יש פה מישהו שאוכל לפי תזונת 801010?

כל מה שקשור לבריאות, תרופות, פסיכיאטריה וכ"ו
חוקי הפורום
לפני פרסום תגובות או נושאים, חובה לקרוא את חוקי הפורום
לא מוצאים את הידיים והרגליים? כנסו לאינדקס של הפורום לגישה נוחה לנושאים שנמצאים בו

יש פה מישהו שאוכל לפי תזונת 801010?

הודעהעל ידי Reut_Ev » ד' יולי 15, 2015 7:51 pm

היי
יש כאן מישהו שחי לפי תזונת 801010? ונודד לחיפוש פירות?
הרבה אנשים שהתעוררו גם שינו את התזונה להיות יותר טבעית.
כך אני עשיתי, ואני תוהה אם יש פה עוד אנשים שחוקרים על האמת והגיעו גם ליישום התזונה הזו והאם היא באמת הכי בריאה לנו
Reut_Ev
חבר חדש
חבר חדש

Re: יש פה מישהו שאוכל לפי תזונת 801010?

הודעהעל ידי underdune » א' יולי 19, 2015 9:17 pm

מה הכוונה נודד לחיפוש פירות?
ממש לצאת ולחפש פיזית מאיפה לקטוף פירות על מנת לאכול?
underdune
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי noambx » ב' יולי 20, 2015 12:30 am

כן תוכל להבהיר את כוונתך? זה יהיה נפלא ☺ ( אם הבנתי אותך נכון, תזונה מהצומח היא הדרך התזונתית לבני אדם, אבל גם צריך לדעוג לרוחניות שלנו. אני אוהב להיות מועשר מהתנ"ך, הקוד שאלוהים נתן לבני ישראל לקרוא אותו וללמוד את עמלם של הרבנים בכל ההיסטוריה, תזונה היא עץ אחד שאנחנו צריכים לתפח אבל אם לא נדעג להכל אז אני אישית לא רואה הרבה עניין בתזונה טבעונית )
Do your best, god will do the rest
סמל אישי של המשתמש
noambx
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי Reut_Ev » ב' יולי 20, 2015 12:45 am

*תוכלי :)

יש כאלה שלוקחים את זה למקום של לנדוד בארץ או במקום טרופי ומחפשים פירות, אבל לא בהכרח..
פשוט קונים המון פירות, ירקות, עלים ואגוזים ומעט קטניות ואוכלים תזונה טבעונית רואו (חיה).
עדיין חיים במדינה ולא נודדים. פשוט זוהי התזונה שלנו.
הבנתי שהיא הכי מותאמת לנו - ממליצה על הספר 80/10/10 של ד"ר דגלס גרהאם.
והנה האתר הישראלי:
http://30bananotleyom.co.il/
Reut_Ev
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי underdune » ג' יולי 21, 2015 12:40 pm

לדעתי זאת התזונה הכי בריאה.
אבל יקרה מאוד.
underdune
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי lenon » ד' יולי 22, 2015 6:14 pm

אהלן רעות, ברוכה הבאה!

לפני שארשום את דבריי, את מוזמנת לרשום בחיפוש של הפורום את המילה טבעונאות. את תמצאי שם המון חומר שיעניין אותך בנושא, בין השאר גם על 801010. בעבר דובר בפורום רבות על הנושא הזה.

אני הייתי בעברי במשך קצת יותר משנה RAW, וחקרתי רבות את נושא התזונה החיה, או כמו שחלק אומרים "תזונא".
עודני כיום טבעוני, אך עדיין מאמין מאוד שהתזונה מבוססת רואו פוד היא הנכונה ביותר לאדם, אך כיום במציאות שבא האדם מבזבז כלכך הרבה אנרגיה על עבדות לרוב, ולא חי חופשי בטבע כבעבר, הרואו לא ממלא את החסר, אלא אם כן היומיום לא עמוס ואם יש זמן להשקיע בתזונה הזו.

בפן האישי שלי, חזרתי לטבעונות בסופו של דבר מטעמי נוחות בלבד, אם הם חברתיים(ברואו כמעט תמיד היה צורך לדאוג מראש למשהו שיהיה לך לאכול כשאתה יוצא מגבולות ביתך) ואם הם אנרגטיים מהבחינה שהעבודה שבא עבדתי דרשה ממני להוציא המון אנרגיה והיה לי צורך במזון שייתן תחושת שובע לאורך זמן ולא להסתובב אם תחושת הנשנוש כל היום, שזו אחלה תחושה, אך הרגשתי שלאורך זמן היא לא תצליח לתפוס במסגרת התנאים שבהם עבדתי.

מה שכן, עשיתי מסע ליקוט בן 3 חודשים ברחבי הארץ שהתבסס על הידע שצברתי בליקוט וRAW, שם האנרגיה שהוצאתי היתה נתונה לאיסטינקט הטבעי שלי בלבד ולא היתה נתונה לתכתיבים חברתיים-עבדותיים, ואני יכול לומר שזו היתה התקופה הכי חופשיה ומשחררת שחוויתי בחיי מהבחינה של חוסר תלות כמעט בשום דבר. המזון הנא שמצאתי ואכלתי היה מבוסס נשנוש ולא ארוחות מוכתבות שהאנושות המציאה עם הזמן בשביל למלא את האנרגיה הכפויה שאנו מוציאים בשביל פרנסה, והוא תמיד הספיק שכן הוזנתי לפי כמות האנרגיה שאני בחרתי להוציא ולא מציאות של עבדות הכתיבה לי להוציא.

שיהיה בהצלחה, זה נושא מרתק וממליץ לך להתעמק בו, אך תזכרי, שלקיצון לרוב יש מחיר מסוים וחשוב לשמור על איזון אלא אם כן את עושה על עצמך ניסוי "טהור" בכדי לבדוק את ההשפעה על גופך ואז מהיותו ניסוי הוא צריך להיות קיצוני ללא התפשרויות.

בהצלחה והרבה שמחה! :THUMBRIGHT
בחיים תעשו חיים כי בחיים לא תצאו מהחיים בחיים!
lenon
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי Reut_Ev » ה' יולי 23, 2015 2:21 pm

underdune כתב:לדעתי זאת התזונה הכי בריאה.
אבל יקרה מאוד.

דווקא ממש לא יקרה.. להפך!

וכן אני כבר חקרתי את נושא הרואו פוד. אני מודעת לדברייך, אני כבר שנתיים בתזונה ולא עובדת הרבה.. רוצה להתנסות בליקוט וחיים טבעיים וחופשיים כדי באמת לאפשר לגוף לחזור לטבע ולהוציא אנרגיה לפי כמה שאני צורכת ולא לפי אכילה רגשית או להזנת המוח..
כן אני יודעת שזו התרחקות מהסביבה החברתית והטכנולוגיה אבל לדעתי זה משהו ששווה לחוות אותו :)

השאלה אם מישהו מכם חשב לחיות ככה לגמרי כדי להיות חופשי?
(מהשלטון, מהחברה, מהתרבות, מהעבדות, מהכסף, מהבית, מהמדינה, מיסים, בנקים..)
Reut_Ev
חבר חדש
חבר חדש

הודעהעל ידי underdune » ו' יולי 24, 2015 11:34 pm

Reut_Ev כתב:
underdune כתב:לדעתי זאת התזונה הכי בריאה.
אבל יקרה מאוד.

דווקא ממש לא יקרה.. להפך!

וכן אני כבר חקרתי את נושא הרואו פוד. אני מודעת לדברייך, אני כבר שנתיים בתזונה ולא עובדת הרבה.. רוצה להתנסות בליקוט וחיים טבעיים וחופשיים כדי באמת לאפשר לגוף לחזור לטבע ולהוציא אנרגיה לפי כמה שאני צורכת ולא לפי אכילה רגשית או להזנת המוח..
כן אני יודעת שזו התרחקות מהסביבה החברתית והטכנולוגיה אבל לדעתי זה משהו ששווה לחוות אותו :)

השאלה אם מישהו מכם חשב לחיות ככה לגמרי כדי להיות חופשי?
(מהשלטון, מהחברה, מהתרבות, מהעבדות, מהכסף, מהבית, מהמדינה, מיסים, בנקים..)

חיים טבעיים וחופשיים כמו שכתבת לא אפשריים בסביבה אורבנית.
רוב האיזורים שבהם אנחנו חיים היום לא איפשרו מחייה לבני אדם במשך כל ההיסטוריה.
עד לא מזמן פותחו קווי מים, אמצעי תחבורה, קירור וכו שמאפשרים להתפשטות של בני האדם שרואים היום. אפילו המדבריות של דובאי הפכו לבית רבייה מפואר.
מה שאני בא להגיד זה שאי אפשר לחיות חיים "טבעיים" באיזורים האורבניים של היום כי שום דבר פה לא טבעי.
בעבר איזורי האיכולוס של השבטים היו באיזורי מים מתוקים וצמחיה למאכל כמו ג'ונגלים, אז אם את רוצה לחיות "טבעי" ומנותקת ממשלה והכסף אז ג'ונגל זה הפתרון בשבילך. רק קחי בחשבון שיום אחד יכולים לבוא חוטבי עצים עם טרקטורים ולהרוס לך את הבית שבנית מעצי במבוק כמו שעשו לדרדסים :YAD
underdune
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי underdune » ו' יולי 24, 2015 11:35 pm

אה, ו -32 שקל לקילו תפוחי עץ זה יקר לא משנה מה תגידי!
underdune
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי aleph111 » ש' יולי 25, 2015 9:35 am

lenon כתב:
שיהיה בהצלחה, זה נושא מרתק וממליץ לך להתעמק בו, אך תזכרי, שלקיצון לרוב יש מחיר מסוים וחשוב לשמור על איזון אלא אם כן את עושה על עצמך ניסוי "טהור" בכדי לבדוק את ההשפעה על גופך ואז מהיותו ניסוי הוא צריך להיות קיצוני ללא התפשרויות.

בהצלחה והרבה שמחה! :THUMBRIGHT

הי לנון,

אהבתי מאד והסכמתי עם דבריך, רק תהיתי בנוגע לניסוי האם באמת אפשרי להיות קיצוני ללא שום פשרות, וזאת מעבר לעובדה שאדם הלוקח על עצמו משימה קיצונית חייב להיות בעל עמוד שדרה איתן, ובעל מודעות עצמית גבוהה ביותר (או ההיפך הגמור מכך), ועוד.
בנוסף ומנקודת ראותי האישית יצא לי לפגוש בתקופת הנע ונד שלי בצפון ובדרום אמריקה מספר אנשים שבאמת ענו על ההגדרה הנ"ל, ומתוך שיחות והיכרות עם היחידים הנ"ל מצאתי לנכון שרבים מאלו שבחרו לפרוש מהעולם המודרני עשו זאת עקב נקודת שבירה טראומטית ביותר שעברו בשלב כל שהוא בחייהם.

שיתוף אישי...

למי שמכיר את ארה"ב אז בחוף המערבי צפונית לגשר הזהב ישנו כביש 101 החוצה את אורגון ומשם הלאה למדינת וושינגטון והלאה אל קנדה, וכולי. מצידו השמאלי של ה-101 נישאים צוקי ענק המביטים אל האוקיאנוס השקט (פסיפיק), ומצידו הימני נמצאים יערות סבוכים של עצי הסקוויה (רדווד) הענקים.

https://www.google.co.il/search?q=redwo ... 4&dpr=1.25

https://en.wikipedia.org/wiki/Redwood_N ... tate_Parks
https://www.google.co.il/search?q=road+ ... 101+oregon

אני לא יכול לתאר במילים את הקסם הערפילי של המקום, אבל בתור אדם אורבני לחלוטין שנקלע כבדרך אגב אל המקום הרגשתי כמין כח מגנטי עז הפועל עלי וכמין לוחש באוזני בעדינות "בוא...כנס לתוכי, שב ותנוח בצלי". ואכן כך עשיתי במשך קרוב לשנה.

בתוך ובעומק יערות הרדווד פגשתי שמורות אינדיאניות שאפשרו לי להחנות את ה- Recreational vehicle ועד פגישת יחידים תימהוניים (לא שופט!) שהעץ היה ביתם (פשוטו כמשמעו) והיער נחלתם. באחד הפעמים שנכנסתי אל עומק היער פגשתי איש הקרוי בשם ג'ון, הוא לא שש בתחילה למפגש, ניכר עליו שרק לעיתים רחוקות ביותר הוא נפגש עם בני אדם, וזיכרונותיו מהעבר הרחוק אודות בני אדם לא חביבים במיוחד, תרתי משמע. אני מניח שגם אני לא הייתי מעוניין באותו הרגע לפגוש איזה תימהוני שמי יודע למה פרש מהאנושות לגור בתוך עומק היער...והמחשבה הראשונה שעברה בראשי הייתה לקוחה היישר מתוך סרט אימה חחח. ברטרוספקט אני מניח שהאי רצון הבולט מצד שנינו בשילוב עם סקרנות עמוקה הולידה מפגש שנמשך מספר ימים שבהם הייתי כל בוקר חוזר אל הבית-עץ בו הוא היה מתגורר.

ג'ון לא היה איש של מילים מרובות, ואני מניח שבתוך האי נעימות של השקט באוויר מצאתי לאחר זמן מה את הנועם רוגע והשלווה, גם החשש מהיצור התימהוני הלך ונעלם. לזיכרוני כבר ביום השני בתוך מסך השקט הייתי שוקע אל תוך הצצה לעולמי הפנימי כפי שניבט החוצה מג'ון, והאמת של ג'ון הבליטה את השקר העצמי שלי, והאמת שלי הבליטה את השקר העצמי של ג'ון.

לאחר מספר ימים נפרדנו, ג'ון לחץ את ידי ולבסוף חיבק אותי ומאז הוא חיי בזיכרוני...

אני מניח שגם זה מבוי סתום.
aleph111
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי lenon » ג' יולי 28, 2015 4:20 pm

היי אלף,

אכן כדי שיהיה קיצוני צריך להיות בעל מודעות עצמית מאוד גבוהה ועמוד שדרה איתן בעיקר מול החברה שמסביב שמשום מה לרוב נוטה לראות את הקטנוניות מול עיניה ולא את הסקרנות, ובשביל זה פשוט במהלך הניסוי מתנתקים כמה שאפשר מסביבה שעלולה לערער את עמוד השדרה שלך ובוחרים מקום נוח בכדי להיות ממוקד בניסוי, במקרה שלי, יישוב רחוק מהחברים ומהמשפחה במקום שלא הכירו אותי וכך צמצמתי מכסימום אפשרויות חיכוך. אני חושב שקשה מאוד להביא את עצמך בניסוי שכזה לקיצוניות ללא פשרות, אך כן אפשרי לשים את חוסר הפשרות מול עיניך כל זמן הניסוי ולהשתדל לגעת בו כמה שאפשר, זה לפחות הכי קרוב שאני הצלחתי... :EWINK

ולגבי השיתוף האישי שלך. תודה, הוא נקרא בשקיקה!
בחיים תעשו חיים כי בחיים לא תצאו מהחיים בחיים!
lenon
חבר קבוע
חבר קבוע

הודעהעל ידי aleph111 » ג' יולי 28, 2015 7:05 pm

תודה לנון :)
aleph111
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי עוד אחת » ה' אוגוסט 06, 2015 8:14 am

עשיתי קניות בחנות טבע, ומסתובב שם בין המדפים אדם מבוגר ועליז ( לא תרתי משמע ). הוא פנה אלי:
- בן כמה אני נראה לך?
- ( 70 ומשהו ) 62?
- 75, וזה בגלל שאני מקפיד על תזונה לפי סוג הדם.

הוא דיבר על הספר בעניין, המליץ לי לקרוא ולפעול בהתאם ואז עברנו על הירקות.
הוא ממליץ להימנע מסולנים. ברור. כבר מזמן שמעתי שחצילים מובילים לבעיות בפרקים . עכשיו בטטות, תפוא, ועגבניות עשויים לתרום לדלקות בגוף.
ברוקולי כרוב ולפת, הם נזק למי שיש לו בעיות עם בלוטת התריס, גזר ולימון, יוצרו בידי האדם ואינם מצוינים לעיכול. שאלתי אותו עם מה לעשות סלט.
-עם בצל כמובן
-אבל בצל רעיל!
-מה פתאום? מלא ויטמין c.מי אמר?
-הרבי של הברסלב.
עברנו לפירות היבשים, שמלאים בסוכר ומי יודע מי מי נגע בהם. הפירות החיים לא פחות מ-20 ומשהו שקל לקג, האבוקדו בין 30 ל-40, הבננות עלובות, חוץ מזה שהם לא בעונה. ואז יש גם את עניין הנדסת הזנים.

פירגנתי לסכיזה בראש באותו יום, ויצאתי עם סל ריק.
בחיי.
עוד אחת
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעהעל ידי עוד אחת » ו' דצמבר 18, 2015 6:13 pm

"כבר חמש שנים שפרנסיס מגדלת את בנה טום על דיאטה של אוכל נא בלבד. אך לאחר שרשויות הרווחה מצאו, בבדיקות רפואיות שערכו לילד, כי הוא סובל מתת-תזונה חמורה הם דורשים ממנה להפסיק אותה מיד - או שתואשם בהתעללות"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4355500,00.html

חשוב להדגיש, שלא מדובר בטבעונות, אלא באכילת אוכל נא בלבד, מה שמקטין את האפשרויות התזונתיות בהרבה.
עוד אחת
חבר ותיק
חבר ותיק

חזור אל בריאות הגוף והנפש / רפואה / תזונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 0 אורחים