אימרות,פילוסופיות, ביטויים והשראה

כל מה שמעלה חיוך
חוקי הפורום
לפני פרסום תגובות או נושאים, חובה לקרוא את חוקי הפורום
לא מוצאים את הידיים והרגליים? כנסו לאינדקס של הפורום לגישה נוחה לנושאים שנמצאים בו

Re: אימרות,פילוסופיות, ביטויים והשראה

הודעהעל ידי aleph111 » ד' ספטמבר 23, 2015 7:16 pm

הי עוד אחת :)

אני אישית מעודי לא מצאתי שום סיבה לבקש סליחה או כיפור על מעשי מאלהים חיצוני...ואם הוא קיים לשיטתי הוא צריך לבקש סליחה מאיתנו...אחרי הכל הוא ברא אותנו מעפאנים כאלה חחח

בכלל, יש הטוענים שיום הכיפורים הוא המצאה מאוחרת יותר ששורבטה אל תוך התורה (ויקרא ט"ז), כאשר הפרק לכשעצמו מתייחס ברובו אל הגרלה בין שני תיישים (נקראים שעירים בלשון התורה). האחד דמו מותז על פני המזבח ואילו השני נשלח אל המדבר...לעזאזל.
http://www.mechon-mamre.org/i/t/t0316.htm

אני אישית מוצא הקבלה בין הטקס המוזר הנ"ל ואל סיפורם של בני אברהם. האחד מסתיים בסיפור עקדת יצחק מחד, ואילו השני נשלח אל המדבר (מעניין לציין בהקשר שהמוסלמים טוענים שישמעאל ולא יצחק היה הקורבן בסיפור העקדה). אם ממשיכים את הסיפור עוד קצת אז ליצחק נולד בן בכור בשם עשו והוא היה שעיר, לאחר מכן ארצו נקראה בשם ארץ שעיר שדה אדום.
http://www.daat.ac.il/encyclopedia/value.asp?id1=3543

בהמשך קיבלנו נצרות ואיסלאם....וגם את התייש המאסוני חחח
aleph111
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי עוד אחת » ד' ספטמבר 23, 2015 8:19 pm

aleph111 כתב:הי עוד אחת :)

אני אישית מעודי לא מצאתי שום סיבה לבקש סליחה או כיפור על מעשי מאלהים חיצוני...ואם הוא קיים לשיטתי הוא צריך לבקש סליחה מאיתנו...אחרי הכל הוא ברא אותנו מעפאנים כאלה חחח

בכלל, יש הטוענים שיום הכיפורים הוא המצאה מאוחרת יותר ששורבטה אל תוך התורה (ויקרא ט"ז), כאשר הפרק לכשעצמו מתייחס ברובו אל הגרלה בין שני תיישים (נקראים שעירים בלשון התורה). האחד דמו מותז על פני המזבח ואילו השני נשלח אל המדבר...לעזאזל.
http://www.mechon-mamre.org/i/t/t0316.htm

אני אישית מוצא הקבלה בין הטקס המוזר הנ"ל ואל סיפורם של בני אברהם. האחד מסתיים בסיפור עקדת יצחק מחד, ואילו השני נשלח אל המדבר (מעניין לציין בהקשר שהמוסלמים טוענים שישמעאל ולא יצחק היה הקורבן בסיפור העקדה). אם ממשיכים את הסיפור עוד קצת אז ליצחק נולד בן בכור בשם עשו והוא היה שעיר, לאחר מכן ארצו נקראה בשם ארץ שעיר שדה אדום.
http://www.daat.ac.il/encyclopedia/value.asp?id1=3543

בהמשך קיבלנו נצרות ואיסלאם....וגם את התייש המאסוני חחח

חחההה ( שם למעלה) מי בכלל פונה אליו, זה הזדמנות להתעמק עם עצמי. המניע היה לאומי בחלקו. .. (:
עוד אחת
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי עוד אחת » ה' ספטמבר 24, 2015 7:53 am

ברומניה אחרת, יש בית כנסת עתיק פעיל אחד בדיוק. יפיפה, משוחזר בטוב טעם של אומן. בראשו עומד צייר ואיש אקדמיה, מומחה לאמנות ביזנטית ( וגם לאוכל ספרדי). הוא חצי יהודי מלידה.
רבים עוברים שם ושומעים את סיפורה של הקהילה היהודית באזור, שבחלקה הגדול נספתה בתקופת מלחמת העולם השניה ואף משתתפים בתפילות, שנערכות שם.
זה מקום שמייצג את היהודים בפני בני המקום ובשביל התיירים היהודים שמבקרים באזור.

התפילות והגישה הן חופשיות, גברים נשים, לבוש, השתתפות של לא-יהודים ועוד כל מיני הנחות קטנות ושונות מהאורתודוכסיה שאנחנו רגילים אליה.

שער הכניסה קרוי על שם רוטשילד, שעזרו לשפץ את המקום ונמכרות שם גלויות עם צילומי המקום וגם קליגרפיות עם תיישים, מעשה ידי המפעיל.

בעבר, בית הכנסת הזה עצמו, השאיר טעם מר בקרב האוכלוסייה המקומית, אצל מי מהם שמעורה וזוכר את היסטורית המקום. במאה ה 17 , אם אני לא טועה, פעלה בו קהילה, שהגיעה לשם מטורקיה או יוון. כ שנפטר הרב שלה, הם סירבו להוציא את גופתו מהמקום. האוכלוסייה המקומית צרה על בית הכנסת, מכיוון שנוהל הטיפול המקומי בגופות חייב להוציאן משטח המגורים מטעמים תברואתיים. דווקא היהודים האלה הם שסירבו. המשבר ארך מספר ימים ו נפתר בעזרת התערבות של העותמאנים.
בתוך בית הכנסת יש מספר קברים.

בית כנסת אחר באותו איזור שהיה שייך לקהילה היהודית "הרגילה", כיום משמש כמועדון שקרוי הסינגוג ואילו זה, שבראשו עומד אדם שמדבר בחופשיות על השבתאות ואף מוסיף, שכיום כולנו שבתאים, פועל ומייצג את כולנו.

באופן אישי, ההבדל העיקרי שהרגשתי שם, ממקום דתי רגיל לנו, היה דחייה של מושגי טהרה ( למרות שיש בבית הכנסת מקווה).
מקווה שהייתי מובנת עם הסיפור הקטן הזה שיושב לי בראש.
עוד אחת
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי aleph111 » ה' ספטמבר 24, 2015 10:13 am

עוד אחת כתב: בית כנסת אחר באותו איזור שהיה שייך לקהילה היהודית "הרגילה", כיום משמש כמועדון שקרוי הסינגוג ואילו זה, שבראשו עומד אדם שמדבר בחופשיות על השבתאות ואף מוסיף, שכיום כולנו שבתאים, פועל ומייצג את כולנו.

מעניין מאד, תודה :)

האם בית הכנסת הנ"ל הוא בערים צ'רנוביץ או בסניאטין?
aleph111
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי howlin' wolf » ה' ספטמבר 24, 2015 11:42 am

יום כיפור ואשמה:
למה האשמה קשורה אם לא לרגש הנקמה ולתענוג מנקמה זו?
היהודי מאשים את עצמו,האנרכיסט והסוציאליסט את החברה ובשני המקרים התוצאה זהה :ROTFL
אנחנו מתקרבים ליום שבו "הצדיק" יהיה הדמות הבזויה ביותר בחברה
We either make ourselves miserable, or we make ourselves strong. The amount of work is the same

War is the father of all and the king of all; and some he has made gods and some men, some bond and some free.
סמל אישי של המשתמש
howlin' wolf
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי aleph111 » ה' ספטמבר 24, 2015 1:04 pm

קהלת 7:15 "אֶת-הַכֹּל רָאִיתִי, בִּימֵי הֶבְלִי; יֵשׁ צַדִּיק, אֹבֵד בְּצִדְקוֹ, וְיֵשׁ רָשָׁע, מַאֲרִיךְ בְּרָעָתוֹ. טז אַל-תְּהִי צַדִּיק הַרְבֵּה, וְאַל-תִּתְחַכַּם יוֹתֵר: לָמָּה, תִּשּׁוֹמֵם"
aleph111
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי עוד אחת » ה' ספטמבר 24, 2015 5:17 pm

הי
לא, בים התיכון
עוד אחת
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי aleph111 » ה' ספטמבר 24, 2015 6:03 pm

הי בחזרה,

אני מניח שלא הבנתי אותך נכון, חשבתי שאמרת שאת ברומניה, ואותי עניין אם עדין נשארו שם יהודים הנאמנים לכת השבתאית. יעקב פרנק עבר עם משפחתו בגיל צעיר להתגורר בערים צ'רנוביץ ובסניאטין.
http://www.gilihaskin.com/%D7%9E%D7%A9% ... A7-%D7%92/

דרך אגב, טעות נוספת שלי שלאחר בדיקה גיליתי שהערים הללו כבר לא רומניות, הסובייטים השתלטו על הערים הללו לאחר מלחמת העולם השניה, ומשנת 1991 לאחר התמוטטות הגוש הסובייטי הם שייכות כעת לאוקראינה.
aleph111
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי עוד אחת » ה' ספטמבר 24, 2015 11:41 pm

aleph111 כתב:הי בחזרה,

אני מניח שלא הבנתי אותך נכון, חשבתי שאמרת שאת ברומניה, ואותי עניין אם עדין נשארו שם יהודים הנאמנים לכת השבתאית. יעקב פרנק עבר עם משפחתו בגיל צעיר להתגורר בערים צ'רנוביץ ובסניאטין.
http://www.gilihaskin.com/%D7%9E%D7%A9% ... A7-%D7%92/

דרך אגב, טעות נוספת שלי שלאחר בדיקה גיליתי שהערים הללו כבר לא רומניות, הסובייטים השתלטו על הערים הללו לאחר מלחמת העולם השניה, ומשנת 1991 לאחר התמוטטות הגוש הסובייטי הם שייכות כעת לאוקראינה.

לא הייתי בחיים ברומניה :BIGGRIN אבל אני אוהבת לדבר עליה... שריטה.

הלינק שהוספת מרתק. ההתחלה שייכת ליהדות ספרד והשבתאי ששיפץ ועומד בראש בית הכנסת הוא יהודי ספרדי וגם יווני וטורקי.
עוד אחת
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי עוד אחת » ו' ספטמבר 25, 2015 7:08 am

רוצה לומר בוקר טוב, (: קודם כל,
שלא הכרתי נאמנות מפורשת לכל העניין הזה, אך קשה לי להאמין שניתן למחוק ולהעלים כזו השפעה גורפת לעניין כפי שהיה על יהדות ספרד. במקרה המשפחה שלי מגיעה בדיוק מאזורי השבתאות ( איטליה, טורקיה) ואני מנסה להביט בזה. במקרה שכתבתי עליו הדברים קיצוניים, רחוקים ומעורפלים ממה שהכרתי או שאני מבינה.
עוד אחת
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי aleph111 » ו' ספטמבר 25, 2015 1:14 pm

“Most men lead lives of quiet desperation and go to the grave with the song still in them”

Henry David Thoreau, Civil Disobedience and Other Essays
aleph111
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי howlin' wolf » ו' ספטמבר 25, 2015 4:35 pm

It is better to die out of free will than to live as slave
We either make ourselves miserable, or we make ourselves strong. The amount of work is the same

War is the father of all and the king of all; and some he has made gods and some men, some bond and some free.
סמל אישי של המשתמש
howlin' wolf
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי aleph111 » ו' ספטמבר 25, 2015 4:38 pm

howlin' wolf כתב:It is better to die out of free will than to live as slave

Hear, hear
aleph111
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי howlin' wolf » ו' ספטמבר 25, 2015 4:52 pm

Out of the correctional facility a madman has walked
Full of joy and filled with hope
In the midst of the road a river and inside a boat
!Called the mad man here i come
Bring the feast!bring the wine!
For all the sky cry and heavy
All we done for love has gone
The birds sang their last tune
Little white flowers in the gloom
And all the little stories they have told
Of great gods and days of old
All gone with the wind of time
But the mad man smiles
He hears the thunder
In a hall up high!

סמל אישי של המשתמש
howlin' wolf
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי aleph111 » ב' ספטמבר 28, 2015 4:21 pm

Change could only start from the bottom up!
aleph111
חבר ותיק
חבר ותיק

הקודםהבא

חזור אל השראה / הומור

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 0 אורחים