמן מסוים, אז לי לוקח לקלוט את אותו הדבר,
בהרבה יותר זמן !

השאלה היא ,לא כמה זמן לקח לך לקלוט.
אלה,האם מה שקלטת,נשמר...
emet1
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי יעל י. » ג' נובמבר 23, 2010 12:00 am

אחלה דיון חבר'ה.

פרית'ינקר, הבחור גאון, הא?? מראה לך כמה אפשר ללמוד כשלא לומדים על פי הספר. יהונתן למה שלא תפרסם את השיר שלך בתור פוסט בפני עצמו?

זה מזכיר לי שיחה שהיתה לי עם חברה שלומדת עכשיו לפסיכומטרי. היא כולה במחאה על זה שהיא חייבת ללמוד להקיא מידע בלי לחשוב ולא לומדת מזה שום דבר בעצם, ושיש ציפיה ממנה שתהיה כמו תוכי. נתתי לה את הטיפ שלי שבזכותו האנגלית שלי טובה ובזכותו אני דוברת שוודית שוטף - להבהיר כל מילה שלא מבינים במילון, כל הזמן. היא סיפרה לי שפעם אחרונה שנתתי לה את הטיפ הזה, היא לקחה ספר באנגלית והתחילה לכתוב במחברת נפרדת כל מילה שלא הבינה, ושזה עבד והיא למדה אבל שזה לקח הרבה זמן. אמרתי לה, בובה, כשאני למדתי שוודית, עשיתי אותו הדבר. לקחתי ספר ("האחים לב ארי" של אסטריד לינדגרן, שקראתי גם בתור ילדה וזה אחד הספרים היפים ביותר שיש), לקחתי מחברת ריקה וכל מילה ומילה שלא ידעתי, כתבתי, פירשתי ועשיתי משפטים, עד שהמילה היתה באמת "שלי". אמרתי לה שעשיתי את זה במהלך כל הספר ושעד סוף הספר זה כבר רץ מהר והיו הרבה פחות מילים שלא ידעתי. בסך הכל אי אפשר אחרת, אי אפשר ללמוד בלי ללמוד.

מעבר לזה אמרתי לה שבתור מורה פרטית לאנגלית אני רואה איך המורים לאנגלית לא מלמדים את הילדים לקרוא - הם מלמדים את הילדים *טריקים*! הם מלמדים אותם איך לעקוף את ההבנה הבסיסית של המילה, לא מתמקדים מספיק על קריאה, פשוט מדלגים לגמרי על הבסיס.

היא הסכימה איתי ואמרה כמה שזה מכעיס אותה עכשיו בפסיכומטרי, שהיא צריכה לשלם 10 אלף שקל כדי להתאמן למבחן שלא עוזר לה בכלל רק כי היא רוצה להיכנס לאוניברסיטה.

אמרתי לה, את יודעת מה עכשיו אני נזכרת, הבחור שהמציא את הפסיכומטריה, הוא היה ממייסדי האאוגניקה! כן כן חבר'ה, פרנסיס גלטון, בן הדוד למחצה של דרווין, פיתח את נושא הפסיכומטריה והמבחנים הפסיכומטריים, והוא היה ממייסדי האאוגניקה ולמעשה האדם שטבע את המונח "אאוגניקה". קראו עליו בוויקי, יש עליו ערך מאוד מעניין. אז אמרתי לה, לחברה שלי, שזה מעניין שהמבחן הפסיכומטרי של האאוגניסט גלטון נמצא בשערי הכניסה של האוניברסיטה, שבפני עצמה מהווה סוג של יצירת מעמדות בחברה. ידידי פרנטיס אפילו טוען שאנשים שעברו הכשרה אוניברסיטאית על פי רוב יתמכו או יוכלו לחשוב שיתמכו ברעיון של דילול אוכלוסין, של אנשים ששווים יותר ושווים פחות, משום שהם עברו כזו "אינדוקטרינציה" (חינוך) וקיבלו כל כך הרבה נתונים כוזבים לגבי החיים (לדוגמה נושא ההתחממות הגלובלית). כמובן שאי אפשר להכליל וזו רק דעתו.

אז חברתי ענתה... "תגידי, הבחור הזה גלטון, הוא כבר מת???"

אמרתי לה שכן והתחלתי לצחוק - אם הוא היה עדיין חי, במידה ולא היו הורגים אותו בגלל האאוגניקה, בטח היו כבר הורגים אותו בגלל הפסיכומטרי. :)
סמל אישי של המשתמש
יעל י.
חבר ותיק
חבר ותיק

הקודםהבא

חזור אל בריאות הגוף והנפש / רפואה / תזונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד