ההרצאה הכי חשובה שתשמעו אי פעם - גארי יורופסקי (על טבעונות)

כל מה שקשור לבריאות, תרופות, פסיכיאטריה וכ"ו
חוקי הפורום
לפני פרסום תגובות או נושאים, חובה לקרוא את חוקי הפורום
לא מוצאים את הידיים והרגליים? כנסו לאינדקס של הפורום לגישה נוחה לנושאים שנמצאים בו

ההרצאה הכי חשובה שתשמעו אי פעם - גארי יורופסקי (על טבעונות)

הודעהעל ידי סוקרטס » ד' אפריל 13, 2011 4:32 am

הרצאה מאלפת של גארי יורופסקי על זכויות בעלי-חיים וטבעונות שהתקיימה באוניברסיטת ג'ורג'יה טק בקיץ 2010.
יורופסקי שופע ידע, מנפץ מיתוסים נפוצים, ומעלה נקודות מרתקות אודות בחירותינו האישיות היומיומיות. כאן ועכשיו, בהישג ידינו, למען חברה צודקת יותר, וגוף ונפש בריאים יותר
כל זאת, עם כריזמה נדירה ולב ענק. זהו נאום חובה עבור כל אדם אשר אכפת לו מבעלי-חיים לא-אנושיים או המעוניין להפוך את העולם למקום טוב יותר.
סוקרטס
חבר חדש
חבר חדש

Re: ההרצאה הכי חשובה שתשמעו אי פעם - גארי יורופסקי (על טבעונות)

הודעהעל ידי uriburi » ו' אפריל 15, 2011 4:47 pm

לא יאומן ומעבר למילים.
ההתיחסות ליצורים חיים כאל חפצים מאפיינת פאתלוגיה פסיכופטית וזו הסיבה שהמשטרה מנחה הורי קרבנות חטיפה לפנות אל החוטף באמצעי התקשורת תוך שיבוץ חוזר ונשנה של שם הקרבן להבדילו בדעת החוטף מחפץ. ההתנהלות של המין האנושי כנגד בעלי חיים היא פסיכופטית פיור. ראו מלחמות שוורים, ואיזה תענוג חולה מפיקים כל כך הרבה אנשים מהתעללות ארוכה בשור. בהקשר רלבנטי להרצאה זה אולי ניתן לתהות: מה תאמר לחייזר מפותח יפה אינטלקטואלית מוסרית וגופנית שירצה לאכול אותך כמו שאתה אוכל פרה? מה זה פרה? זה כמו בנאדם עם עטינים ועם פחות ארבעים, חמישים, אייקיו. לא כולנו הלכנו על הירח וקיבלנו נובל על גילוי הסליל הגנטי.
uriburi
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי firefox » ו' אפריל 15, 2011 6:54 pm

כאן אנחנו מסכימים אורי בורי. :)
firefox
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי Bish » ו' אפריל 15, 2011 8:13 pm

וואו, כשה רק לחצתי על הסרטון כדי להקשיב להרצאה.. לא ציפיתי שהיא תהיה כל כך חזקה\משכנעת\מעניינת או הכל ביחד..
זאת הרצאה שאחריה אתה לא מסתכל על הדברים באותה צורה..
ממליץ לכולם לצפות, מי שמחליט שלא לצפות זה הפסד.. הפסד גדול :THUMBDOWN
Bish
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי FreeThinker » ב' פברואר 27, 2012 8:27 pm

מי שמצליח לצלוח את כל הסרטון הזה וללכת מחר בבוקר לסופרולקנות שניצל, מעדן חלב או ביצים אני אישית חושב שיש משהו מאד לא בסדר איתו.
הבעיה היא שרוב האנשים שאני מכיר הם לא בסדר כנראה, ולכן גם העולם נראה כפי שהוא נראה...

הנוסחה לחקר האמ"ת - אם מצאת, תאמין!!
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי emet1 » ב' פברואר 27, 2012 10:14 pm

אכן סרטון מחליא במיוחד לעירוני כמוך שרגיל לראות את העוף בצלחת. באיזה גיל גילית שזה בכלל תרנגולת???

אבל יש גם צד מגוחך בסרטון הזה,
א׳. עצם זה שזה סרט. רוב העולם אין להם מושג איך נראה לא שיטת גידול ובטח לא שחיטה או לול..
ב׳ דם זה לא דבר נעים לראות. בדיוק כמו ניתוח או לידה.
ג׳ הכנסת תמונות התעללות קשות בחיות כל כמה רגעים,של אנשים של חולי נפש. כביכול זה כך בכל מקום.
ד׳ לגבינו יש פחות נפקא מינה עקב הכשרות. כך שאם היית צריך לעשות סרטון כשר זה היה נראה לגמרי אחרת. טוב... אולי לא למי שחושב ששוארמה גודלת על השיפוד...
ה׳ שחיטה כשרה כבר הוכח מדעית שזו הדרך הכי פחות כואבת . מה שרואים זה רפלקסים. אני ראיתי תרנגול שרץ בלי ראש למשך רבע שעה מישהו ניסה לתפוס אותו עם הרגל שהוא לחץ עליו עם הרגל, התרנגול עשה קו..קו...ריקו. לא יאומן מסתבר שזה מהריאות הקוקוריקו.

הפרות לחלב בארץ גודלות בתנאים מעולים ורק הולך ומשתפר.
תרנגולות,
המצב לא מזהיר. האפרוחים ממוינים המקור נקטם והתרנגולות בכלוב עלוב בתנאים מחפירים.
סתם לידע כללי, תרנגולת ״זקנה״ בת שנתיים שהפסיקה להטיל ונידונה להפוך לבונזו ,במידה והיא תשוחרר לחצר אחרי חודש היא תחליף נוצות תראה כמו נסיכה לבנה ותתחיל להטיל ביצים כתומות וטעימות למשך שנתיים שלוש.( מתוך ניסיון)
אולי יש תקווה עם ״ ביצי חופש״
עופות לבשר,
על הפנים, עד כדי כך ששיטת הגידול גורמת למומים שיוצא לפעמים שלול שלם יוצא טרפה בשחיטה. דלקות בריאות גידים קרועים וכו

לעניות דעתי?
צריך להתמקד בנושא תרנגולות לביצים .הכי הרבה צער מיותר עם פתרון יחסית קל. שם יש סיכוי.
emet1
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי poyas » ג' פברואר 28, 2012 12:24 am

בסופו של דבר, בלי כל התהליך הבאמת לא מוסרי שהחיות האלה עוברות,
אני בתור חיית אדם נטו! לא אמור בטבע שלי לאכול בשר?
poyas
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי razdmt » ג' פברואר 28, 2012 12:27 am

emet1 כתב:אכן סרטון מחליא במיוחד לעירוני כמוך שרגיל לראות את העוף בצלחת. באיזה גיל גילית שזה בכלל תרנגולת???

א׳. עצם זה שזה סרט. רוב העולם אין להם מושג איך נראה לא שיטת גידול ובטח לא שחיטה או לול..
ג׳ הכנסת תמונות התעללות קשות בחיות כל כמה רגעים,של אנשים של חולי נפש. כביכול זה כך בכל מקום.
ד׳ לגבינו יש פחות נפקא מינה עקב הכשרות. כך שאם היית צריך לעשות סרטון כשר זה היה נראה לגמרי אחרת. טוב... אולי לא למי שחושב ששוארמה גודלת על השיפוד...
ה׳ שחיטה כשרה כבר הוכח מדעית שזו הדרך הכי פחות כואבת . מה שרואים זה רפלקסים. אני ראיתי תרנגול שרץ בלי ראש למשך רבע שעה מישהו ניסה לתפוס אותו עם הרגל שהוא לחץ עליו עם הרגל, התרנגול עשה קו..קו...ריקו. לא יאומן מסתבר שזה מהריאות הקוקוריקו.

תרנגולות,
המצב לא מזהיר. האפרוחים ממוינים המקור נקטם והתרנגולות בכלוב עלוב בתנאים מחפירים.
סתם לידע כללי, תרנגולת ״זקנה״ בת שנתיים שהפסיקה להטיל ונידונה להפוך לבונזו ,במידה והיא תשוחרר לחצר אחרי חודש היא תחליף נוצות תראה כמו נסיכה לבנה ותתחיל להטיל ביצים כתומות וטעימות למשך שנתיים שלוש.( מתוך ניסיון)
עופות לבשר,
על הפנים, עד כדי כך ששיטת הגידול גורמת למומים שיוצא לפעמים שלול שלם יוצא טרפה בשחיטה. דלקות בריאות גידים קרועים וכו

לעניות דעתי?
צריך להתמקד בנושא תרנגולות לביצים .הכי הרבה צער מיותר עם פתרון יחסית קל. שם יש סיכוי.

עצם העובדה שאתה חושב שזה מוסרי והגיוני לרצוח בעלי חיים ולגדל אותם בתנאים מזוויעים רק לשם התעבה שלך לבשר עסיסי, למרות שיש כיום אלפי אלטרנטיבות אחרות בחוץ, שאינן פוגעות באף יצור חיי, מראה עד כמה הטענות שלך על שחיטה כשרה או לא היא מגוחכת ולא רלוונטית. איזו תפיסת חיים משונה. להצדיק לקחת נשמה מיצור חיי על ידי כל מיני המצאות דתיות, כאילו שתרגישו מוסריים. הא, בעצם זה מה שקורה גם בין בני אדם, רצח בשם הדת ואלוהים. גם בין בני האנוש יש הפרדות והרגשת עליונות אחד על השנייה, כדוגמת העם הנבחר והסגולה והנציונל-סוציאליסטי, ובכוונה נתתי את שני קצוות המדרס. ואם אצטט את פיתגורס, הבנאדם הבין את זה עוד לפני 2500 שנה בערך- "כל עוד בני אדם הורגים בעלי-חיים, הם יהרגו בני אדם. מי שזרע את זרע הרצח והכאב, לא יכול לקצור שמחה ואהבה." כמה שהמשפט הזה מתאים ומכאיב כאחד לאנושות. אם רק היינו יודעים, כאנושות, מה זאת סבלנות, חמלה ואנושיות אמתית לחיות החלשות מאיתנו אז אולי היינו מגיעים לעמק השווה ולגאולה בנינו ובין עצמינו.
אני באמת מאמין שאחד השלבים ההכרחים לשבירת האגו, להתפחות האישית שלך, לריפוי עצמך והעולם כולו הוא מעבר לתזונה לצמחונות\טבעונות. הגיע הזמן להתפכחות והתעוררת, לשבירת המחסום וההתניה הגדולה והנוראה ביותר של החברה.
razdmt
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי איול » ג' פברואר 28, 2012 7:11 am

הרצאה מעולה. הנה ההרצאה שהפכה אותי לטבעוני לפני כמה חודשים: http://v20.lscache2.googlevideo.com/vid ... D9&key=ck1
איול
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי kreskas » ג' פברואר 28, 2012 9:32 am

סם כבד =בשר
מידת ההיתמכרות כרונית : ברמות של הרואין
קשה מאוד להיתנזר מבשר :
ביום השלישי אני מרגיש חולשה : וכאבי ראש :
לפעמים אני גם לא מחזיק מעמד עד היום השלישי :
פעם ביליתי כמה ימים במינזר בתאילנד : אוכל מדהים : בופה מדהים של הכל : חוץ מבשר :OHMY
גם שם : שלושה ימים ולא יכולתי להפסיק לחשוב על ה''בסטות'' שמוכרות בשר על האש : בחוץ!

מנסיון שלי : אנשים שלא אוכלים בשר מגיבים הרבה יותר מהר לסמים פסיכודאלים :ARGH
הם לא מפספסים את החויה ומגיעים כניראה יותר רחוק .ויותר מהר :
זאת אחת הסיבות ששיכנעו אותי שאכילת בשר מעקבת התפתחות רוחנית :
ואולי זאת הסיבה שמאביסים אותנו בדם הזה :
מהשניה שיש לנו שיניים : ואפילו לפני !!!

אבל ברור שזאת רק דעתי האישית מנסיון החיים שלי !!! :CRY
kreskas

הודעהעל ידי FreeThinker » ג' פברואר 28, 2012 11:05 am

emet1 כתב:אכן סרטון מחליא במיוחד לעירוני כמוך שרגיל לראות את העוף בצלחת. באיזה גיל גילית שזה בכלל תרנגולת???

תרנגולות,
עופות לבשר,

לעניות דעתי?

אני לא יודע מאיפה להתחיל בכלל אז נתחיל מהא"ב ונתקדם.

א. זה לא מגוכח שזה סרט, אבל זה עצוב שזו הדרך היחידה שבה אנשים פוגשים את המסע של החיה, מהלידה עד המקרר.
ב. דם זה בהחלט לא דבר נעים לראות אבל איך אתה בכלל יכול להשוות בין דם שנשפך ומותז בניתוח הכרחי או בלידה משמחת לבין דם שנשפך למטרות תאוות החיך של החיה האנושית?
ג. הכנסת תמונות ההתעללות הן במקום משום שזה לא מקרים בודדים, זו התנהלות מאד שכיחה של אנשים שאין להם חמלה על בעלי חיים והורגים אותם בסיטונות, אלו תופעות הלוואי של השתתפות בשחיטות רבות, גם כשרות למהדרין (אם אפשר להכשיר רצח זו בדיוק ההגדרה).
ד. יש בסרטון הזה (וגם ברבים אחרים) גם תמונות ממשחטות "כשרות" עם שוחטים "כשרים", הרצח הוא אותו רצח רק ההצדקות שונות.
ה. "שחיטה כשרה", אתה לא מוצא כאן פרדוקס? זה שראית תרנגול רץ בלי ראש רק מוכיח את טענתי מסעיף ג' שההתעללות בחיות פושה בכל מקום, גם בין היהודים, ואני לא אומר זאת נגדך דווקא, אני הרגתי בחיי די הרבה תרנגולות בדרכים לא כל כך "טבעיות", זו הייתה הדרך שלנו להוציא אגרסיות לאחר חזרנו משנה וחצי בלבנון והשטחים, נראה לנו הגיוני לחלוטין שאם חיי אדם לא שווים כקליפת השום אז מה זה כבר חיי תרנגולות. לא השכלנו אז להבין שזהו מעגל שמלבה זה את אש הרצח של השני, התאכזרות אחת הובילה לאחרת והפכנו יותר חיות מבני אדם, כמו שמצופה מחיילים קרביים שמשרתים את הממלכה. אין שחיטה כשרה, זהו אוקסימורון שגם מתפלפלי המתפלפלים לא יצליחו להוכיח את קיומו.

"הפרות לחלב בארץ גודלות בתנאים מעולים ורק הולך ומשתפר." - וואלה? כבר לא מחברים אותן למכונת שאיבה פעמיים ביום ושואבים להן את כל החלב שנועד עבור העגלים שלהן? כבר לא לוקחים מהן את העגלים אלא נותנים להן לגדל אותן בשדה הפתוח? כבר אין "עגל חלב" שכל חייו חי בכלוב שלא מאפשר לו לזוז? הפרות המוחלבות כבר מגיעות לגיל 25 או שגיל 5 זה כבר זקנה מופלגת אצלן?

"תרנגולות,
המצב לא מזהיר. האפרוחים ממוינים המקור נקטם והתרנגולות בכלוב עלוב בתנאים מחפירים." - שכחת להוסיף כשכתבת 'ממוינים' שאת האפרוחים הזכרים זורקים ישר לפח זבל וסוגרים אותם שיחנקו למוות או שעושים מהם בונזו.

אתה מנסה להסתכל על המציאות כאילו אתה לא חלק ממנה, אתה מבין ורואה את תעשיית המזון מן החי ואת יחסה לבעלי החיים ועם זאת אתה חושב שעצם השתתפותך בתעשייה בתור צרכן היא מצווה ואתה מעלה את הנשמה של החיה הנרצחת בעזרת ברכה על עצם הריגתה? איזו ברכה טובה יותר לחיות, ברכת המזון כשהן שחוטות על הצלחת או השארתן לחופשי באיזור המחיה שלהן?

ההתעלמות המכוונת שלך מאי היותנו קרניבורים (או שאתה חולק על כך וחושב שמבנה הלסת, אורך הקיבה, סוג השיניים וחוזק הציפורניים שלנו אומרים שאנחנו קרניבורים) עלולה להתפרש כחוסר יכולת להבחין בין שחיטה כשרה לנחיצות שחיטה באופן כללי. בדיוק כשם שכפרות אפשר לעשות בלי להרוג תרנגולת כך גם אפשר לקים מצוות בלי לקחת חלק ברצח בעלי חיים. ההצדקה שאנשים נותנים להרג בעלי חיים אחרים לא יכולה להתבסס על השקר שבני אדם צריכים לאכול בשר או חלב כדי לשרוד, ימצא נא כל אחד את התירוץ המתאים לו להצדקת השתתפותו בהרג של טריליוני בעלי חיים ורק שלא ישתמש בשקר היותנו קרניבורים.
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי emet1 » ג' פברואר 28, 2012 11:37 pm

בקיצור...
לשיטתך אסור לאדם להמית חיה בשביל לאכול אותה.או שאתה מתיר במצבים מסוימים?...
האדם אינו יצור נעלה שבגלל זה מותר לו לרדות בחיות .רק אוכל או שגם רכיבה אתה אוסר? ומה אם סירוס חתולי רחוב?...
ואם הוא לא יצור נעלה לעומת היונקים מה אם שאר החיות? האם מותר להרוג זבוב מציק או חיה מזיקה? למה? זה לא רצח?
לפחות תהיה עקבי עם הקו שלך.

קרנבורים? למה אתה רץ בשדות ומחפש לנגוס בפרות? אתה לא יודע מה ההגדרה של טורף?
מילים כמו ״קרנבורי״ או ״רצח״ לא מוסיפות רצינות לדיון.
בדיוק כמו המתעללים בסרט הנ״ל. וכי נאסור לגדל כלבים בגלל כמות מתעללים כלבים בעולם?
אה... ומה שלום הכלב שלך? מעניין מה הוא היה אומר על הדיון הזה... מה נראה לך? שהוא מעדיף לשרת את גחמותיו של האדון או שמא
לרוץ חופשי בשדות חופשי. תוכל לשאול אותו אם חטפו אותו מאימו בעודו גור?...
emet1
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי FreeThinker » ד' פברואר 29, 2012 10:45 am

emet1 כתב:בקיצור...
לשיטתך אסור לאדם להמית חיה בשביל לאכול אותה.או שאתה מתיר במצבים מסוימים?...
האדם אינו יצור נעלה שבגלל זה מותר לו לרדות בחיות .רק אוכל או שגם רכיבה אתה אוסר? ומה אם סירוס חתולי רחוב?...
ואם הוא לא יצור נעלה לעומת היונקים מה אם שאר החיות? האם מותר להרוג זבוב מציק או חיה מזיקה? למה? זה לא רצח?
לפחות תהיה עקבי עם הקו שלך.

קרנבורים? למה אתה רץ בשדות ומחפש לנגוס בפרות? אתה לא יודע מה ההגדרה של טורף?
מילים כמו ״קרנבורי״ או ״רצח״ לא מוסיפות רצינות לדיון.
בדיוק כמו המתעללים בסרט הנ״ל. וכי נאסור לגדל כלבים בגלל כמות מתעללים כלבים בעולם?
אה... ומה שלום הכלב שלך? מעניין מה הוא היה אומר על הדיון הזה... מה נראה לך? שהוא מעדיף לשרת את גחמותיו של האדון או שמא
לרוץ חופשי בשדות חופשי. תוכל לשאול אותו אם חטפו אותו מאימו בעודו גור?...

כמעט קלעת בול בהכל אני רק אחדד את האמת, שלי.

אסור לאדם להמית חיות בשביל לאכול אותן, אין מצבים יוצאים מהכלל ואני לא מדבר כאן על כלב שנדרס אני מדבר על לאכול את החיה.
האדם הוא יצור נעלה אבל לא עצם הריגת כל מה שמסביבו היא זו שמעלה אותו מעל כולם אלא היכולת שלו להשתמש במוח הגדול שלו כדי לשרוד, השימוש בכלים כדי לשפר את יכולותיו הפיסיות וההמצאה של פטנטים שיכולים להקל על חייו. חלק גדול מההמצאות אנחנו חייבים לאותם בעלי חיים אבל הגמול שלנו לא צריך להיות בלהפוך אותם לגופות לניסויים או לארוחה "בשרית".

פלאפי, הכלב שלי, חי חיים שהרבה אנשים היו מתחלפים איתו (אולי חוץ מהאוכל), ריצה חופשית בשדות, טיולים לנחלים, קורת גג, אוכל זמין, משפחה אוהבת, סקס מתי שהוא רוצה עם מיטב כלבות הקיבוץ, וכמאה כלבים אחרים לבקר מתי שבא לו, לא הייתי אומר שהוא משרת את גחמותיו של האדון, דווקא מי שמגדל תרנגולת בחצר או קרפיון באמבטיה הייתי אומה שהם משרתים את גחמותיו של האדון, גחמותיו הקולינריות. ורק לידע כללי, לא חטפו את פלאפי מאימו, מצאו אתו בשלולית בגשם ברחוב צדדי ברמת גן שוכב ליד אימו הדרוסה, הצילו אותו וחיפשו לו בית חם, אחרי שבועיים הוא מצא אותי ושינינו את שמו מדובי לפלאפי, אלו הם חייו לפני שהגיע אלי ואני לא בטוח אם חייו אצל הוטרינר העירוני או ברחוב היו טובים יותר.

אני לא הכנסתי לדיון את המילהקרניבור כהתרסה אלא כדי להסביר שיש הבדלים פיסיולוגים בין קרניבורים (אוכלי בשר) לבין צמחוניים שאינם אוכלים בשר, אם אתה רוצה להתווכח על הנכונות של ההגדרות הללו אני אשמח ביותר אבל אל תתחמק מדיון רק משום שמילה כלשהי לטעמך "לא מוסיפה רצינות לדיון", זה תירוץ ואתה יודע זאת, גוף האדם לא נועד לאכילת ועיכול חיות, אין לנו את המנגנונים שמעכלים נכון את סוג המזון הזה ומוציאים עבורנו את המיטב ממנו ולא את הדברים הרעים שבו. בדיוק כפי שכוח גרעיני יכול להביא אותנו לכוכבים אך גם להשמיד את שלנו כך גם היכולת להשתמש באש (הרי אנחנו ה"קרניבורים" היחידים שמבשלים את הטרף שלנו...) יכולה לחמם אותנו ולהקל על חיינו ולא חייבת להוות את הנעלות כביכול שלנו על בעלי החיים כולם ולהתיר את דמם.

תבוא בצדק ותאמר שכן יש מצבים יוצאים מהכלל שבהם מותר לאכול חיות, מצבי הישרדות למשל, אני אענה לך בתהיה על התשובה שלך למצב הישרדות כזה אבל שבו נמצאים רק בני אדם, האם מותר להקריב חיי אדם להצלת חיים של אחרים? ומה אם אין מתנדבים, האם מותר להרוג אדם אחר כדי לשרוד מאכילת גופתו? האם אפשר בכלל לשפוט בצורה הגיונית את מה שעובר על אנשים במצבי קיצון שכאלו? מצפונו של אדם משום מה נקי יותר כשהוא צריך להרוג חיה בשביל לאכול מאשר להרוג אדם, ומעניין עוד יותר שהמצפון אף מתנקה בהרבה כשלא הוא צריך להרוג את החיה אלא שזה נעשה בבית מטבחיים מרוחק וסודי וכל מה שהוא צריך לעשות זה להכין אותו במחבת או אפילו הכי מנוקה מצפון זה אם יאכל הוא במסעדה שתעשה עבורו את כל העבודה ועליו יהיה רק לבלוע ולתקוע נאד.

מצפון של אדם זה דבר מסובך ויש בו משתנים רבים שהם דינמיים ומשתנים בכל רגע ורגע, אבל אם תיקח אדם ותחשוף אותו לדם והרג על בסיס יומי, בין אם על ידי חיולו, בין אם ע"י העסקתו במשחטה, בין עם ע"י העסקתו במעבדות מחקר על בעלי חיים או ביו אם תאכיל אותו במזון מן החי על בסיס קבוע רמת הרגישות שלו לדם, כאב או סבל תשתנה באופן דרסטי, דרסטי מספיק כדי ששאר המשתנים המרכיבים את המצפון יהיו משמעותיים פחות, כולל ההיגיון והחמלה.

בני האדם לא צריכים מזון מן החי כדי לשרוד ואפיל ולא כדי לחיות ברמת בריאות וחיים מעולה ביותר. אם אתה מעוניין להוכיח לי את ההיפך ואת החובה שלנו לאכול חיות אני אשמח ביותר. הקונספירציה היא לא הטבעונות, הקונספירציה היא הניסיון להבדיל בין "בשרי" ל"חלבי" בעוד שבעצם זה נבלה וזו טריפה, שניהם מוצרים מן החי שאנחנו לא צריכים וכדי להשאיר אותנו ברמה רוחנית מסויימת גורמים לנו לחשוב שאלו הם מוצרי הבסיס שאנחנו מוכרחים כדי לשרוד, כשבעצם רק אם נדע להתגבר על תאוות הבשרים שלנו אנחנו נוכל להגיע לרמות רוחניות וקדושות אף יותר.

משום מה הרבה טבעוניים מנסים להגן על החלטתם לא לאכול חיות ומנסים לתרץ את הסיבות שהביאו אותם להחלטה, אך כפי שהיה צריך לעשות כבר מזמן בנושא זה: חובת ההוכחה על הצורך באכילת חיות היא עליך, לא על מי שמנסה להקטין את רמת ההרג והדם בעולם. אלופי העולם באכילת גבינות הם הסקנדינבים, איפה אתה חושב שיש הכי הרבה אוסטאופורוזיס בעולם? נכון, בסקנדינביה, אבל אומרים שחלב טוב לעצמות ולצבירת סידן, אז איך היכן שאוכלים הכי הרבה חלב יש הכי הרבה בעיות הקשורות בסידן? יכול להיות ששיקרו לנו? יכול להיות ששיקרו גם בנושאים אחרים, למשל על הקשר בין אכילת בשר למחלות לב, עורקים, כולסטרול והשמנה? אמנם אתה לא אוכל צ'יזבורגר אבל עצם זה שאתה מפריד 6 שעות בין הבורגר לצ'יז לא הופך את המרכיבים שלו לבריאים עבורך ולא משנה את כמות ההרג שהייתה דרושה כדי לספק את יצרייך הבלתי נשלטים.

הרג בעלי חיים היה מאז ומעולם אך לא בכל החברות בעולם, איך בדיוק שרדו אלו שהיו צמחוניים אם הן לא ניזונו מחיות ו"מוצריהן"? איך מיליארדי אנשים בעולם חיים היום בלי שאי פעם אכלו גבינה או שניצל? הצדקת הרג למטרות כלשהן בדרך כלל נבחנת בבית המשפט, כך קורה כשחייל הורג "טרוריסט", כך קורה ששוטר הורג "מתפרע", כך קורה שעבריין הורג מתחרה, כך קורה שאדם דורס אדם אחר, כך קורה כששור נוגח למוות באדם (הלכות 'שור מועד'), אך מה בנוגע להרג שיטתי של מיליארדי חיות על בסיס יומי? מה יכולים לטעון בבית המשפט הנאשמים לקטל המוני זה? שזה הכרחי להישרדות? שהריגת חיות למטרות מזון ומוצרים היא בסדר "כי אנחנו הרי הורגים המוני נמלים כל יום וגם טריליוני וירוסים"? כי כתוב "רדו בדגת הים ובעוף השמים"?

"ראה מעשי כמה נאים ומשובחים הן, וכל מה שבראתי בשבילך בראתי, תן דעתך שלא תקלקל ותחריב את עולמי שאם תקלקל - אין מי שיתקן אחריך."
– קהלת רבה ז' 28
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי ישראלי פשוט » ה' מרץ 01, 2012 1:18 am

חשובה? לא ממש
אולי למי שבעניין
הסירטון השני בכלל נורא
אז מה ראינו פה? סרט אימה?
כן זה לא בסדר כשה מתאכזרים ככה לחיות,זה אסור וזה לא נורמלי
ובכל זאת אכילת בשר זה מצרך חיוני לאדם
מה שקורה פה זה מצב שכביכול אדם הוא "רוצח" חיות בפוטנציאל כבר מהיוולדו עם שיניים
די דומה למצב שעצם העובדה שיש לך רשיון נהיגה ואוטו אז אתה סוג של "רוצח פוטנציאלי על הכביש"

מה הלאה? אריה אל תאכל את הזברה היא גם יצור חי

יש אימרה מצחיקה קצת בנושא:
מי שלא אוהב ריח של בשר מתבשל שיתחפף מכדור הארץ

אני לא מנסה להיות ציני או מציק אלה רק אומר את דעתי,והיא: אדם אכל בשר,אוכל בשר ויאכל בשר,thats how it goes
סמל אישי של המשתמש
ישראלי פשוט
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי kreskas » ה' מרץ 01, 2012 4:14 am

ישראלי פשוט העלה נקודה נכונה :
טורף : מה חטאו ???
אם נסתכל על המילה טורף בתור מנטרה :
טורפטורפטורפ : המילה הבאה שמופיעה ברצף : ''פטור''

מי שמכיר חיות טורפות ומתחבר אליהן: יודע שזאת לא אשמתן
זה חלק ממה שהן : ;SL

אנשים ברובם מתעלפים או נכנסים לחרדות שהם רואים ראש מתנתק
מחיה : או שהם רואים דם זורם בכמויות :
חשק לאכול בטוח שזה לא עושה : PUKE
kreskas

הבא