מי רצח את תאיר ראדה?

חוקי הפורום
לפני פרסום תגובות או נושאים, חובה לקרוא את חוקי הפורום
לא מוצאים את הידיים והרגליים? כנסו לאינדקס של הפורום לגישה נוחה לנושאים שנמצאים בו

Re: מי רצח את תאיר ראדה?

הודעהעל ידי underdune » ו' יוני 24, 2011 2:08 am

גם אני מסכים איתו... הבעיה כאן היא לא ממוקדת. היא כללית. כל אחד יכול להפגע מהמערכת הזאת ואנשים עדיין נפגעים ונופלים בה כל יום.
קראתי כתבה לא מזמן על בחור שהיה חשוד בגניבת נשק מחייל בטרמפיאדה. הגיבוי לחשדות היה תיק בגין החזקת סמים לשימוש עצמי או בקצרה נתפס על עישון גראס.
רצו להפיל עליו תיק של גניבת נשק, כבר כתב האישום כבר היה מוכן לצאת לפועל ובמזל נתפס הגנב האמיתי וכתב האישום בוטל.
אם אני לא טועה הבחור מכרמיאל בצפון.
underdune
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי יהונתן » א' יוני 26, 2011 1:29 am

lenon כתב:רבותיי, אם כל הכבוד לערוץ 10, התכנית בלינק הבא ששודרה בערוץ 1 שחקרה אף היא את רצח תאיר ראדה, זו התכנית הכי טובה שראיתי עד היום מערוץ ממסדי ושואל אני למה אי אפשר ליצור תכנית כזו בדיוק על רצח רבין. מזעזע, מדהים ומקומם:
http://www.youtube.com/watch?v=EVHllYRm ... re=related

מחזק גם כן,
אני מוסיף שנראה משום מה שערוץ עשר רק מכסה על התחת של מישהו...
סמל אישי של המשתמש
יהונתן
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי harmony » ב' אוקטובר 24, 2011 12:14 pm

קיימת טענה שגם על טל מור הלבישו תיק
הבעיה העיקרית היא שזה לא ממש מפתיע :SCRATCH

http://www.news1.co.il/showTalkBack.aspx?docId=64515&subjectId=3&talkBackId=1226394

"שיחה עם נחום שחף עד ההגנה במשפטו של טל מור שטוען שהמשטרה תפרה לטל מור את תיק הדריסה בעוד רכב אחר בצבע שחור הוא זה שפגע בחשין והעיף אותו על רכבו של מור. בזירה נמצאו מעל ל- 50 חלקי רכב - רק 5 שייכים לרכבו של מור. צילומים מוכיחים שהמשטרה טיפלה ברכבו של מור לאחר שזה היה בחניון המשטרה. "

אותו נחום שחף פתח דף פייסבוק עם טיעונים וצילומים.
http://www.facebook.com/groups/119644278127270/

"כיצד משטרת ישראל תופרת תיקים? כמה אזרחים תמימים יושבים בכלא על לא עוול בכפם? קשה להאמין? ודאי,
שהרי לימדו אותנו שהמשטרה דוברת אמת, שבפרקליטות לא תופרים תיקים, שבתי המשפט פוסקים דין בהסתמך על חומר חקירה אמין.

אני עומד להציג ממצאים מתיק בית המשפט החושפים טפח מהשיטה בה פועלות רשויות החוק.
היום טל מור, אתמול עמוס ברנס, כנופיית מע"צ, הבדואי אל עובייד שהואשמו בפשעים אותם לא בצעו.
... הדוגמנית נאווה אלימלך שהואשמה כי רצחה את חברה והתאבדה, ומשפחתה נזקקה למסע יסורים שנמשך 13 שנה, עד שבית המשפט קבע סופית שאלימלך נרצחה בידי בן זוגה שהתאבד, וזאת למרות הממצאים הברורים שהיו בידי המשטרה מיד בתחילת החקירה (נחשף בכמה מערוצי הטלוזיה כולל ערוץ 2).
הרב משה טלבי שנראה על פי הממצאים הראשונים (נחשפו בערוץ 2 תוכנית 360) כי נרצח ואף על פי כן הואשם ע"י משטרת ישראל בהתאבדות.
זדורוב שהואשם ברצח תאיר ראדה, אלא שתוכנית התחקירים מבט שני בערוץ 1 מלמדת שזדורוב הופלל בידי חוקרי המשטרה (חומר שאני מכיר על בוריו)
תורו של מי מאיתנו יגיע מחר?

להלן תאונת הדרכים של חשין, דוגמא מפורסמת, המלמדת על הכלל.
כולנו מכירים את תאונת הדרכים בה נהרג שניאור חשין בנו של השופט העליון מישל חשין. כולנו "יודעים" מהתקשורת שטל מור פגע בחשין בעת שרכב על אופניו לאחר ששתה לשוכרה ליטר וחצי בירה ו-8 שותים של ויסקי וערק. ברכבו של טל מור נמצאו על פי עדויות המשטרה אצבע חשיש וסיגריות מגוגלות עם חשיש.
אם אומר לכם ש"ממצאים" אלו אחד אחד בלא יוצא מהכלל מפוברקים, מן הסתם תשלחו אותי ובצדק לבדיקה אצל הפסיכיאטור המחוזי.

עד כה חשפתי טפח ראשון מתוך החומר שחוקרי המשטרה לא ירצו שתראו, בימים הקרובים אנו נמשיך לחשוף צעד צעד תמונה תמונה את הדרך בה נתפר התיק לטל מור, מוזיקאי שנקלע לתאונת דרכים בה נהרג שניאור חשין"
סמל אישי של המשתמש
harmony
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי harmony » ב' אוקטובר 24, 2011 12:21 pm

המשך מדף הפייסבוק:

"מילת רקע מדוע אני נלחם למען חפותו של טל מור.

כפיזיקאי, התבקשתי ע"י ההגנה לבחון את ממצאי החקירה. עד אותו רגע האמנתי כמו כולם שמדובר בתיק סגור היטב.

הדבר הראשון שהכה אותי בתדהמה היה הגילוי שרק 5 חלקים, 10% מחלקי הרכב שנמצאו בזירת התאונה היו מרכבו של טל מור, כל השאר למעלה מ-50 חלקים (90% מהחלקים) היו שייכים לרכב אחר.
... ההמשך היה לא פחות מפתיע, העדר סימני פגיעה מהאופניים (צמיג בצבע אדום) שהיה אמור להשאיר סימנים אדומים על פגוש הרכב שהיה בצבע לבן. ניסוי שעשיתי עם צמיג בצבע אדום השאיר סימנים ברורים בצע אדום על פגוש הרכב של טל.

הממצאים הנוספים שנחשפו הראו איפה בדיוק פגע הרכב השני באופניים של חשין (סימני שיפשוף על הכביש מול הפגיעה של טל במעקה הבטיחות).

כאשר רכב פוגע ברוכב אופניים מהמכה האופניים עפות קדימה, בעוד הרוכב עצמו עף אחורה על השמשה. על כן בפגיעה כזאת האופניים עפות למרחק כפול לערך ביחס לרוכב, אלא שאצל חשין המצב היה הפוך, חשין נמצא במרחק גדול יותר מאשר האופניים, תופעה היכולה להתרחש רק אם חשין נפגע פעמים ע"י שני רכבים.
לאחר שחשין הועף על ידי הרכב הראשון על רכבו של טל, הוא קיבל מכה מהרכב של טל שהעיף אותו כמה עשרות מטרים נוספים.
כל אלו היו ממצאים ברורים שהמשטרה מן הסתם היתה חייבת להיות מודעת להם.

אלא שככל שחפרתי יותר גיליתי כיצד חוקרי המשטרה שינו את הממצאים בשטח, כיפפו את פח הרכב (בצילומים הראשונים יש כיפוף קל בצילומים כמה ימים אח"כ ניתן לראות כי יצרו כיפוף פח חזק להציג פגיעה כביכול של האופניים ברכב, חתכו את הפח כדי לאפשר את הכיפוף החזק, הציגו מדידות מזוייפות (שני צוותים של המשטרה קיבלו תוצאות סותרות), הוסיפו סימני צבע שחור על צד הרכב המוכיחים לכאורה פגיעה של גלגל האופנים בצד הרכב, אלא שבדיקה רצינית חשפה כי סימנים אלו שלא היו קיימים בצילומים הראשונים.

החומר הרב שחשף כיצד משטרת ישראל תפרה את התיק השאיר אותי בתדהמה.
כל מי שנחשף להקף הרחב של תפירת התיק צריך לשאול את עצמו כמה חפים מפשע יושבים בכלא על לא עוול בכפם? כמה משפחות נהרסו? כמה ילדים הפסידו את האבא הנקבר לשנים רבות בכלא?"

מי היה הגורם המשטרתי ששתל חשיש ברכבו של הנאשם?
התאונה בה נהרג שניאור חשין רוכב אופניים בנו של שופט בית המשפט העליון לשעבר מישל חשין קרתה ב-18.6.2010.
למחרת בבוקר הרכב ניבדק באופן יסודי ע"י מומחה המז"פ של משטרת ישראל, רט"ב יוסי סיבוני המסכם: "ביצעתי חיפוש פנימי ברכב (לא לפני שצילמתי את פנים הרכב) לא מצאתי ממצאים כגון בקבוקי אלכהול, חומר החשוד כסם וכדומה"

אלא שמעשה פלא, 4 ימים אח"כ נימצאה אצבע חשיש במקום גלוי לעין על המושב הקידמי של הרכב !!!
כמו כן בפירסומים בתקשורת נטען שנמצאו סיגריות ממולאות בחשיש עם סימני DNA של טל מור. אלא שבדוח המשטרתי המקורי נכתב במפורש שהסיגריות לא נבדקו.
סמל אישי של המשתמש
harmony
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי alonl6 » ב' אוקטובר 24, 2011 12:34 pm

השאלה היא למה שיתפרו לו תיק?

יש משהו מסריח בסיפור הזה
אבל במה זה עוזר להם שיכניסו אדם חף מפשע לכלא?
alonl6
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי FreeThinker » ב' אוקטובר 24, 2011 1:03 pm

alonl6 כתב:השאלה היא למה שיתפרו לו תיק?

יש משהו מסריח בסיפור הזה
אבל במה זה עוזר להם שיכניסו אדם חף מפשע לכלא?

יש לכך שתי סיבות עיקריות:
1. מי שכן דרס אותו הוא לא מישהו שיכולים\רוצים להעמידו לדין, בטח לא על רצח של בן של שופט עליון (בדימוס).
2. המשטרה לא יודעת לזהות את הרכב השני וצריכה שמישהו ישלם על הריגתו של בן השופט, טל מור נבחר להיות השעיר לעזאזל.

אני לא יכול לדעת אם כל מה שנכתב הוא נכון ואכן הייתה תפירת תיק, כמו גם שינוי הגרסאות של הנאשם שעוזר לתביעה ולא לו, אבל אפשר להריח שלא הכל נעשה כשורה וגזר הדין כבר היה כתוב הרבה הרבה לפני שהממצאים החשידו את טל מור בדריסתו של חשין הבן. כמו כן, מתפירות התיקים לשרים בכירים הפרקליטות כבר ממוקצעת היטב ותפירת תיק עבור פלוני הוא לא דבר מסובך כלל ועיקר, אני מאמין שברצותה היא יכולה לתפור לכל אחד תיק ושחלק לא קטן מהיושבים במעצר (לא לשכוח שישראל "מתהדרת" במעל ל98% הרשעה) הם שם על לא עוול בכפם. טל מור בהחלט יכול להיות אחד מהם.
הנוסחה לחקר האמ"ת - אם מצאת, תאמין!!
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי TruthBeTold » ג' אוקטובר 25, 2011 7:47 pm

מכירים את הסרט החשוד המיידי ? אז במקרה הזה הגנן של בית הספר הוא החשוד המיידי, זה שהכי קל לסגור איתו תיק כשלמשטרה אין קצה של מושג מי ביצע את הרצח, במרה הזה רומן זדורוב הוא מטיל זהב למשטרה, אדם ממוצע זר שבקושי יודע לדבר עברית ושאין לו שום אפשרות להרשות לעצמו הגנה ראויה כנגד הפעילות הזדונית של המשטרה.
סמל אישי של המשתמש
TruthBeTold
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי harmony » ב' נובמבר 21, 2011 4:37 pm

מעניין שקרן נוייבך היתה אחת התחקירניות בסרט של ערוץ אחד על תאיר
ועכשיו היא הודחה...
חלק מהטוקבקים שקראתי בנושא עשו את ההקשר...
מה דעתכם?
רמז לשאר התחקירנים?
סמל אישי של המשתמש
harmony
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי FreeThinker » ב' נובמבר 21, 2011 5:33 pm

נתחיל מכך שקרן נויבך לא פוטרה בגלל שהיא "לא עוברת מסך" או כל שטות כזו, משום שאם זה היה המצב אז מדוע פוטרה גם העורכת של התוכנית תחקירים שלה?
לקריאה מי עוד פוטר (הפעם בתירוץ של התייעלות) - http://b.walla.co.il/?w=/3050/1874268

המטרה הייתה סתימת פיות. נקודה. השאלה היחידה היא רק באיזה נושא רגיש נגעה נויבך (או התכוונה לגעת) שהקים את השטן הצנזורי על רגליו והחליט שהגיע הזמן להשאיר רק את נאמני המשטר ומלקקי פינכתו בערוץ הממלכתי-פאשיסטי.

יכול בהחלט להיות שהתחקיר על תאיר ראדה היה הסיבה אך חייב היה להיות עוד משהו ששבר את גב הגמל, אחרת היא הייתה מועפת עוד קודם, אני מעריך שהיה לה משהו בקנה.
אולי שווה לעשות מחקר על המשותף בין חלק נכבד מהמפוטרים (למעט מקום עבודתם) ןבכך להגיע לכתבות התחקיר הרציניות שניסו לטייח.

ואם כבר נגענו בנושא קרן נויבך וערוץ 1 אז הנה כתבה נחמדה בנושא - http://www.mouse.co.il/CM.articles_item ... 4380,.aspx
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי Dawn » ב' נובמבר 21, 2011 6:05 pm

קרן נויבך הביאה המון דברים שהפתיעו אותי ומעולם לא הבנתי איך מרשים לה לשדר ולהגיד דברים כאלה, למשל תכנית התחקיר על מלחמת יום הכיפורים שבראשה הסרט החשוב מאוד "מי רצח את אבא - סיפורו של ג'ו אלון". גם בתכנית שלה ברשת ב' "סדר יום" היא אומרת המון דברים מאוד אנטי ממסדיים (בטח עכשיו כבר לא). תמיד חשבתי שהיא היחידה שעושה באמת עבודה עיתונאית.
סמל אישי של המשתמש
Dawn
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי FreeThinker » ב' נובמבר 21, 2011 6:15 pm

יכול להיות שהסיבה לפיטוריה הרבה יותר פשוטה ואין תחקיר אחד שהעלה את זעמו של מישהו,
יכול להיות שפשוט הפוליטביורו של ביביהו והגועליציה שלו החליטו להעיף מהעיתונות והתשקורת כל מי שעדיין נאמן לעותם ערכים עיתונאים ערכאיים ולהשאיר שם רק את מי שמוכן לשדר כל דבר שיגידו לו, בלי הבעת דעות חלילה או תחקיר עצמאי. אם נוסיף לכך גם את כל חוקי נירנברג-ליברמן ששוטפים אותנו אז המטרה כבר נראית הרבה יותר ברורה, סיכול ממוקד של כל חופש ביטוי וחופש עיתונאות לשנים רבות קדימה, אני רק יכול לנחש שהמבצר הבא שהולך להיכבש יהיה האינטרנט, או יותר מדוייק צינזור האינטרנט וסירוסו כפלטפורמה חופשית לחלוטין.
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי harmony » ג' נובמבר 22, 2011 9:38 pm

רומן זדרדוב מגיש בינתיים ערעור לעליון
http://reshet.ynet.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA/News/CrimeAndLaw/Law/Article,81146.aspx

הוא מבקש להחליף את עורך דינו שלא יכול לייצגו כרגע מסיבות אישיות בעורך דין מהסנגוריה הציבורית.
נראה כמו רעיון לא טוב
לי ממש כואב עליו...
סמל אישי של המשתמש
harmony
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי FreeThinker » ג' נובמבר 22, 2011 9:53 pm

יש לו סיכוי גדול יותר להצליח להוכיח את חפותו אם הוא ייצג את עצמו ויסתמך על החומרים שאספו החוקרים הפרטיים והסרטים שנעשו על כך.
הטיוח במקרה הזה כל כך גדול והכוחות הפועלים שרוצים לראות את השעיר לעזאזל (זדורוב) מאחורי הסורגים לא בוחלים בשום שקר, הסנגוריה הציבורית לא תוכל לעזור לו במקרה שכזה, אף עו"ד לא יסכן את עצמו (ואת משפחתו) בשביל להגיע לחקר האמת, הוא יסתפק בלקוניות הידועה של הלשכה, הרי לא אחד מהם עומד למשפט אלא רק עוד איזה פראייר תורן שחושב שהוא ימצא צדק בין כתלי בית המשפח.
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הודעהעל ידי harmony » ג' נובמבר 22, 2011 10:06 pm

לא נראה לי שהוא יכול לייצג את עצמו
מלחתחילה בוחרים באנשים שלא יוכלו

וברור שעורך דין שימנו לו לא יעשה כלום
חבל-זה שהיה לו באמת רצה לעזור...

שימו לב גם לתאור של חדשות ערוץ 2 בגוף הכתבה:
"צריך לפתוח את התיק ולבדוק טוב טוב", אמר לחדשות 2 באינטרנט, כשחיוך על פניו.

ראיתי את הוידאו
חיוך על פניו ממש לא מתאר את מצבו
הוא נראה די אומלל נבוך ולחוץ בעיני
ומאוד רציני-העתיד שלו מונח על כף המאזניים.

אך כמה קל לכתוב שהוא מחייך ולהראות כאילו הוא מזלזל
עשו את הטריק הזה עם יגאל אמיר...
וזו לדעתי הקונוטציה שעולה בתאור של זדרדוב.

מעניין מתי הכל יתפוצץ- יגאל אמיר,זדרדוב ועוד פרשיות דומות.
זו תהיה רעידת אדמה רצינית- אנשים יבינו עד כמה משקרים להם-המשטרה,השופטים והתקשורת.
אולי בגלל זה כל חוקי ההשתקה האלה עוברים
האינטרנט פותח לאנשים את העיניים.
סמל אישי של המשתמש
harmony
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי FreeThinker » ג' נובמבר 22, 2011 10:28 pm

אני מסכים לדבריך למעט הסיפתח,
במקרה של יגאל עמיר (סטודנט למשפטים בבר אילן!!!) הבחירה לא נעשתה לפי השיקול של היכולת לייצוג עצמי,
אם זה היה שיקול לא היו בוחרים בסטודנט למשפטים, או סטודנט בכלל.
במקרה של זדורוב פשוט לקחו את מי שהיה קל להפליל משו שהיה במקום הפשע,
לא נראה לי שגם במקרה שלו השיקול היה היכולת ליצוג עצמי.

עמיר עבר שטיפת מוח כה רבה עד כי אני לא בטוח שהוא יודע בכלל אם הוא רצח את רבין או לא, ראה הפוסט על שטיפת המוח כדי להבין עד כמה עמוק יכול להיות ההיפנוט, במקרה כזה לא נראה לי שהוא יכול ליצג את עצמו אלא אם הוא רוצה להפליל את עצמו עוד יותר.
זדורוב אולי לא עבר שטיפת מוח טרום הרצח אך ההשפעה הנפשית שנגרמה לו בעקבות האישומים נגדו ותנאי הכליאה והחקירות שלו יכולה בהחלט להביא אותו למצב נפשי בו הוא לא יהיה מסוגל ליצג את עצמו או אפילו לחשוב על כך שזו אפשרות בכלל.

הבעיה העיקרית היא שבסופו של יום השופט הוא זה שצריך לקבוע למי להאמין, ואנחנו צריכים לסמוך על האובייקטיביות של מוסד השיפוט בקבלת ההחלטות הנכונות עפ"י הראיות שהוצגו, אבל קשה לנו לחשוב אפילו שגם השופטים מושחתים לא פחות מהאנשים המשרתים במערכות הצדק האחרות. האם באמת יש בעיה למי שמפליל אדם חף מפשע כדי להגן על בנו של קצין בכיר לגרום לשופט לפסוק בכיוון "הנכון"? ומה לגבי מי שרצח ראש ממשלה, זייף עדויות, איים על עדים, השתיק עדים אחרים, שיקר בועדת חקירה, האם זה קשה להאמין שיש לו גם כוח לגרום לשופט לפסוק "נכונה"? המערכת מושחתת ורקובה וכל ניסיון להגן על עצמך בדרכים חוקיות נידון לכישלון אם מי שעומד מולך לא פועל בדרכים חוקיות.
סמל אישי של המשתמש
FreeThinker
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הקודםהבא

חזור אל חדשות גולשים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד