פרשת שבוע

חוקי הפורום
לפני פרסום תגובות או נושאים, חובה לקרוא את חוקי הפורום
לא מוצאים את הידיים והרגליים? כנסו לאינדקס של הפורום לגישה נוחה לנושאים שנמצאים בו

פרשת שבוע

הודעהעל ידי אף אחד » ב' יולי 13, 2015 12:43 am

סתם מעניין אותי לדעת,אנחנו מתעסקים בדילוגי אותיות,גימטראות,סודות התורה שמובילים אותנו לוויכוחים ללא מוצא אבל לא עדיף ללמוד מפרשת השבוע בפשוטה על לקחיה הנצחיים,מוסר של היומיום על איך להיות בן אדם,איך להסתכל על החיים,על ההבדל בין עיקר וטפל,טוב ורע,זמני ונצחי
וזה סך הכל שיעור שכל אחד לוקח לעצמו,כל אחד מתבונן בעצמו ומפיק את הלקחים על עצמו בלבד
סתם תוהה :SCRATCH
אף אחד
חבר מתקדם
חבר מתקדם

Re: פרשת שבוע

הודעהעל ידי aleph111 » ב' יולי 13, 2015 7:22 am

אף אחד כתב:סתם מעניין אותי לדעת,אנחנו מתעסקים בדילוגי אותיות,גימטראות,סודות התורה שמובילים אותנו לוויכוחים ללא מוצא אבל לא עדיף ללמוד מפרשת השבוע בפשוטה על לקחיה הנצחיים,מוסר של היומיום על איך להיות בן אדם,איך להסתכל על החיים,על ההבדל בין עיקר וטפל,טוב ורע,זמני ונצחי
וזה סך הכל שיעור שכל אחד לוקח לעצמו,כל אחד מתבונן בעצמו ומפיק את הלקחים על עצמו בלבד
סתם תוהה :SCRATCH

אני לא יודע, אבל כשאני אישית מביט אל עבר הקבוצה שמתעסקת בפרשת השבוע אני אישית רואה שהיא ברובה בהמת אדם.

בקשר למבוי סתום...אולי כן ואולי לא.
aleph111
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי aleph111 » ב' יולי 13, 2015 7:52 am

אף אחד כתב:סתם מעניין אותי לדעת,אנחנו מתעסקים בדילוגי אותיות,גימטראות,סודות התורה שמובילים אותנו לוויכוחים ללא מוצאSCRATCH

הי ובוקר טוב,

האופן שבו אני אישית מביט אל נושא ה-מספרים הוא באופן הנ"ל.

אני מניח שבעולמי האישי המספרים מופיעים ברבדים היותר עמוקים של המציאות, ואין זה משנה להיכן אני מביט, אם זה לפטרנים של מרצפות בביתי, לעצים ולמכוניות ועד לרקיע השמים.
אני מניח שבגיל 33 שמתי לב לראשונה שהפטרנים הללו נמצאים גם בכל רעיון אנושי עוד משחר האנושות.
aleph111
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי אף אחד » ב' יולי 13, 2015 10:08 am

אני מניח שבעולמי האישי המספרים מופיעים ברבדים היותר עמוקים של המציאות, ואין זה משנה להיכן אני מביט, אם זה לפטרנים של מרצפות בביתי, לעצים ולמכוניות ועד לרקיע השמים.
אני מניח שבגיל 33 שמתי לב לראשונה שהפטרנים הללו נמצאים גם בכל רעיון אנושי עוד משחר האנושות.[/quote]

אתה צודק לגמרי,המספרים מצויים בכל מקום מסודרים בתבניות מדהימות,מאוזנות - סדר מתוך כאוס..
ואשריך שאתה רואה את התבניות..
כל חכמי הדורות,בכל העמים ראו את התבניות קראו להם הוברי השמיים,החוזים,עובדי כוכבים ומזלות
ישעיה מז
יג) יג נִלְאֵית בְּרֹב עֲצָתָיִךְ יַעַמְדוּ נָא וְיוֹשִׁיעֻךְ הברו [הֹבְרֵי] שָׁמַיִם הַחֹזִים בַּכּוֹכָבִים מוֹדִיעִם לֶחֳדָשִׁים מֵאֲשֶׁר יָבֹאוּ עָלָיִךְ.

היו אנשים מאד מאד חכמים בעבר,אפילו אי אפשר להסביר כמה חכמים הם היו ולאילו יכולות מחשבתיות הם הגיעו..
הדוגמא שעולה לי בראש היא הסבנטים

(savant) Savant

אז היכולות שלהם היו בהרבה מעבר

אלף,תנסה לדמיין איזה עומס אדיר זה על המוח,העצבים יכולים ״להתפוצץ״ מרוב עומס.מה שאכן קורה לעיתים..

אני מבטיח לך דבר אחד,אם מספיק תעמיק במספרים ולא תתפוצץ אתה תגיע לאותה מסקנה,אתה תראה שאם יש סדר אזי בהכרח יש מסדר
ואם הבריאה מסודרת בכזו חכמה אזי מה נשגב הוא זה שבראה ועוד תבין שאם את סודות הבריאה אנו מתקשים להבין וכל הזמן חושפים עוד ועוד פיסות מהפזל איך נעז פנים לנסות ולהבין בבוראה..ולא שנלקחה מאיתנו הבחירה,חס ושלום אלא שיש סדר של התקרבות והכנה על מנת שנוכל להכיל השגות כל כך גבוהות בלי שזה יעשה לנו עומס יתר..
מאחל לך מכל הלב שתצליח
אף אחד
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי aleph111 » ב' יולי 13, 2015 12:17 pm

אף אחד כתב:אני מניח שבעולמי האישי המספרים מופיעים ברבדים היותר עמוקים של המציאות, ואין זה משנה להיכן אני מביט, אם זה לפטרנים של מרצפות בביתי, לעצים ולמכוניות ועד לרקיע השמים.
אני מניח שבגיל 33 שמתי לב לראשונה שהפטרנים הללו נמצאים גם בכל רעיון אנושי עוד משחר האנושות.

אתה צודק לגמרי,המספרים מצויים בכל מקום מסודרים בתבניות מדהימות,מאוזנות - סדר מתוך כאוס..
ואשריך שאתה רואה את התבניות..
כל חכמי הדורות,בכל העמים ראו את התבניות קראו להם הוברי השמיים,החוזים,עובדי כוכבים ומזלות
ישעיה מז
יג) יג נִלְאֵית בְּרֹב עֲצָתָיִךְ יַעַמְדוּ נָא וְיוֹשִׁיעֻךְ הברו [הֹבְרֵי] שָׁמַיִם הַחֹזִים בַּכּוֹכָבִים מוֹדִיעִם לֶחֳדָשִׁים מֵאֲשֶׁר יָבֹאוּ עָלָיִךְ.

היו אנשים מאד מאד חכמים בעבר,אפילו אי אפשר להסביר כמה חכמים הם היו ולאילו יכולות מחשבתיות הם הגיעו..
הדוגמא שעולה לי בראש היא הסבנטים

(savant) Savant

אז היכולות שלהם היו בהרבה מעבר

אלף,תנסה לדמיין איזה עומס אדיר זה על המוח,העצבים יכולים ״להתפוצץ״ מרוב עומס.מה שאכן קורה לעיתים..

אני מבטיח לך דבר אחד,אם מספיק תעמיק במספרים ולא תתפוצץ אתה תגיע לאותה מסקנה,אתה תראה שאם יש סדר אזי בהכרח יש מסדר
ואם הבריאה מסודרת בכזו חכמה אזי מה נשגב הוא זה שבראה ועוד תבין שאם את סודות הבריאה אנו מתקשים להבין וכל הזמן חושפים עוד ועוד פיסות מהפזל איך נעז פנים לנסות ולהבין בבוראה..ולא שנלקחה מאיתנו הבחירה,חס ושלום אלא שיש סדר של התקרבות והכנה על מנת שנוכל להכיל השגות כל כך גבוהות בלי שזה יעשה לנו עומס יתר..
מאחל לך מכל הלב שתצליח[/quote]

ממש בקצרה...

א. אני לא סבור שהתבניות מאוזנות, אלא יותר כמגדל נטוי העומד ליפול.

ב. בנוגע לכל חכמי הדורות שאתה קורא להם "הוברי השמיים, החוזים, עובדי כוכבים ומזלות". אני אישית מניח שאכן הם ראו את התבניות הקוסמיות בעמקי נשמתם. אולם במידה והם לא הגיעו אל האבן המלכדת והסירוה מעל פי הבאר זאת רק בגלל ועקב זאת שהם עצרו או נלכדו באורביט של המעגל השביעי. יתרה מכך אני סבור שגם אם רצו וכיוונו לא להילכד לא היה להם צ'אנס מלכתחילה (ארחיב על כך בהמשך), אבל אציין כנקודת ציון את דניאל 12:9.

וַיֹּאמֶר, לֵךְ דָּנִיֵּאל: כִּי-סְתֻמִים וַחֲתֻמִים הַדְּבָרִים, עַד-עֵת קֵץ. י יִתְבָּרְרוּ וְיִתְלַבְּנוּ וְיִצָּרְפוּ, רַבִּים, וְהִרְשִׁיעוּ רְשָׁעִים, וְלֹא יָבִינוּ כָּל-רְשָׁעִים; וְהַמַּשְׂכִּלִים, יָבִינוּ. יא וּמֵעֵת הוּסַר הַתָּמִיד, וְלָתֵת שִׁקּוּץ שֹׁמֵם--יָמִים, אֶלֶף מָאתַיִם וְתִשְׁעִים. יב אַשְׁרֵי הַמְחַכֶּה, וְיַגִּיעַ: לְיָמִים--אֶלֶף, שְׁלֹשׁ מֵאוֹת שְׁלֹשִׁים וַחֲמִשָּׁה. יג וְאַתָּה, לֵךְ לַקֵּץ; וְתָנוּחַ וְתַעֲמֹד לְגֹרָלְךָ, לְקֵץ הַיָּמִין.
http://www.mechon-mamre.org/i/t/t3412.htm

בנוגע אלי אישית אז אני נלחם בעצמי לא לעבוד חמורים, עד הכוכבים ואלוהים...וזה פשוט בעיני, אם ישנו אלוהים ובורא הקיים מחוצה לי חובת ההוכחה על עצם קיומו היא עליו בלבד! אני מניח שגם יעקב העמיד תנאי לקיומו של אלוהים רק אם יצליח להיות שלם (דהינו אלוהים בעצמו), ולא שניה אחת לפני!
וַיִּדַּר יַעֲקֹב, נֶדֶר לֵאמֹר: אִם-יִהְיֶה אֱלֹהִים עִמָּדִי, וּשְׁמָרַנִי בַּדֶּרֶךְ הַזֶּה אֲשֶׁר אָנֹכִי הוֹלֵךְ, וְנָתַן-לִי לֶחֶם לֶאֱכֹל, וּבֶגֶד לִלְבֹּשׁ. כא וְשַׁבְתִּי בְשָׁלוֹם, אֶל-בֵּית אָבִי; וְהָיָה יְהוָה לִי, לֵאלֹהִים
http://www.mechon-mamre.org/i/t/t0128.htm

ג. בנוגע למשפט מישעיהו 49:13 שציטטת אז לעניות דעתי יש לראותו במסגרת היותר נרחבת ולאחר מכן לעומקה. הפרק עצמו עוסק בבת-בבל היורדת/נופלת מרמתה ולאחר מכן שמה הופך להיות בת-כשדים (776)...הידועה כ-"איננה".
"שְׁבִי דוּמָם וּבֹאִי בַחֹשֶׁךְ, בַּת-כַּשְׂדִּים"
http://www.mechon-mamre.org/i/t/t1047.htm
post57015.html#p57015

על כך אומר הנביא מיכה 7:8 (כמובן שאני נוגע רק בקצה קצה נקודות הציון...אתה יודע שלא יתפוצץ לכם המוח חחח)

אַל-תִּשְׂמְחִי אֹיַבְתִּי לִי, כִּי נָפַלְתִּי קָמְתִּי: כִּי-אֵשֵׁב (333) בַּחֹשֶׁךְ, יְהוָה אוֹר לִי.
http://www.mechon-mamre.org/i/t/t1807.htm

ד. בנוגע לדבר שאתה מבטיח ועל סדר ההתקרבות וההכנה...אין זמן וזה מירוץ כנגד הזמן!
aleph111
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי אף אחד » ב' יולי 13, 2015 12:50 pm

אומרים תפח רוחם של מחשבי קיצים..
מתי הסוף יגיע ? אף אחד לא יודע..
לגבי סעיף ב עד דניאל כולל הדברים סתומים לעיניי
לגבי יעקב ברור הדבר שאינו מציב תנאי אלא מבקש עזרה שיוכל לעמוד בניסיונות הצפויים לא בעוזבו את בית אביו,הוא מודע להשלכות של עזיבתו ועל כך שרמתו הרוחנית עלולה להיפגם כלומר להיות חלקי,על כן מתפלל כך שיעמוד בנסיון ויגיע לידי המודעות של האחד,ודאי שלא להיות האלוהים בעצמו כי זה הרי לא יתכן..

לגבי סעיף ג מדבר על ירידת קרנם של האומות ונחמה לישראל דרך אגב הפרק בישעיה הוא מ״ז ולא מ״ט

מעניין שכתבת בטעות מ״ט,פסוק לי פסוקך
יג רָנּוּ שָׁמַיִם וְגִילִי אָרֶץ יפצחו [וּפִצְחוּ] הָרִים רִנָּה כִּי נִחַם יְהוָה עַמּוֹ וַעֲנִיָּו יְרַחֵם.

לגבי סעיף ד מסכים על הקוצר בזמן ועל כן צריך להזדרז בהכנה זה נקרא לחם עניות כמדומני
אף אחד
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי aleph111 » ב' יולי 13, 2015 1:35 pm

אף אחד כתב:אומרים תפח רוחם של מחשבי קיצים..
לגבי יעקב ברור הדבר שאינו מציב תנאי אלא מבקש עזרה שיוכל לעמוד בניסיונות הצפויים לא בעוזבו את בית אביו,הוא מודע להשלכות של עזיבתו ועל כך שרמתו הרוחנית עלולה להיפגם כלומר להיות חלקי,על כן מתפלל כך שיעמוד בנסיון ויגיע לידי המודעות של האחד,ודאי שלא להיות האלוהים בעצמו כי זה הרי לא יתכן..

לגבי סעיף ג מדבר על ירידת קרנם של האומות ונחמה לישראל דרך אגב הפרק בישעיה הוא מ״ז ולא מ״ט

יג רָנּוּ שָׁמַיִם וְגִילִי אָרֶץ יפצחו [וּפִצְחוּ] הָרִים רִנָּה כִּי נִחַם יְהוָה עַמּוֹ וַעֲנִיָּו יְרַחֵם.

לגבי סעיף ד מסכים על הקוצר בזמן ועל כן צריך להזדרז בהכנה זה נקרא לחם עניות כמדומני

הי :)

אין זה עניני מתי קץ הקיצים...רק המצב השפל בו אנו מצויים כרגע, מצב ההולך ומתדרדר.
בנוגע למה אומרים בנוגע למחשבי הקיצים אז אני מסכים עם האיסור של הדבר בנוגע למנהיגי קהילות וקבוצות המובילים עדרים, דבר שאני אישית לא לוקח חלק בו, ובאף אחד מהם.

לעניות דעתי יעקב מציב עובדה אמיצה בנושא..."ויבא יעקב שלם עיר שכם (360)".

בנוגע לישעיהו פרק 47 זהו פרק העוסק באיננה (מלכת השמים) וירידתה לשאול (קרא את הפרק טוב, כולל הקישור ששמתי).
post57015.html#p57015

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7 ... 7%A0%D7%94

https://mauricioeretzisrael.wordpress.c ... /01/01/89/

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7 ... 7%99%D7%AA

הערה: אני סבור שכל ספר הנקרא מזווית ראיה מצומצמת הינו אסון לתודעה.
aleph111
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי aleph111 » ב' יולי 13, 2015 1:44 pm

aleph111 כתב:
אף אחד כתב:אומרים תפח רוחם של מחשבי קיצים..

הי :)

אין זה עניני מתי קץ הקיצים...רק המצב השפל בו אנו מצויים כרגע, מצב ההולך ומתדרדר.
בנוגע למה אומרים בנוגע למחשבי הקיצים אז אני מסכים עם האיסור של הדבר בנוגע למנהיגי קהילות וקבוצות המובילים עדרים, דבר שאני אישית לא לוקח חלק בו, ובאף אחד מהם.

לעניות דעתי יעקב מציב עובדה אמיצה בנושא..."ויבא יעקב שלם עיר שכם (360)".

בנוגע לישעיהו פרק 47 זהו פרק העוסק באיננה (מלכת השמים) וירידתה לשאול (קרא את הפרק טוב, כולל הקישור ששמתי).
post57015.html#p57015

https://mauricioeretzisrael.wordpress.c ... /01/01/89/

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7 ... 7%99%D7%AA

הערה: אני סבור שכל ספר הנקרא מזווית ראיה מצומצמת הינו אסון לתודעה.

ישעיהו 47:3 "ג תִּגָּל, עֶרְוָתֵךְ--גַּם תֵּרָאֶה, חֶרְפָּתֵךְ; נָקָם אֶקָּח, וְלֹא אֶפְגַּע אָדָם."
http://www.mechon-mamre.org/i/t/t1047.htm

איננה יורדת לשאול, וארשכיגל מצווה על רב השוערים של השאול, נתי, שיוביל את איננה דרך שבעת השערים ויגרום לה להסיר את מלבושיה וקישוטיה בכל שער, כדי לקחת ממנה את כוחותיה האלוהיים ולבייש אותה כאשר תתייצב בפניה, וכך תוכל להמיתה. ואכן כך היה: ערומה הובלה איננה על ברכיה. אחותה ומועצת שבעת השופטים של השאול, אספת האנונה, גוזרים את דינה של איננה. או אז נתנה בה ארשכיגל, אחותה, את "עין המוות", אשר הופכת אותה לגוויה חסרת חיים. את הפגר הם תולים על וו בקיר.
aleph111
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי אף אחד » ב' יולי 13, 2015 3:20 pm

אני חייב לשאול שאלה
נראה כאילו מדבריך עולה הטענה שהיהדות צמחה מהעמים מסביבה ואולי הטענה הזו באה מזוית ראיה מצומצמת?
(לא קובע עובדה ולא מקנטר אלא שואל באמת)

לי נראית הטענה הבאה- בימים עברו הבריאה והאנשים היו יותר קרובים לבורא ולסודות הבריאה.. עם חלוף הזמן בני האדם שגו בדרכם,אם בתאוותם,אם בגאוותם,ידיעותיהם פחתו,כוחם נחלש עד כי האמינו שהמקרה יצרם ושכחו את בוראם..
עם דעות,אמונות או השקפות אחרות אף פעם אין בעיה אך כדי לזכך את האמת חייבים להפריד מוץ מבר
אף אחד
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי aleph111 » ב' יולי 13, 2015 3:32 pm

אף אחד כתב:אני חייב לשאול שאלה
נראה כאילו מדבריך עולה הטענה שהיהדות צמחה מהעמים מסביבה ואולי הטענה הזו באה מזוית ראיה מצומצמת?

לי נראית הטענה הבאה- בימים עברו הבריאה והאנשים היו יותר קרובים לבורא ולסודות הבריאה.. עם חלוף הזמן בני האדם שגו בדרכם,אם בתאוותם,אם בגאוותם,ידיעותיהם פחתו,כוחם נחלש עד כי האמינו שהמקרה יצרם ושכחו את בוראם..
עם דעות,אמונות או השקפות אחרות אף פעם אין בעיה אך כדי לזכך את האמת חייבים להפריד מוץ מבר

כשאתה מגדיר יהדות...מהי נקודת הפתיחה שלך (המקור)?

סבבה...במידה ואתה צודק אז תחזור לנקודת ההתחלה, ואז נשאלת השאלה שוב מהי נקודת ההתחלה?
aleph111
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי אף אחד » ב' יולי 13, 2015 4:30 pm

aleph111 כתב:

סבבה...במידה ואתה צודק אז תחזור לנקודת ההתחלה, ואז נשאלת השאלה שוב מהי נקודת ההתחלה?

בו נלך יותר רחוק,עזוב יהדות זה יכול להטעות..(התייחסתי לטענה כלפי ישעיה שדבר כביכול על אלה אשורית)
נלך לנקודת ההתחלה-
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ
כאן אתה יכול לבחור לראות את האלוקים הבורא היחיד ואין עמו שותף בבריאה
או שתבחר לעבוד את ברואיו בין אם בשמיים השמש ירח כוכבים,אלים עליונים וכו׳ ובין אם בארץ האלמנטים,יסודות אלים תחתונים
אף אחד
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי אף אחד » ב' יולי 13, 2015 4:55 pm

זה חשוב לדעת שמעצם קיום הבריאה קיימת בחירה והיא חלק בלתי נפרד
אף אחד
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הודעהעל ידי aleph111 » ב' יולי 13, 2015 5:01 pm

אף אחד כתב:
aleph111 כתב:

בו נלך יותר רחוק,עזוב יהדות זה יכול להטעות..(התייחסתי לטענה כלפי ישעיה שדבר כביכול על אלה אשורית)

לא! ראשון ראשון אחרון אחרון...ואותי הדבר לא יכול להטעות, אם כבר רק אותך. אתה הוא מביננו השומר את מצוות הדת היהודית העכשווית, לא אני.

שאלתי שאלה פשוטה " כשאתה מגדיר יהדות...מהי נקודת הפתיחה שלך (המקור)?"

ולמה אתה מתפלא אודות הטענה שכל הנביאים דיברו על בני ישראל עובדים סוגדים ומתפללים לאלים הכנענים, השומרים (בבליים), והמצריים?

ירמיהו 44:18
וּמִן-אָז חָדַלְנוּ לְקַטֵּר לִמְלֶכֶת הַשָּׁמַיִם, וְהַסֵּךְ-לָהּ נְסָכִים--חָסַרְנוּ כֹל; וּבַחֶרֶב וּבָרָעָב, תָּמְנוּ. יט וְכִי-אֲנַחְנוּ מְקַטְּרִים לִמְלֶכֶת הַשָּׁמַיִם, וּלְהַסֵּךְ לָהּ נְסָכִים; הֲמִבַּלְעֲדֵי אֲנָשֵׁינוּ, עָשִׂינוּ לָהּ כַּוָּנִים לְהַעֲצִבָה, וְהַסֵּךְ לָהּ, נְסָכִים.

ירמיהו 7:17
הַאֵינְךָ רֹאֶה, מָה הֵמָּה עֹשִׂים בְּעָרֵי יְהוּדָה, וּבְחֻצוֹת, יְרוּשָׁלִָם. יח הַבָּנִים מְלַקְּטִים עֵצִים, וְהָאָבוֹת מְבַעֲרִים אֶת-הָאֵשׁ, וְהַנָּשִׁים, לָשׁוֹת בָּצֵק: לַעֲשׂוֹת כַּוָּנִים לִמְלֶכֶת הַשָּׁמַיִם, וְהַסֵּךְ נְסָכִים לֵאלֹהִים אֲחֵרִים

http://www.ammanu.edu.jo/wiki1/he/artic ... D7%AA.html

Astarte in Judah

Ashtoreth is mentioned in the Hebrew Bible as a foreign, non-Judahite goddess, the principal goddess of the Sidonians or Phoenicians, representing the productive power of nature. It is generally accepted that the Masoretic "vowel pointing" adopted c. 135 AD, indicating the pronunciation ʻAštōreṯ ("Ashtoreth," "Ashtoret") is a deliberate distortion of "Ashtart", and that this is probably because the two last syllables have been pointed with the vowels belonging to bōšeṯ, ("bosheth," abomination), to indicate that that word should be substituted when reading.[9] The plural form is pointed ʻAštārōṯ ("Ashtaroth"). The biblical Ashtoreth should not be confused with the goddess Asherah, the form of the names being quite distinct, and both appearing quite distinctly in the Book of 1st Kings. (In Biblical Hebrew, as in other older Semitic languages, Asherah begins with an aleph or glottal stop consonant א, while ʻAshtoreth begins with an ʻayin or voiced pharyngeal consonant ע, indicating the lack of any plausible etymological connection between the two names.) The biblical writers may, however, have conflated some attributes and titles of the two, as seems to have occurred throughout the 1st millennium Levant.[10] For instance, the title "Queen of heaven" as mentioned in Jeremiah has been connected with both. (In later Jewish mythology, she became a female demon of lust; for what seems to be the use of the Hebrew plural form ʻAštārōṯ in this sense, see Astaroth).
https://en.wikipedia.org/wiki/Astarte

https://en.wikipedia.org/wiki/Queen_of_ ... (antiquity)
aleph111
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי howlin' wolf » ב' יולי 13, 2015 6:00 pm

"אלף,תנסה לדמיין איזה עומס אדיר זה על המוח,העצבים יכולים ״להתפוצץ״ מרוב עומס.מה שאכן קורה לעיתים.."

אני דורש לסגור את הפוסט לאלתר מחשש לפיצוץ מוחות המוני של חברי הפורום וכל הקשורים בו! יצירת תגובת שרשרת שכזו במוח האדם ועל אחת כמה וכמה במוח היהודי עלולה לגרום לאסון גרעיני.
We either make ourselves miserable, or we make ourselves strong. The amount of work is the same

War is the father of all and the king of all; and some he has made gods and some men, some bond and some free.
סמל אישי של המשתמש
howlin' wolf
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי אף אחד » ב' יולי 13, 2015 6:17 pm

howlin' wolf כתב:"אלף,תנסה לדמיין איזה עומס אדיר זה על המוח,העצבים יכולים ״להתפוצץ״ מרוב עומס.מה שאכן קורה לעיתים.."

אני דורש לסגור את הפוסט לאלתר מחשש לפיצוץ מוחות המוני של חברי הפורום וכל הקשורים בו! יצירת תגובת שרשרת שכזו במוח האדם ועל אחת כמה וכמה במוח היהודי עלולה לגרום לאסון גרעיני.

לא כדאי לזלזל בכוחה של מחשבה ולא במילים הנאמרות בכוונה, מוות וחיים ביד הלשון
אף אחד
חבר מתקדם
חבר מתקדם

הבא

חזור אל מיסטיקה ודת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד